Program for Alm Brand Aalborg Cup
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Alm Brand Aalborg Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
27 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:07 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (20) |
Sponsor: IL Restotante Fellini |
|
Heat 1 (20) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
2 |
Alberthe Skovborg Hansen |
2004 |
0482AT |
VIBORG |
|
25m |
|
207 |
3 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
9904AT |
AALBORG |
|
25m |
|
513 |
4 |
Julie Jensen |
2003 |
0352BC |
ODDER |
|
25m |
|
234 |
5 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
0678AO |
AALBORG |
|
25m |
|
571 |
6 |
Katrine Søndergaard |
2002 |
0258BC |
ST-NEPTUN |
|
25m |
|
527 |
7 |
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
0326BB |
ODDER |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Sille Lindberg |
2003 |
0348BB |
AABYBRO |
|
25m |
|
514 |
2 |
Leonora Holst Jensen |
2004 |
0408AS |
ODDER |
|
25m |
1:02.23 |
340 |
3 |
Karoline Hansfort |
2006 |
|
AGF |
|
25m |
1:00.61 |
508 |
4 |
Caden Halle |
2005 |
0596AS |
ODDER |
|
25m |
1:00.13 |
50 |
5 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
0426AX |
SMUT |
|
25m |
1:00.46 |
44 |
6 |
Naja Gjerløv Andersen |
2004 |
0474AY |
SMUT |
|
25m |
1:02.22 |
496 |
7 |
Anne K. B. Sørensen |
2004 |
0484AX |
NORD |
|
25m |
1:02.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
529 |
1 |
Emma Nonbye |
2003 |
0306AS |
ODDER |
|
25m |
58.42 |
149 |
2 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
0434AK |
NYBORG |
|
25m |
57.76 |
333 |
3 |
Lucia Ruiz Gadegaard |
2006 |
0638AC |
AGF |
|
25m |
57.13 |
638 |
4 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
0488AQ |
S 68 |
|
25m |
55.00 |
522 |
5 |
Caroline Marx |
2006 |
0662AF |
ODDER |
|
25m |
56.19 |
619 |
6 |
Sofie Søe Møhlenberg |
2004 |
0456AZ |
BSK08 |
|
25m |
57.64 |
237 |
7 |
Karoline Iversen |
2005 |
0528AM |
AALBORG |
|
25m |
58.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
485 |
1 |
Lykke Kanstrup |
2002 |
0244AT |
NORD |
|
25m |
53.75 |
479 |
2 |
Oline Brandt |
2004 |
0464AP |
NORD |
|
25m |
53.31 |
153 |
3 |
Sofie Kaysen |
2004 |
0456AU |
NYBORG |
|
25m |
52.55 |
5 |
4 |
Nanna Ballisager Hansen |
2003 |
0348AO |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
52.02 |
523 |
5 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
0572AF |
ODDER |
|
25m |
52.04 |
61 |
6 |
Marie Graff Esbensen |
2003 |
0336AT |
IKAST |
|
25m |
53.27 |
617 |
7 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
25m |
53.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Freja Jungersen Nielsen |
2004 |
0484AS |
VIBORG |
|
25m |
51.73 |
108 |
2 |
Emilie Moberg |
2005 |
0534AI |
TRITON V |
|
25m |
51.43 |
360 |
3 |
Lucca Bisgaard Rasmussen |
2004 |
0448AN |
AGF |
|
25m |
50.14 |
647 |
4 |
Mie Asmussen |
2005 |
0554AN |
S 68 |
|
25m |
49.77 |
533 |
5 |
Ida Sabroe |
2002 |
0262BC |
ODDER |
|
25m |
49.85 |
613 |
6 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
0536AK |
PINGVINEN |
|
25m |
51.41 |
536 |
7 |
Sofie Skovgaard Sørensen |
2004 |
0418AV |
ODDER |
|
25m |
51.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
0444AV |
VIBORG |
|
25m |
49.62 |
27 |
2 |
Sille Mortensen |
2004 |
0484AL |
VIBORG |
|
25m |
49.32 |
221 |
3 |
Line Gjelstrup |
2006 |
0658AC |
AALBORG |
|
25m |
48.72 |
648 |
4 |
Signe Gade |
2005 |
0598AQ |
S 68 |
|
25m |
48.10 |
579 |
5 |
Sofia Bak |
2002 |
0238AO |
HOBRO |
|
25m |
48.26 |
480 |
6 |
Marie Martens Christensen |
2004 |
0424AK |
NORD |
|
25m |
48.89 |
299 |
7 |
Maja M S Sørensen |
2004 |
0448AR |
AALBORG |
|
25m |
49.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
537 |
1 |
Maria Dyrhauge Winther |
2004 |
0468AN |
ODDER |
|
25m |
47.83 |
636 |
2 |
Emma Jensen |
2003 |
0322AT |
S 68 |
|
25m |
47.06 |
24 |
3 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
0466AS |
VIBORG |
|
25m |
46.84 |
118 |
4 |
Emma Phaff Steen |
2005 |
