Startliste for Alm Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Sponsor: Bayern Auto Group |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2002 |
1 | 148 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 25 m | 58.97 | |
2 | 541 | Nielsen Anne | 1999 | AARS | 9968BC | 25 m | 1:00.10 | |
3 | 178 | Lamberg Sigrid Lei | 2002 | AAS | 0288AI | 25 m | 1:01.56 | |
4 | 583 | Ibsen Ditte Toft | 2001 | HOBRO | 0102AP | 25 m | 1:01.56 | |
5 | 657 | Nielsen Lenette | 1997 | AALBORG | 25 m | 1:01.57 | ||
6 | 266 | Meinert Maja | 2001 | AALBORG | 0118AO | 25 m | 1:02.08 | |
7 | 466 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 1:02.30 | |
8 | 154 | Larsen Maria Bredal | 2002 | NYBORG | 0258AP | 25 m | 1:02.71 | |
9 | 200 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | AALBORG | 0204AU | 25 m | 1:04.08 | |
10 | 256 | Koch Stefanie Brun | 2001 | AALBORG | 0196AC | 50 m | 1:04.08 | |
11 | 264 | Madsen Nete Lund | 2001 | AALBORG | 0186AZ | 25 m | 1:04.55 | |
12 | 484 | Jensen Charlotte S. | 2002 | NORD | 0242AF | 25 m | 1:04.68 | |
13 | 510 | Hingeberg Liv | 2001 | ODDER | 0154AK | 25 m | 1:04.81 | |
14 | 350 | Kristiansen Nicoline | 2002 | AGF | 0278AL | 25 m | 1:05.08 | |
15 | 652 | Kjærsgaard Maiken | 2002 | S 68 | 0296AN | 25 m | 1:05.17 | |
16 | 370 | Rye Maria | 2001 | PINGVINEN | 0142AN | 25 m | 1:05.76 | |
17 | 490 | Kornum Maria | 2001 | NORD | 0114AV | 25 m | 1:05.95 | |
18 | 538 | Winther Mette Dyrhauge | 1998 | ODDER | 9854BB | 25 m | 1:06.11 | |
19 | 324 | Christensen Smilla Bruun | 2001 | AGF | 0154BC | 25 m | 1:06.55 | |
20 | 122 | Larsen Emma Viborg | 2001 | AABYBRO | 0112AT | 25 m | 1:06.61 | |
21 | 315 | Baack Mette | 2000 | AGF | 0028AU | 25 m | 1:06.76 | |
22 | 378 | Sørensen Helena M. S. | 2001 | AALBORG | 0118AJ | 25 m | 1:06.90 | |
23 | 399 | Mathiasen Anna | 2000 | THISTED | 0066AP | 25 m | 1:07.01 | |
24 | 398 | Mardal Therese | 2002 | THISTED | 0224AY | 25 m | 1:07.18 | |
25 | 469 | Meyer Caroline | 2002 | HØRSHOLM | 0238AE | 25 m | 1:07.84 | |
26 | 476 | Als Lærke | 2002 | NORD | 0214AU | 25 m | 1:07.87 | |
27 | 124 | Andersen Cathrine Boe | 2001 | AABYBRO | 0148BC | 25 m | 1:08.35 | |
28 | 494 | Nielsen Karoline | 1997 | NORD | 9736AL | 25 m | 1:08.44 | |
29 | 4 | Sørensen Trine G. | 1997 | BRÆDSTRUP | 9752AR | 25 m | 1:08.54 | |
30 | 3 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 25 m | 1:09.06 | |
31 | 261 | Lehmann Karoline | 1999 | AALBORG | 9976AI | 25 m | 1:09.06 | |
32 | 440 | Leth Victoria | 2002 | GLADSAXE | 0236AO | 50 m | 1:09.08 | |
33 | 278 | Pallesen Rebecca Haahr | 2000 | AALBORG | 0038AI | 50 m | 1:09.64 | |
34 | 397 | Lindemann-Larsen Lise | 2002 | THISTED | 0254AR | 25 m | 1:09.80 | |
35 | 207 | Byrgesen Amalie Falk | 1999 | AALBORG | 9904AT | 25 m | 1:09.83 | |
36 | 463 | Hoff Julie Frisch | 2002 | HØRSHOLM | 0288AH | 25 m | 1:09.90 | |
37 | 338 | Hansen Alberte Bloch | 2002 | AGF | 0288BB | 50 m | 1:10.20 | |
38 | 650 | Christensen Signe | 2001 | S 68 | 0194AT | 25 m | 1:11.30 | |
39 | 406 | Tilsted Julie | 2001 | THISTED | 0184BB | 25 m | 1:11.39 | |
