Startliste for Brøndby Swim Cup 2009
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Brøndby swim cup 2009 |
|
Udskriftsdato |
21 februar 2009 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:53 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (7) |
Sponsor: Arla Food A/S |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
251 |
1 |
Martha Othmar Haskiel |
1997 |
9774AO |
GI-40 STF |
|
25m |
7:38.06 |
258 |
2 |
Clara Kall |
1999 |
9996AE |
GI-40 STF |
|
25m |
6:50.50 |
387 |
3 |
Signe Thorup |
1998 |
9838AJ |
VEST |
|
25m |
6:40.87 |
184 |
4 |
Laura Weinreich |
1998 |
9818AA |
HOLBÆK |
|
25m |
6:41.90 |
243 |
5 |
Merle Christensen |
1998 |
9872AK |
GI-40 STF |
|
25m |
7:21.26 |
152 |
6 |
Alexandra Munch |
1996 |
9658AT |
SOLRØD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
268 |
1 |
Marie Louise L. Petersen |
1998 |
9828AG |
GI-40 STF |
|
25m |
6:10.13 |
239 |
2 |
Bodil Bartroff |
1996 |
9676AD |
GI-40 STF |
|
25m |
5:56.77 |
330 |
3 |
Sara Mikkelsen |
1997 |
9736AE |
VEST |
|
25m |
5:53.67 |
209 |
4 |
Linda Aaen |
1996 |
9616AE |
TRITON |
|
25m |
5:55.64 |
261 |
5 |
Thea Holm Kristiansen |
1997 |
9726AF |
GI-40 STF |
|
25m |
6:04.55 |
413 |
6 |
Christine M. Dahl |
1998 |
9866AE |
DRAGØR |
|
25m |
6:30.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
390 |
1 |
Nikoline Marker-Pedersen |
1996 |
9686AC |
VEST |
|
25m |
5:50.06 |
421 |
2 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
DRAGØR |
|
50m |
5:44.87 |
329 |
3 |
Xenia Bonnen Sjøgren |
1997 |
9764AE |
VEST |
|
25m |
5:41.21 |
402 |
4 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
9878AB |
BIR-SIGMA |
|
25m |
5:42.55 |
49 |
5 |
Signe Bjerre |
1998 |
9854AB |
FR.SUND |
|
25m |
5:46.39 |
113 |
6 |
Amalie Olsen |
1995 |
9556AP |
FR.VÆRK |
|
25m |
5:52.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Christine Lynggård Hansen |
1994 |
9406AG |
B 70-VAT |
|
25m |
5:36.87 |
187 |
2 |
Rikke Blemholt |
1996 |
9656AF |
TRITON |
|
25m |
5:26.22 |
294 |
3 |
Mia Mebus |
1996 |
9656AC |
AIF-VAT |
|
25m |
5:23.08 |
291 |
4 |
Julia Lisakowski |
1994 |
9444AP |
MK 31 |
|
25m |
5:23.33 |
257 |
5 |
Ellen Leth Jensen |
1995 |
9544AA |
GI-40 STF |
|
25m |
5:27.14 |
324 |
6 |
Asta Nielsen |
1995 |
9502AT |
VEST |
|
25m |
5:37.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Karoline Hauerbach |
1995 |
9568AO |
HILLERØD |
|
50m |
5:21.27 |
123 |
2 |
Caroline Nielsen |
1994 |
9422AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
5:14.56 |
315 |
3 |
Emma Fugl Rasmussen |
1996 |
9698AF |
HERLEV |
|
25m |
5:10.33 |
403 |
4 |
Emilie Riisberg |
1996 |
9608AD |
BIR-SIGMA |
|
25m |
5:14.55 |
423 |
5 |
Ida Louise Steffensen |
1995 |
9522AD |
DRAGØR |
|
25m |
5:15.05 |
414 |
6 |
Kimia Ghias Haddadan |
1995 |
9566AI |
DRAGØR |
|
25m |
5:22.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Mie Bøgh |
1991 |
9184AA |
SLAGELSE |
|
25m |
5:07.41 |
1 |
2 |
Amanda Dalsgaard |
1993 |
9344AL |
GENTOFTE |
|
25m |
5:00.96 |
321 |
3 |
Julie Marie Gadfelt |
1996 |
9602AB |
FARUM |
|
25m |
4:54.15 |
263 |
4 |
Mathilde Leth-Espensen |
1995 |
9548AE |
GI-40 STF |
|
25m |
4:54.46 |
21 |
5 |
Julie Bjørner Søe |
1995 |
9582AH |
GENTOFTE |
|
25m |
5:02.21 |
173 |
6 |
Nanna Havshøi |
1994 |
9416AD |
HOLBÆK |
|
25m |
5:08.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Caroline Høgskilde |
1996 |
9616AD |
VI39-VAT |
|
25m |
4:50.74 |
169 |
2 |
Emily Ellekær |
1994 |
9424AI |
HOLBÆK |
|
25m |
4:49.89 |
363 |
3 |
Laura Smidt Hansen |
1992 |
9268AK |
VEST |
|
25m |
4:42.22 |
270 |
4 |
Amanda Sandager |
1995 |
9598AI |
GI-40 STF |
|
25m |
4:48.76 |
320 |
5 |
Maria Bastiansen |
1995 |
9504AD |
FARUM |
|
50m |
4:50.34 |
259 |
6 |
Freja Helene Kall |
1996 |
9698AD |
GI-40 STF |
|
25m |
4:51.57 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 |
|