Program för Eurogames 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
59_S
Gren 59, 100m Backstroke Men |
|
|
|
# |
ID |
Namn |
Född |
Förening |
Licens |
Bassäng |
Anmtid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
997 |
Diez Mendoza Luis Manuel |
1972 |
Club Depor |
|
25 m |
59.00 |
|
2 |
998 |
Barrett Patrick |
1981 |
District o |
|
25 m |
1:03.00 |
|
3 |
999 |
Junefelt Linus |
1992 |
Jönköpings |
|
25 m |
1:06.87 |
|
4 |
1000 |
Sucipto Adrian |
1990 |
london orc |
|
25 m |
1:07.00 |
|
5 |
1001 |
Dekker Stan |
1979 |
HHZV Plons |
|
25 m |
1:07.70 |
|
6 |
1002 |
Ludeke Charles |
1988 |
Team New Y |
|
25 m |
1:08.00 |
|
7 |
1003 |
Unsworth Chris |
1991 |
University |
|
25 m |
1:08.00 |
|
8 |
1004 |
Williams Neill |
1968 |
DCAC |
|
25 m |
1:08.20 |
|
9 |
1005 |
Tennebø Kristian |
1975 |
Lambertset |
|
25 m |
1:08.50 |
|
10 |
1006 |
Jadestig Stefan |
1984 |
Stockholm |
|
25 m |
1:08.90 |
|
11 |
1007 |
Lindgren Claes |
1978 |
Stockholm |
|
25 m |
1:09.33 |
|
12 |
1008 |
Niiro Nicholas |
1986 |
SF Tsunami |
|
25 m |
1:10.00 |
|
13 |
1009 |
di Silvio Lorenzo |
1983 |
TNYA |
|
25 m |
1:10.44 |
|
14 |
1010 |
Damron James |
1969 |
Team New Y |
|
25 m |
1:11.00 |
|
15 |
1011 |
Williams Rhys |
1973 |
Out To Swi |
|
25 m |
1:12.00 |
|
16 |
1012 |
Vaucher James |
1983 |
Team Flori |
|
25 m |
1:12.00 |
|
17 |
1013 |
Malcolm Jamie |
1974 |
TNYA |
|
25 m |
1:12.16 |
|
18 |
1014 |
Jeong Young |
1992 |
Atlanta Ra |
|
25 m |
1:12.33 |
|
19 |
1015 |
Brandt Frédéric |
1982 |
Paris Aqua |
|
25 m |
1:13.00 |
|
20 |
1016 |
Lupp Federico |
1961 |
FVV |
|
25 m |
1:15.00 |
|
21 |
1017 |
Kaisinger Andreas |
1966 |
Abseitz St |
|
25 m |
1:15.00 |
|
22 |
1018 |
Ansell James |
1966 |
Different |
|
25 m |
1:15.00 |
|
23 |
1020 |
Florez Carlos |
1975 |
West Holly |
|
25 m |
1:15.00 |
|
24 |
1021 |
Ferris Michael |
1977 |
Team New Y |
|
25 m |
1:15.00 |
|
25 |
1022 |
Thompson James |
1983 |
Out To Swi |
|
25 m |
1:15.00 |
|
26 |
1023 |
Grossi Geminio |
1969 |
Downtown S |
|
25 m |
1:15.00 |
|
27 |
1024 |
Garvin Brendan |
1980 |
DCAC |
|
25 m |
1:15.00 |
|
28 |
1025 |
Siegloch Roger |
1972 |
Abseitz St |
|
25 m |
1:15.10 |
|
29 |
990 |
Haeusler Peter |
1965 |
FVV Frankf |
|
50 m |
1:16.00 |
|
30 |
1026 |
Belt Michel |
1990 |
Paris Aqua |
|
25 m |
1:16.00 |
|
31 |
1027 |
Bolopion Ulysse |
1980 |
Paris Aqua |
|
25 m |
1:17.00 |
|
32 |
1028 |
Jekkel Balázs |
1982 |
Atlasz Spo |
|
25 m |
1:17.00 |
|
33 |
1029 |
Steinmetz Markus |
1987 |
Düsseldorf |
|
25 m |
1:17.02 |
|
34 |
1030 |
Weyhenke Robert |
1952 |