40 | 374 | Madsen Mette Krogstrup | 2000 | AARS | 0094BA | 25 m | 1:11.81 | |
41 | 512 | Ingeberg Sofia | 2002 | ODDER | 0252AV | 25 m | 1:11.83 | |
42 | 125 | Treney Emma Rose | 2002 | AABYBRO | 0216AU | 25 m | 1:12.44 | |
43 | 623 | Steen Emma | 2000 | SØHESTEN | 0076BC | 25 m | 1:13.01 | |
44 | 139 | Kanstrup Julie Heby | 2002 | AABYBRO | 0284BA | 25 m | 1:13.50 | |
45 | 377 | Egenæs Katrine | 2000 | DRAGSHOLM | 0086BB | 25 m | 1:13.72 | |
46 | 605 | Sørensen Katrine Munch | 2001 | PINGVINEN | 0164BD | 25 m | 1:13.88 | |
47 | 175 | Jespersen Astrid Crone | 2002 | AAS | 0214AT | 25 m | 1:14.07 | |
48 | 572 | Johansen Mia Sommer | 2002 | ST-NEPTUN | 0292AV | 25 m | 1:14.07 | |
49 | 568 | Volke Maja | 2002 | ST-NEPTUN | 0228BC | 25 m | 1:14.38 | |
50 | 65 | Jensen Sara Fiil | 2002 | IKAST | 0272AT | 25 m | 1:14.73 | |
51 | 403 | Sølvkjær Elisabeth | 2002 | THISTED | 0278AM | 25 m | 1:14.78 | |
52 | 570 | Lund Anna Maja | 2002 | ST-NEPTUN | 0234BC | 25 m | 1:14.85 | |
53 | 579 | Bak Sofia | 2002 | HOBRO | 0238AO | 25 m | 1:15.43 | |
54 | 199 | Bengtson Iben Kjær | 2002 | AALBORG | 0292AS | 25 m | 1:15.59 | |
55 | 651 | Gadegaard Emma Oline | 2002 | S 68 | 0298AR | 25 m | 1:16.76 | |
56 | 192 | Sørensen Gro | 2002 | AAS | 0248BC | 25 m | 1:16.83 | |
57 | 152 | Jørgensen Randi | 2002 | NYBORG | 0286AR | 25 m | 1:17.45 | |
58 | 485 | Kanstrup Lykke | 2002 | NORD | 0244AT | 50 m | 1:19.89 | |
59 | 380 | Brimstrond Mirantee | 2000 | STIDSHOLT | 25 m | 1:20.00 | ||
60 | 571 | Søndergaard Katrine | 2002 | ST-NEPTUN | 0258BC | 25 m | 1:21.60 | |
61 | 379 | Johansen Caroline T.b. | 1999 | HINNERUP | 9978BD | 25 m | 1:25.81 | |
62 | 533 | Sabroe Ida | 2002 | ODDER | 0262BC | 25 m | 1:27.82 |
Årg. 2003-2004 |
1 | 79 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | TRITON V | 0382AJ | 25 m | 1:02.10 | |
2 | 80 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | TRITON V | 0312AH | 25 m | 1:02.37 | |
3 | 429 | Hansen Emma | 2004 | GLADSAXE | 0434AM | 25 m | 1:03.85 | |
4 | 632 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 25 m | 1:04.30 | |
5 | 173 | Jensen Mille Kjær | 2004 | AAS | 0418AF | 25 m | 1:04.87 | |
6 | 464 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 1:04.88 | |
7 | 10 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 1:05.32 | |
8 | 414 | Bøttger Sophia | 2004 | GLADSAXE | 0424AE | 25 m | 1:05.38 | |
9 | 320 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 25 m | 1:05.44 | |
10 | 402 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 25 m | 1:06.33 | |
11 | 191 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | AAS | 0362AL | 25 m | 1:06.45 | |
12 | 363 | Sejr Naya Høgholt | 2003 | AGF | 0352AF | 50 m | 1:06.74 | |
13 | 241 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 1:06.88 | |
14 | 39 | Thomsen Signe | 2003 | SMUT | 0304AS | 25 m | 1:07.41 | |
15 | 323 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 25 m | 1:07.51 | |
16 | 151 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 25 m | 1:08.50 | |
17 | 81 | Bruun Marie Egeskjold | 2003 | TRITON V | 0324AN | 25 m | 1:08.55 | |