0508AE |
TRITON V |
|
50m |
46.72 |
633 |
5 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
0326AX |
S 68 |
|
50m |
46.77 |
147 |
6 |
Helga Bak |
2004 |
0494AA |
NYBORG |
|
25m |
46.90 |
587 |
7 |
Signe Kjeldskov |
2003 |
0334BD |
HOBRO |
|
25m |
47.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Sara Fiil Jensen |
2002 |
0272AT |
IKAST |
|
25m |
46.11 |
569 |
2 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
ST-NEPTUN |
|
50m |
45.84 |
570 |
3 |
Anna Maja Lund |
2002 |
0234BC |
ST-NEPTUN |
|
25m |
45.81 |
4 |
4 |
Trine G. Sørensen |
1997 |
9752AR |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
45.75 |
110 |
5 |
Marie Jæger |
2003 |
0336AX |
TRITON V |
|
25m |
45.75 |
159 |
6 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
NYBORG |
|
25m |
45.83 |
616 |
7 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AU |
PINGVINEN |
|
25m |
46.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
439 |
1 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
45.53 |
23 |
2 |
Malena Pind Therkildsen |
2004 |
0488AR |
VIBORG |
|
25m |
45.13 |
377 |
3 |
Katrine Egenæs |
2000 |
0086BB |
DRAGSHOLM |
|
25m |
44.89 |
246 |
4 |
Sine Johansen |
2000 |
0098AH |
AALBORG |
|
25m |
44.75 |
106 |
5 |
Ea Pakula Jepsen |
2003 |
0314AM |
TRITON V |
|
50m |
44.77 |
386 |
6 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
25m |
45.05 |
172 |
7 |
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
0442AG |
AAS |
|
25m |
45.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
436 |
1 |
Laura Kjørtsholtsen |
2004 |
0428AH |
GLADSAXE |
|
25m |
44.58 |
651 |
2 |
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
0298AR |
S 68 |
|
25m |
44.50 |
199 |
3 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
AALBORG |
|
25m |
44.26 |
620 |
4 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
0596AH |
BSK08 |
|
25m |
44.19 |
477 |
5 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
0424AP |
NORD |
|
25m |
44.25 |
19 |
6 |
Rikke Struntze Sørensen |
2003 |
0344AY |
VIBORG |
|
25m |
44.38 |
235 |
7 |
Louise Høeg |
2003 |
0324AR |
AALBORG |
|
25m |
44.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
634 |
1 |
Pernille Christensen |
2003 |
0308AR |
S 68 |
|
25m |
44.10 |
618 |
2 |
Line Mygdam |
2003 |
0382AX |
BSK08 |
|
25m |
43.80 |
374 |
3 |
Mette Krogstrup Madsen |
2000 |
0094BA |
AARS |
|
25m |
43.65 |
389 |
4 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
25m |
43.58 |
639 |
5 |
Mille Winther |
2003 |
0346AW |
S 68 |
|
25m |
43.62 |
162 |
6 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
AAS |
|
25m |
43.76 |
397 |
7 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
25m |
43.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Majken Haarup |
2004 |
0466AW |
VIBORG |
|
25m |
43.48 |
610 |
2 |
Freja Friborg |
2004 |
0404AT |
PINGVINEN |
|
25m |
43.44 |
452 |
3 |
Josefine Staudt |
2005 |
0538AE |
GLADSAXE |
|
25m |
43.23 |
73 |
4 |
Agnete Riis |
2003 |
0308AW |
IKAST |
|
25m |
42.81 |
175 |
5 |
Astrid Crone Jespersen |
2002 |
0214AT |
AAS |
|
25m |
43.06 |
109 |
6 |
Kathrine Erbo Kjær |
2004 |
0496AO |
TRITON V |
|
50m |
43.25 |
104 |
7 |
Mia Hvarre |
2004 |
0498AH |
TRITON V |
|
25m |
43.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
464 |
1 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
42.72 |
157 |
2 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
25m |
42.49 |
572 |
3 |
Mia Sommer Johansen |
2002 |
0292AV |
ST-NEPTUN |
|
25m |
42.25 |
430 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
41.92 |
125 |
5 |
Emma Rose Treney |
2002 |
0216AU |
AABYBRO |
|
25m |
42.25 |
338 |
6 |
Alberte Bloch Hansen |
2002 |
0288BB |
AGF |
|
25m |
42.31 |
566 |
7 |
Katrine Rasmussen |
2004 |
0478AV |
ST-NEPTUN |
|
25m |
42.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
435 |
1 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
41.69 |
66 |
2 |
Lærke Meyer |
2000 |
0032AU |
IKAST |
|
50m |
41.39 |
145 |