Upstream A |
|
25 m |
1:18.00 |
|
35 |
1031 |
Hogervorst Marco |
1970 |
HHZV Plons |
|
25 m |
1:18.50 |
|
36 |
1032 |
Smedinghoff Sam |
1984 |
DC Aquatic |
|
25 m |
1:18.74 |
|
37 |
1033 |
Mead Jeffrey |
1956 |
DCAC |
|
25 m |
1:19.00 |
|
38 |
1034 |
Sartor Arnd |
1973 |
SC Janus |
|
25 m |
1:19.00 |
|
39 |
1035 |
Tustin John |
1976 |
District o |
|
25 m |
1:19.00 |
|
40 |
1036 |
Pedraz Araujo Juan |
1981 |
Halegatos |
|
25 m |
1:19.00 |
|
41 |
1037 |
Valencia Paulo |
1970 |
DSC - Down |
|
25 m |
1:19.00 |
|
42 |
1038 |
Cinalli Carlos |
1970 |
PANTERES G |
|
25 m |
1:19.88 |
|
43 |
1039 |
Menchaca Abe |
1957 |
San Diego |
|
25 m |
1:20.00 |
|
44 |
1040 |
Espinosa Leo |
1960 |
ORCA |
|
25 m |
1:20.00 |
|
45 |
1041 |
Levy Idan |
1974 |
TLV Nemos |
|
25 m |
1:20.00 |
|
46 |
1042 |
Faas Huub |
1959 |
Gaysport Z |
|
25 m |
1:20.00 |
|
47 |
1658 |
Stone Jason |
1975 |
Orca Swim |
|
50 m |
1:20.00 |
|
48 |
1043 |
Korey Bill |
1963 |
Team Flori |
|
25 m |
1:20.02 |
|
49 |
1044 |
Doyle Michael |
1959 |
ASV Wien |
|
25 m |
1:20.04 |
|
50 |
1045 |
Groenheim Gary |
1968 |
Out To Swi |
|
25 m |
1:20.31 |
|
51 |
1046 |
Dorsemagen Dirk |
1971 |
Vorspiel S |
|
25 m |
1:20.79 |
|
52 |
1047 |
Carson Charles |
1954 |
Team New Y |
|
25 m |
1:22.00 |
|
53 |
1048 |
Masurel Evertjan |
1956 |
HHZV Plons |
|
25 m |
1:22.26 |
|
54 |
1049 |
Fuhriman Sterling |
1975 |
QUAC |
|
25 m |
1:23.84 |
|
55 |
1050 |
de Groot Hans |
1959 |
Nat Utrech |
|
25 m |
1:24.00 |
|
56 |
1051 |
Vogel Christian |
1968 |
Abseitz St |
|
25 m |
1:24.00 |
|
57 |
1052 |
Bray Tristan |
1985 |
Wett Ones |
|
25 m |
1:24.00 |
|
58 |
1053 |
Burt Chris |
1955 |
Team Flori |
|
25 m |
1:25.00 |
|
59 |
1054 |
Cole Brad |
1958 |
TNYA. METR |
|
25 m |
1:25.00 |
|
60 |
1055 |
Collins Philip |
1962 |
Out To Swi |
|
25 m |
1:25.00 |
|
61 |
1056 |
Furger Roger |
1967 |
Gay Sport |
|
25 m |
1:25.00 |
|
62 |
1057 |
Hernández Díaz Jonay |
1981 |
TodoTriTra |
|
25 m |
1:25.00 |
|
63 |
1058 |
Petersen Morten Henrik |
1989 |
Pan Idræt |
|
25 m |
1:25.00 |
|
64 |
1059 |
Martins Jack |
1975 |
Team New Y |
|
25 m |
1:27.00 |
|
65 |
1060 |
Maas Hans |
1965 |
HHZV Plons |
|
25 m |
1:28.28 |
|
66 |
1061 |
Zanders Stefan |
1961 |
Duesseldor |
|
25 m |
1:29.00 |
|
67 |
1062 |
Briffaerts Jan |
1971 |
BRUSSELS G |
|
25 m |
1:30.00 |
|
68 |
1063 |
Kohanowski Scott K. |
1972 |
Team New Y |
|
25 m |
1:30.00 |
|
69 |
1064 |
Kranjcevic Batalic Tonci |
1974 |
qSPORT |
|
25 m |
1:30.00 |
|
70 |
1065 |
Breiler Scott |
1982 |
Orca Swim |
|
25 m |
1:30.00 |
|
71 |
1066 |