18 | 239 | Iversen Matilde | 2003 | AALBORG | 0316AX | 50 m | 1:08.56 | |
19 | 451 | Schou Amalie | 2003 | GLADSAXE | 0394AC | 50 m | 1:08.62 | |
20 | 354 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 25 m | 1:08.78 | |
21 | 284 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 1:08.86 | |
22 | 97 | Turner Holly Lønne | 2003 | TRITON V | 0376AW | 50 m | 1:08.91 | |
23 | 12 | Heuer Josefine | 2003 | VIBORG | 0386AM | 25 m | 1:09.06 | |
24 | 456 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 1:09.08 | |
25 | 2 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 25 m | 1:09.09 | |
26 | 185 | Mols Katrine | 2003 | AAS | 0326AP | 25 m | 1:09.26 | |
27 | 526 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 25 m | 1:09.48 | |
28 | 337 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 25 m | 1:09.59 | |
29 | 633 | Jensen Catherina Juul | 2003 | S 68 | 0326AX | 25 m | 1:09.64 | |
30 | 106 | Jepsen Ea Pakula | 2003 | TRITON V | 0314AM | 25 m | 1:09.68 | |
31 | 176 | Justesen Frida Saks | 2004 | AAS | 0452AM | 25 m | 1:09.70 | |
32 | 318 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 1:09.72 | |
33 | 393 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 25 m | 1:09.80 | |
34 | 302 | Thomsen Thea Holm | 2003 | AALBORG | 0328AP | 25 m | 1:09.86 | |
35 | 69 | Nielsen Anne Dybro | 2003 | IKAST | 0336AW | 25 m | 1:09.93 | |
36 | 607 | Fog Mathilde Wisborg | 2003 | PINGVINEN | 0332BB | 25 m | 1:09.96 | |
37 | 608 | Dyrman Nicoline | 2004 | PINGVINEN | 0446AM | 25 m | 1:10.04 | |
38 | 18 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 25 m | 1:10.15 | |
39 | 321 | Brix Veronica | 2003 | AGF | 0372AW | 50 m | 1:10.23 | |
40 | 162 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 50 m | 1:10.28 | |
41 | 212 | Danielsen Laura Rønn | 2004 | AALBORG | 0404AP | 25 m | 1:10.38 | |
42 | 562 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 25 m | 1:10.52 | |
43 | 304 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 25 m | 1:10.56 | |
44 | 609 | Sørensen Camilla Tommerup | 2003 | PINGVINEN | 0356AJ | 25 m | 1:10.69 | |
45 | 147 | Bak Helga | 2004 | NYBORG | 0494AA | 25 m | 1:10.77 | |
46 | 170 | Hansen Mathilde Tilsted | 2003 | AAS | 0306AR | 25 m | 1:10.87 | |
47 | 361 | Reitan Marlene | 2003 | AGF | 0326AY | 25 m | 1:11.97 | |
48 | 105 | Bülow Emilie Johanna | 2003 | TRITON V | 0386AK | 25 m | 1:12.09 | |
49 | 630 | Asmussen Lærke | 2003 | S 68 | 0306AN | 25 m | 1:12.10 | |
50 | 109 | Kjær Kathrine Erbo | 2004 | TRITON V | 0496AO | 25 m | 1:12.14 | |
51 | 164 | Dige Laura Marie | 2004 | AAS | 0404AE | 25 m | 1:12.19 | |
52 | 117 | Selbo Pipaluk | 2003 | TRITON V | 0336AZ | 25 m | 1:12.25 | |
53 | 472 | Volden Victoria Husted | 2003 | HØRSHOLM | 0312AU | 25 m | 1:12.28 | |
54 | 566 | Rasmussen Katrine | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 25 m | 1:12.55 | |
55 | 637 | Bundgaard Sara | 2003 | S 68 | 0368AM | 25 m | 1:12.68 | |
56 | 19 | Sørensen Rikke Struntze | 2003 | VIBORG | 0344AY | 25 m | 1:12.95 | |
57 | 638 | Kjærsgaard Lærke | 2004 | S 68 | 0488AQ | 25 m | 1:13.52 | |