3 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
25m |
41.00 |
476 |
4 |
Lærke Als |
2002 |
0214AU |
NORD |
|
25m |
40.69 |
637 |
5 |
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
S 68 |
|
25m |
40.81 |
568 |
6 |
Maja Volke |
2002 |
0228BC |
ST-NEPTUN |
|
25m |
41.18 |
264 |
7 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
0186AZ |
AALBORG |
|
25m |
41.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
337 |
1 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
50m |
40.67 |
98 |
2 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
0386AI |
TRITON V |
|
25m |
40.12 |
494 |
3 |
Karoline Nielsen |
1997 |
9736AL |
NORD |
|
25m |
40.04 |
256 |
4 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
0196AC |
AALBORG |
|
25m |
39.95 |
96 |
5 |
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
TRITON V |
|
25m |
39.95 |
123 |
6 |
Ida Troldborg |
2003 |
0372AS |
AABYBRO |
|
25m |
40.11 |
471 |
7 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
40.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
466 |
1 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
39.83 |
266 |
2 |
Maja Meinert |
2001 |
0118AO |
AALBORG |
|
50m |
39.64 |
564 |
3 |
Mathilde Møller |
2004 |
0438AD |
ST-NEPTUN |
|
25m |
39.52 |
650 |
4 |
Signe Christensen |
2001 |
0194AT |
S 68 |
|
25m |
39.42 |
428 |
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
39.43 |
173 |
6 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
AAS |
|
25m |
39.52 |
40 |
7 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
SMUT |
|
25m |
39.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
631 |
1 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
S 68 |
|
25m |
39.30 |
171 |
2 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
AAS |
|
25m |
38.90 |
450 |
3 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
38.40 |
318 |
4 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
AGF |
|
25m |
38.09 |
195 |
5 |
Emma A Andersen |
2000 |
0034AH |
AALBORG |
|
25m |
38.27 |
451 |
6 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
38.48 |
324 |
7 |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
AGF |
|
50m |
39.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
378 |
1 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
0118AJ |
AALBORG |
|
25m |
37.93 |
45 |
2 |
Caroline Christensen |
1999 |
9962AR |
SMUT |
|
25m |
37.20 |
154 |
3 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
25m |
36.68 |
168 |
4 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
AAS |
|
25m |
34.74 |
335 |
5 |
Line Gertz |
2001 |
0156AT |
AGF |
|
25m |
35.68 |
403 |
6 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
25m |
36.80 |
183 |
7 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
AAS |
|
25m |
37.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
608 |
1 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
PINGVINEN |
|
25m |
37.80 |
315 |
2 |
Mette Baack |
2000 |
0028AU |
AGF |
|
25m |
37.06 |
232 |
3 |
Line Sloth Holm |
2001 |
0198AO |
AALBORG |
|
50m |
36.29 |
178 |
4 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
0288AI |
AAS |
|
25m |
34.60 |
370 |
5 |
Maria Rye |
2001 |
0142AN |
PINGVINEN |
|
25m |
35.51 |
278 |
6 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
0038AI |
AALBORG |
|
50m |
36.75 |
78 |
7 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
0322AG |
TRITON V |
|
25m |
37.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
25m |
37.56 |
467 |
2 |
Emma Hjort Kaas |
2002 |
0278AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
36.88 |
449 |
3 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
36.22 |
253 |
4 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
50m |
33.90 |
538 |
5 |
Mette Dyrhauge Winther |
1998 |
9854BB |
ODDER |
|
25m |
35.49 |
254 |
6 |
Lotte Kobbelgaard |
1964 |
6404AA |
AALBORG |
|
25m |
36.70 |
287 |
7 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
50m |
37.23 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:07 |
|