Ohjelma Julklappsdoppet 2015
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag den 5 december kl 09:00
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
Julklappsdoppet 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 december 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:23 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 december 2015 |
|
|
|
|
Gren 14, 50m Frisim Pojkar C |
Försök (7) |
2014: Marcus Johnsson 2002 Uppsala Simsällskap 28.77 |
2013: David Erovic 2001 Södertälje Simsällskap 28.17 |
2012: Pontus Jonsson 2000 Stockholmspolisens Sim IF 29.41 |
|
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
780 |
1 |
Simon Granath |
2003 |
AV8103 |
SKURU IK |
|
25m |
|
704 |
2 |
Jonathan Bracké |
2004 |
AS3304 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
1306 |
3 |
Ali Albahadili |
2004 |
|
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
924 |
4 |
John Ström |
2004 |
AQ9704 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
50.88 |
1298 |
5 |
Elmer Luttropp Gedda |
2004 |
|
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
840 |
6 |
Joel Alm |
2004 |
AQ9504 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
1303 |
7 |
Hugo Vanhainen |
2003 |
|
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1138 |
1 |
Anton Ovuka |
2004 |
AL3904 |
VÄSBY SS |
|
25m |
45.48 |
1149 |
2 |
Ragnar Simonsson |
2004 |
AM1904 |
VÄSBY SS |
|
50m |
42.74 |
681 |
3 |
Jerren Abeyratne |
2004 |
AB9304 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
41.51 |
769 |
4 |
Victor Bäckström |
2003 |
AQ1303 |
SKURU IK |
|
25m |
39.42 |
685 |
5 |
Leon Lesniewski |
2004 |
AK0304 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
40.34 |
706 |
6 |
Oscar Danielsson |
2004 |
AR7104 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
42.38 |
786 |
7 |
Marcus Hultman |
2003 |
AT5303 |
SKURU IK |
|
25m |
44.41 |
1162 |
8 |
Oskar van de Beek |
2004 |
AM0904 |
VÄSBY SS |
|
25m |
45.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1205 |
1 |
Tim Carlberg |
2003 |
AI5503 |
SS04 |
|
25m |
38.81 |
1323 |
2 |
Oliver Rasool |
2003 |
AI0103 |
SPIF SF |
|
25m |
37.87 |
878 |
3 |
Casper Holmberg |
2004 |
AP5304 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
37.15 |
1061 |
4 |
Adi Ramovic |
2004 |
AG9304 |
UPSALA S |
|
25m |
36.49 |
800 |
5 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SKURU IK |
|
50m |
36.99 |
1154 |
6 |
Oliver Sundgren |
2003 |
AW7303 |
VÄSBY SS |
|
25m |
37.34 |
742 |
7 |
Simon Sjöberg |
2003 |
AF8103 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
37.94 |
1317 |
8 |
Markus Annas |
2004 |
AF1704 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
38.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1144 |
1 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
AJ0103 |
VÄSBY SS |
|
25m |
35.83 |
1265 |
2 |
Lukas Kelkay |
2003 |
AH9903 |
SPIF SF |
|
50m |
35.75 |
725 |
3 |
Axel Wange |
2003 |
AK4103 |
SK NEPTUN |
|
25m |
35.39 |
825 |
4 |
Siavash Vatani |
2003 |
AP0503 |
SKURU IK |
|
25m |
35.29 |
836 |
5 |
Aron Alexanderson |
2003 |
AT0103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
35.33 |
843 |
6 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
35.75 |
782 |
7 |
Malte Haargaard |
2003 |
AP2703 |
SKURU IK |
|
25m |
35.81 |
686 |
8 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
36.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1092 |
1 |
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
VÄSBY SS |
|
25m |
34.95 |
1025 |
2 |
Malte Söderberg |
2004 |
AL1904 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
34.14 |
883 |
3 |
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
33.60 |
1268 |
4 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
AE1303 |
SPIF SF |
|
25m |
30.96 |
824 |
5 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
AQ9303 |
SKURU IK |
|
25m |
33.10 |
1128 |
6 |
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
33.88 |
1096 |
7 |
Erik Bergman |
2004 |
AC1104 |
VÄSBY SS |
|
25m |
34.44 |
1210 |
8 |
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
SS04 |
|
50m |
35.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
734 |
1 |
Viktor Karell |
2003 |
AF7103 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
34.85 |
1011 |
2 |
Jakob Majta |
2003 |
AV9703 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
33.98 |
671 |
3 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
33.58 |
1067 |
4 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
25m |
29.64 |
771 |
5 |
Gustavs Cerps |
2004 |
AJ3704 |
SKURU IK |
|
25m |
33.03 |
811 |
6 |
Gustav Sartor |
2003 |
AR8903 |
SKURU IK |
|
25m |
33.73 |
1262 |
7 |
Sebastian Johansson |
2003 |
AD0903 |
SPIF SF |
|
25m |
34.41 |
1277 |
8 |
Victor Trägårdh |
2003 |
AG4903 |
SPIF SF |
|
25m |
35.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1223 |
1 |
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
SS04 |
|
25m |
34.46 |
682 |
2 |
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
33.93 |
872 |
3 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
33.45 |
1187 |
4 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
29.09 |
744 |
5 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
32.31 |
1183 |
6 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
33.71 |
1266 |
7 |
Axel Lewander |
2004 |
AI7304 |
SPIF SF |
|
25m |
34.15 |
672 |
8 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
34.99 |
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
05 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
08:23 |
|