58 | 634 | Christensen Pernille | 2003 | S 68 | 0308AR | 25 m | 1:13.65 | |
59 | 564 | Møller Mathilde | 2004 | ST-NEPTUN | 0438AD | 25 m | 1:13.81 | |
60 | 189 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 25 m | 1:13.88 | |
61 | 110 | Jæger Marie | 2003 | TRITON V | 0336AX | 25 m | 1:14.28 | |
62 | 435 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 1:14.41 | |
63 | 61 | Esbensen Marie Graff | 2003 | IKAST | 0336AT | 25 m | 1:14.44 | |
64 | 280 | Pedersen Anna Christine | 2003 | AALBORG | 25 m | 1:14.67 | ||
65 | 537 | Winther Maria Dyrhauge | 2004 | ODDER | 0468AN | 25 m | 1:15.09 | |
66 | 172 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | AAS | 0442AG | 25 m | 1:15.11 | |
67 | 482 | Hassing Astrid | 2004 | NORD | 0494AM | 25 m | 1:15.43 | |
68 | 136 | Bjerre Victoria | 2003 | AABYBRO | 0334AW | 25 m | 1:15.53 | |
69 | 569 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 25 m | 1:15.55 | |
70 | 171 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 25 m | 1:15.76 | |
71 | 159 | Pedersen Kristine Kipper | 2004 | NYBORG | 0494AV | 25 m | 1:15.95 | |
72 | 180 | Larsen Sarah | 2004 | AAS | 0474AJ | 25 m | 1:16.08 | |
73 | 183 | Lysgaard Caroline | 2003 | AAS | 0318AP | 25 m | 1:16.12 | |
74 | 161 | Aagaard Sia | 2004 | AAS | 0434AB | 25 m | 1:16.36 | |
75 | 639 | Winther Mille | 2003 | S 68 | 0346AW | 50 m | 1:16.96 | |
76 | 22 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 1:17.18 | |
77 | 513 | Jensen Julie | 2003 | ODDER | 0352BC | 25 m | 1:17.41 | |
78 | 520 | Lauridse Matilde Dalgaard | 2003 | ODDER | 0396AV | 25 m | 1:17.47 | |
79 | 73 | Riis Agnete | 2003 | IKAST | 0308AW | 50 m | 1:19.10 | |
80 | 297 | Svendsen Zille Haarh | 2004 | AALBORG | 0436AI | 25 m | 1:19.15 | |
81 | 360 | Rasmussen Lucca Bisgaard | 2004 | AGF | 0448AN | 50 m | 1:19.94 | |
82 | 477 | Andersen Anne-Sophie | 2004 | NORD | 0424AP | 25 m | 1:20.07 | |
83 | 436 | Kjørtsholtsen Laura | 2004 | GLADSAXE | 0428AH | 25 m | 1:20.22 | |
84 | 17 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 25 m | 1:20.75 | |
85 | 214 | Djørup Laura Ildal | 2004 | AALBORG | 0422AP | 25 m | 1:20.84 | |
86 | 71 | Nielsen Louise Amanda | 2003 | IKAST | 0334AQ | 25 m | 1:21.39 | |
87 | 28 | Andersen Maria Aakmann | 2004 | VIBORG | 0444AV | 25 m | 1:21.45 | |
88 | 149 | Falkenstrøm Freja S. | 2004 | NYBORG | 0434AK | 25 m | 1:21.54 | |
89 | 16 | Haarup Majken | 2004 | VIBORG | 0466AW | 25 m | 1:21.81 | |
90 | 636 | Jensen Emma | 2003 | S 68 | 0322AT | 25 m | 1:21.87 | |
91 | 480 | Christensen Marie Martens | 2004 | NORD | 0424AK | 25 m | 1:22.95 | |
92 | 299 | Sørensen Maja M S | 2004 | AALBORG | 0448AR | 25 m | 1:23.41 | |
93 | 25 | Skipper Selma | 2004 | VIBORG | 0452AS | 25 m | 1:23.42 | |
94 | 29 | Nielsen Freja Jungersen | 2004 | VIBORG | 0484AS | 25 m | 1:24.18 | |
95 | 529 | Nonbye Emma | 2003 | ODDER | 0306AS | 25 m | 1:24.44 | |
96 | 23 | Therkildsen Malena Pind | 2004 | VIBORG | 0488AR | 25 m | 1:24.77 | |
97 | 235 | Høeg Louise | 2003 | AALBORG | 0324AR | 25 m | 1:25.12 | |