Rödiger Mark |
1985 |
Halegatos |
|
25 m |
1:30.00 |
|
72 |
1067 |
Nguyen Johnny |
1986 |
Copenhagen |
|
25 m |
1:30.00 |
|
73 |
1068 |
Leclair David |
1967 |
Team Flori |
|
25 m |
1:30.19 |
|
74 |
1069 |
Kirvan David |
1964 |
West Holly |
|
25 m |
1:31.00 |
|
75 |
1070 |
Figueiredo Paulo |
1946 |
West Holly |
|
25 m |
1:32.00 |
|
76 |
1071 |
Axling Fredrik |
1963 |
Stockholm |
|
25 m |
1:32.00 |
|
77 |
1072 |
Mietzner Brun |
1977 |
Vorspiel S |
|
25 m |
1:32.02 |
|
78 |
1073 |
Baumann Christian |
1976 |
FVV Frankf |
|
25 m |
1:33.00 |
|
79 |
1074 |
Nash Dawson |
1953 |
District o |
|
25 m |
1:35.00 |
|
80 |
1075 |
Mansilla Frankin |
1960 |
Boston-LAN |
|
25 m |
1:35.00 |
|
81 |
1076 |
Hellwig Christian |
1949 |
San Franci |
|
25 m |
1:35.95 |
|
82 |
1077 |
Nicolas Yohann |
1976 |
Paris Aqua |
|
25 m |
1:37.01 |
|
83 |
1078 |
Vinken Wouter |
1964 |
Upstream |
|
25 m |
1:37.99 |
|
84 |
1079 |
Randerson Simon |
1957 |
Positive S |
|
25 m |
1:39.05 |
|
85 |
1080 |
Wilson Donald |
1957 |
Out To Swi |
|
25 m |
1:40.00 |
|
86 |
1248 |
Kim David |
1975 |
San Franci |
|
25 m |
1:40.00 |
|
87 |
1081 |
Melgosa Borja |
1977 |
Halegatos |
|
25 m |
1:42.00 |
|
88 |
1082 |
Catala Alvaro |
1981 |
Gay Sport |
|
25 m |
1:44.00 |
|
89 |
1083 |
Malcolm Tom |
1954 |
Team New Y |
|
25 m |
1:45.00 |
|
90 |
1084 |
Hernandez Marcus |
1976 |
West Holly |
|
25 m |
1:45.00 |
|
91 |
1085 |
Hansen Stanley |
1947 |
TNYA |
|
25 m |
1:45.00 |
|
92 |
1086 |
Naegele Roger |
1960 |
Vorspiel S |
|
25 m |
1:46.00 |
|
93 |
1087 |
Vartiainen Matti |
1951 |
Stockholm |
|
25 m |
1:55.00 |
|
94 |
1088 |
Lorenz Gert |
1965 |
Vorspiel S |
|
25 m |
1:57.00 |
|
95 |
1089 |
Parnes Barton |
1956 |
Long Beach |
|
25 m |
1:58.00 |
|
96 |
1090 |
Stevens Hans |
1963 |
Nat Utrech |
|
25 m |
2:00.00 |
|
97 |
1091 |
Davila-Jijon Pablo |
1970 |
Positive S |
|
25 m |
2:08.00 |
|
98 |
1092 |
Hart Neil |
1945 |
San Franci |
|
25 m |
2:10.00 |
|
99 |
1093 |
Schick Johannes |
1960 |
Abseitz |
|
25 m |
2:30.00 |
|
100 |
1094 |
Heard Ken |
1938 |
ORSO |
|
25 m |
3:30.05 |
|
101 |
991 |
Yvon Pierrick |
1986 |
Aquahomo a |
|
50 m |
|
|
102 |
992 |
Voorhaar Berend |
1961 |
SC AufRuhr |
|
50 m |
|
|
103 |
993 |
Frye Neil |
1979 |
San Franci |
|
50 m |
|
|
104 |
994 |
Quinn Brent |
1983 |
DCAC |
|
50 m |
|
|
105 |
995 |
Denizeaux Paul |
1989 |
Front Runn |
|
50 m |
|
|
106 |
996 |
Muehleman Kevin |
1993 |
District o |
|
50 m |
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
06 augusti 2015 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:57 |
|