Startliste for Concordia Forsikring cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
25 september 2015 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:14 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 september 2015 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer |
Finaler (12) |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
699 |
2 |
Camilla Aagaard |
2000 |
0044AY |
NORD |
|
25m |
|
347 |
3 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
25m |
1:53.38 |
629 |
4 |
Tuva Sandvik |
2003 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:48.10 |
438 |
5 |
Emma Lundorff Johannsen |
2003 |
0368AS |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:51.22 |
630 |
6 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:59.31 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
336 |
1 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
25m |
1:42.37 |
329 |
2 |
Maja Klitgaard |
2003 |
0392AK |
SILKEBORG |
|
25m |
1:40.01 |
332 |
3 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
25m |
1:36.03 |
620 |
4 |
Nora Lund |
2001 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:33.77 |
368 |
5 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
25m |
1:35.43 |
366 |
6 |
Helena Kristensen |
2000 |
0008AP |
THISTED |
|
25m |
1:38.56 |
57 |
7 |
Christina Berggren Munch |
2001 |
0136AY |
STRUER |
|
25m |
1:41.91 |
321 |
8 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
25m |
1:48.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
431 |
1 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
0264AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:33.40 |
375 |
2 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
25m |
1:31.08 |
331 |
3 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
1:30.44 |
121 |
4 |
Mathilde Iversen |
2003 |
0316AX |
AALBORG |
|
25m |
1:29.56 |
73 |
5 |
Andrea Sørensen |
2000 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:29.94 |
378 |
6 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
25m |
1:30.79 |
354 |
7 |
Pernille Harbo |
2001 |
0106AV |
THISTED |
|
25m |
1:31.90 |
328 |
8 |
Jasmin Jespersen |
2002 |
0268AL |
SILKEBORG |
|
25m |
1:33.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
229 |
1 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
Elverum |
|
25m |
1:29.00 |
60 |
2 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
0288AQ |
STRUER |
|
25m |
1:27.52 |
61 |
3 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:25.46 |
622 |
4 |
Nora Tolfsen |
2001 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:23.74 |
733 |
5 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
AAS |
|
25m |
1:25.07 |
228 |
6 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
Elverum |
|
25m |
1:25.89 |
628 |
7 |
Marthine S. Helmundsen |
2003 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:27.86 |
706 |
8 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
AARS |
|
25m |
1:29.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
619 |
1 |
Katrine Pavljuk |
2001 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:21.84 |
244 |
2 |
Kristine la Cour Hjelholt |
2002 |
0272AQ |
ESBJERG |
|
25m |
1:21.27 |
494 |
3 |
Nanna Bæhrenz Damgaard |
1998 |
9814AN |
AGF |
|
25m |
1:19.75 |
333 |
4 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
25m |
1:18.73 |
573 |
5 |
Henriette Syrrist |
2000 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:19.75 |
335 |
6 |
Amalie Skov |
1999 |
9992AW |
SILKEBORG |
|
25m |
1:19.89 |
261 |
7 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:21.56 |
1 |
8 |
Heidi Eftestøl |
2000 |
|
Lillesand |
|
25m |
1:23.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
732 |
1 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
9924AU |
AAS |
|
25m |
1:18.47 |
211 |
2 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
KristianSA |
|
25m |
1:16.68 |
123 |
3 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
25m |
1:16.47 |
499 |
4 |
Melissa Furman |
1999 |
9932BE |
AGF |
|
25m |
1:16.32 |
64 |
5 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:16.46 |
695 |
6 |
Karoline Nielsen |
1997 |
9736AL |
NORD |
|
25m |
1:16.51 |
346 |
7 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
1:17.72 |
618 |
8 |
Elin Pavljuk |
2001 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:18.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
691 |
1 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
0242AF |
NORD |
|
25m |
1:15.74 |
580 |
2 |
Sara Dahl Østrøm |
2002 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:15.08 |
616 |
3 |
Ingrid Vatne Norheim |
2000 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:14.97 |
231 |
4 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
Elverum |
|
25m |
1:14.60 |
246 |
5 |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
0152AQ |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.86 |
256 |
6 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:15.07 |
544 |
7 |
Timea Aspegren |
2002 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:15.61 |
243 |
8 |
Julie Henriksen |
2000 |
0082AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:16.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
KristianSA |
|
25m |
1:14.23 |
553 |
2 |
Agnete Hoset |
1999 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:14.17 |
179 |
3 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
KristianSA |
|
25m |
1:13.02 |
510 |
4 |
Julie Lange Jørgensen |
2000 |
0004AZ |
AGF |
|
25m |
1:12.10 |
559 |
5 |
Thea Helene Kristiansen |
2002 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:12.58 |
224 |
6 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
Elverum |
|
25m |
1:14.00 |
465 |
7 |
Mette Høgild Svane |
2000 |
0002AF |
HERNING |
|
25m |
1:14.21 |
572 |
8 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:14.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.65 |
564 |
2 |
Vår Granhaug Rotevatn |
2002 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:11.39 |
259 |
3 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.37 |
515 |
4 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
25m |
1:10.49 |
507 |
5 |
Julie Nykvist Jensen |
2001 |
0176AR |
AGF |
|
25m |
1:11.06 |
271 |
6 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.38 |
226 |
7 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
|
Elverum |
|
25m |
1:11.48 |
6 |
8 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
Lillesand |
|
25m |
1:11.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:09.88 |
247 |
2 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
25m |
1:09.62 |
571 |
3 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:09.11 |
322 |
4 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
25m |
1:08.65 |
66 |
5 |
Ingelin Lima |
1997 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:08.86 |
558 |
6 |
Camilla Melstein Johannes |
2000 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:09.45 |
172 |
7 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AALBORG |
|
50m |
1:09.75 |
267 |
8 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
590 |
1 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
1:07.27 |
526 |
2 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
9788AB |
AGF |
|
25m |
1:05.76 |
560 |
3 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:05.20 |
110 |
4 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
25m |
1:04.74 |
158 |
5 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
1:04.85 |
604 |
6 |
Renate Knudsen |
1997 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:05.30 |
273 |
7 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.93 |
741 |
8 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
AAS |
|
25m |
1:07.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Asta Blanch |
1996 |
9604AC |
AALBORG |
|
25m |
1:04.58 |
390 |
2 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
THISTED |
|
50m |
1:03.30 |
463 |
3 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
HERNING |
|
25m |
1:01.35 |
166 |
4 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
25m |
1:00.18 |
270 |
5 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
ESBJERG |
|
25m |
1:00.51 |
120 |
6 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
9694AD |
AALBORG |
|
25m |
1:02.15 |
607 |
7 |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:04.54 |
102 |
8 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
25m |
1:04.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 september 2015 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:14 |
|