98 | 492 | Lind Frida | 2004 | NORD | 0416AH | 25 m | 1:25.14 | |
99 | 536 | Sørensen Sofie Skovgaard | 2004 | ODDER | 0418AV | 25 m | 1:26.80 | |
100 | 587 | Kjeldskov Signe | 2003 | HOBRO | 0334BD | 25 m | 1:27.45 | |
101 | 140 | Lindberg Sille | 2003 | AABYBRO | 0348BB | 50 m | 1:27.79 | |
102 | 27 | Mortensen Sille | 2004 | VIBORG | 0484AL | 25 m | 1:28.05 | |
103 | 530 | Nonbye Kathrine | 2004 | ODDER | 0474AL | 25 m | 1:30.07 | |
104 | 479 | Brandt Oline | 2004 | NORD | 0464AP | 25 m | 1:31.75 | |
105 | 5 | Hansen Nanna Ballisager | 2003 | BRÆDSTRUP | 0348AO | 25 m | 1:34.94 | |
106 | 496 | Sørensen Anne K. B. | 2004 | NORD | 0484AX | 25 m | 1:38.68 | |
107 | 514 | Jensen Leonora Holst | 2004 | ODDER | 0408AS | 25 m | 1:41.56 | |
108 | 50 | Sørensen Michelle Bloch | 2004 | SMUT | 0426AX | 25 m | 1:47.99 | |
109 | 44 | Andersen Naja Gjerløv | 2004 | SMUT | 0474AY | 25 m | 1:48.95 | |
110 | 619 | Møhlenberg Sofie Søe | 2004 | BSK08 | 0456AZ | 25 m |
Årg. 2005-2017 |
1 | 14 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 25 m | 1:09.94 | |
2 | 48 | Romanski Fenja | 2005 | SMUT | 0598AH | 25 m | 1:10.39 | |
3 | 457 | Ulrich-Jørgen Ellen Marie | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 25 m | 1:14.09 | |
4 | 565 | Larsen Laura Vedel | 2005 | ST-NEPTUN | 0554AK | 25 m | 1:15.46 | |
5 | 198 | Bager Mathilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 25 m | 1:15.73 | |
6 | 242 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 25 m | 1:16.45 | |
7 | 631 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 1:16.78 | |
8 | 426 | Gotfredsen Alma | 2005 | GLADSAXE | 0548AI | 25 m | 1:16.85 | |
9 | 111 | Svensen Silke Bruun | 2005 | TRITON V | 0568AJ | 25 m | 1:18.76 | |
10 | 58 | Bjørn Weronika L. | 2005 | IKAST | 0524AG | 25 m | 1:18.80 | |
11 | 250 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 25 m | 1:19.20 | |
12 | 75 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 25 m | 1:19.82 | |
13 | 216 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 25 m | 1:20.46 | |
14 | 217 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 25 m | 1:23.85 | |
15 | 114 | Rainer Laura Frost | 2005 | TRITON V | 0542AK | 25 m | 1:25.75 | |
16 | 649 | Høgh Josefine | 2005 | S 68 | 0588AD | 25 m | 1:26.64 | |
17 | 41 | Lauritsen Sofie Kielgast | 2005 | SMUT | 0574AQ | 25 m | 1:29.49 | |
18 | 647 | Asmussen Mie | 2005 | S 68 | 0554AN | 50 m | 1:30.31 | |
19 | 613 | Klein Linea Lodberg | 2005 | PINGVINEN | 0536AK | 25 m | 1:31.43 | |
20 | 53 | Worm Freya | 2006 | SMUT | 0658AL | 25 m | 1:33.58 | |
21 | 648 | Gade Signe | 2005 | S 68 | 0598AQ | 25 m | 1:34.46 | |
22 | 522 | Marx Caroline | 2006 | ODDER | 0662AF | 25 m | 1:36.72 | |
23 | 333 | Gadegaard Lucia Ruiz | 2006 | AGF | 0638AC | 25 m | 1:37.24 | |
24 | 617 | Thomassen Ida Overgaard | 2005 | PINGVINEN | 0536AR | 25 m | 1:43.98 | |
25 | 508 | Halle Caden | 2005 | ODDER | 0596AS | 25 m | 1:45.56 | |
26 | 612 | Albæk Marie | 2005 | PINGVINEN | 0534AN | 25 m | 1:50.84 | |
27 | 340 | Hansfort Karoline | 2006 | AGF | 25 m |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |