Program för Masters SM 50m
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 27/11
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
Masters SM, 50 m |
|
Utskriftsdatum |
27 november 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
13:26 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap i samarbete med SSF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 november 2015 |
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar |
Finaler (4) |
Sponsor: Lutisköket |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
126 |
3 |
Pär Näreby |
1956 |
55-59 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
356 |
4 |
Stephen Mc Keever |
1969 |
45-49 |
UPPSA_MAST |
|
50m |
|
83 |
5 |
Jonas Petersson |
1974 |
40-44 |
ALINGSÅS |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Romain Haettel |
1970 |
45-49 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
|
75 |
2 |
Peter Gulyas |
1951 |
60-64 |
B DELF |
|
50m |
3:01.96 |
99 |
3 |
Björn Sievert |
1984 |
30-34 |
DANDERYD |
|
25m |
2:55.71 |
113 |
4 |
Pelle Högfors |
1987 |
25-29 |
GIMO SS |
|
25m |
2:46.03 |
14 |
5 |
Michael Lundin |
1974 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:55.00 |
86 |
6 |
Kristian Wollersjö |
1969 |
45-49 |
ALINGSÅS |
|
25m |
2:56.58 |
199 |
7 |
Rolf Tegeback |
1948 |
65-69 |
SUNDSVALL |
|
50m |
3:02.20 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
16 |
1 |
Osama Momtaz |
1960 |
55-59 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:45.00 |
229 |
2 |
Tomas Larsson |
1966 |
45-49 |
UPSALA S |
|
50m |
2:43.25 |
15 |
3 |
Dave Schardt |
1959 |
55-59 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:41.08 |
13 |
4 |
Mattias Kristiansson |
1985 |
30-34 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:40.00 |
59 |
5 |
Staffan Tell |
1979 |
35-39 |
SS04 |
|
50m |
2:40.00 |
61 |
6 |
Thiemo Voigt |
1970 |
45-49 |
SS04 |
|
50m |
2:42.00 |
222 |
7 |
Anders Blomqvist |
1962 |
50-54 |
UPSALA S |
|
25m |
2:44.16 |
218 |
8 |
Conny Andersen |
1978 |
35-39 |
UPSALA S |
|
50m |
2:45.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
231 |
1 |
Jon Lundqvist |
1971 |
40-44 |
UPSALA S |
|
50m |
2:35.00 |
200 |
2 |
Lennart Fritzon |
1968 |
45-49 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:29.80 |
73 |
3 |
Erlend Alstad |
1967 |
45-49 |
IL VARG |
|
50m |
2:25.41 |
216 |
4 |
Adrian Bengtson |
1976 |
35-39 |
UMEÅ SS |
|
25m |
2:19.91 |
114 |
5 |
Patrik Florén |
1976 |
35-39 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:24.33 |
129 |
6 |
Erik Persson |
1987 |
25-29 |
KANAANS SS |
|
25m |
2:29.25 |
243 |
7 |
Tomasz Chudzik |
1967 |
45-49 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:30.00 |
337 |
8 |
Samuel Farebo |
1982 |
30-34 |
UMEÅ SS |
|
50m |
2:36.76 |
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
27 november 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
13:26 |
|