Program för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
Arne Borgs minne TYR sprint |
|
Utskriftsdatum |
27 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:26 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 september 2015 |
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
619 |
3 |
David Olsson |
2001 |
AO4501 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
50.31 |
677 |
4 |
Tiger Martin |
2002 |
AT4102 |
SK NEPTUN |
|
50m |
47.73 |
937 |
5 |
Sebastian Tegbo |
2001 |
AT9501 |
ÖSMO SS |
|
50m |
43.61 |
684 |
6 |
Ludvig Rasmuson |
2001 |
AT1901 |
SK NEPTUN |
|
25m |
44.93 |
581 |
7 |
Lucas Johnsson |
2001 |
AW4101 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
48.66 |
665 |
8 |
Filip Granqvist |
2001 |
AN8501 |
SK NEPTUN |
|
25m |
53.47 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
640 |
2 |
Fredrik Hasselberg |
2001 |
AY8101 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
41.50 |
658 |
3 |
Antonio Cinotti |
2002 |
AS7902 |
SK NEPTUN |
|
50m |
40.58 |
504 |
4 |
Max Crafoord |
2002 |
AW3302 |
SKK |
|
25m |
39.90 |
670 |
5 |
Olof Jardfelt |
2001 |
AS3701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
39.05 |
727 |
6 |
Robert Hellberg |
2001 |
AE7701 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
39.50 |
744 |
7 |
Casper Runfjäll |
2002 |
AJ7102 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
40.55 |
846 |
8 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
41.35 |
858 |
9 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
42.16 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
886 |
2 |
Emil Cederlöf |
2001 |
AB0901 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
37.23 |
841 |
3 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
36.63 |
736 |
4 |
Axel Moureau |
2001 |
AL7901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
36.49 |
920 |
5 |
Timothy Westmoreland |
2002 |
AD4102 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
35.48 |
836 |
6 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
TÄBY SIM |
|
25m |
35.72 |
620 |
7 |
Arian Parsa |
2002 |
AD3302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
36.57 |
657 |
8 |
Adrian Brinnen |
2001 |
AX8101 |
SK NEPTUN |
|
25m |
37.21 |
899 |
9 |
Simon Imhäuser |
2002 |
AD6102 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
37.34 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
918 |
2 |
Emil Tikkanen |
2002 |
AD2502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
34.97 |
723 |
3 |
Axel Bystedt |
2001 |
AE6701 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
34.44 |
572 |
4 |
Julius Eneström |
2001 |
AY4101 |
DANDERYD |
|
25m |
34.18 |
807 |
5 |
Tim Lundwall |
2001 |
AP7301 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
33.39 |
606 |
6 |
Markus Larsson |
2002 |
AD5702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
33.92 |
804 |
7 |
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
34.30 |
862 |
8 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
25m |
34.67 |
683 |
9 |
Karl Johan Rasmuson |
2001 |
AT0901 |
SK NEPTUN |
|
25m |
35.11 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
746 |
2 |
Sebastian Soume |
2001 |
AE2901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
33.29 |
867 |
3 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
25m |
32.76 |
585 |
4 |
Erik Almvret |
2002 |
AD6702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
32.59 |
511 |
5 |
Isak Gustafsson |
2001 |
AA5901 |
SKK |
|
25m |
31.97 |
964 |
6 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
AZ5301 |
SPIF SF |
|
25m |
32.29 |
838 |
7 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
32.60 |
534 |
8 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
50m |
33.26 |
542 |
9 |
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
SKK |
|
25m |
33.34 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
546 |
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
50m |
31.05 |
768 |
3 |
Max Lundberg |
2001 |
AQ8301 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
30.60 |
563 |
4 |
Daniel Karlsson |
2001 |
AL0901 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
29.56 |
776 |
5 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
27.31 |
770 |
6 |
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
29.15 |
514 |
7 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
25m |
30.57 |
702 |
8 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
AQ5102 |
SKURU IK |
|
50m |
31.01 |
584 |
9 |
Anton Adelöw |
2001 |
AI5901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
31.05 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:26 |
|