Program for Brøndby Swim Cup 2009
Below are all entry- and startlists shown by session.
Lørdag
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Brøndby swim cup 2009 |
|
Udskriftsdato |
21 februar 2009 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:53 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (9) |
Sponsor: AP Pension |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
151 |
2 |
Anders Lippert-Hansen |
1996 |
|
SOLRØD |
|
25m |
|
386 |
3 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VEST |
|
25m |
2:05.64 |
427 |
4 |
Osvald Bjarup Bruun |
1996 |
|
ORIENT |
|
25m |
2:06.94 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
Oliver Rosendal |
1997 |
9737AG |
FR.SUND |
|
25m |
1:57.63 |
370 |
3 |
Rasmus Kiel Jensen |
1999 |
9923AD |
VEST |
|
25m |
1:56.64 |
114 |
4 |
Christian Ploug Olsen |
1997 |
9779AF |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:57.37 |
352 |
5 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
VEST |
|
25m |
1:59.64 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Noah Thompson |
1998 |
9855AA |
HERLEV |
|
25m |
1:50.00 |
417 |
2 |
Oliver Heyde |
1998 |
9831AD |
DRAGØR |
|
25m |
1:44.25 |
349 |
3 |
Kenneth Abcell |
1998 |
9817AE |
VEST |
|
25m |
1:31.12 |
312 |
4 |
Thomas Uttrup Ludwig |
1998 |
9825AC |
HERLEV |
|
25m |
1:32.37 |
247 |
5 |
Luis Felipe |
1998 |
9831AH |
GI-40 STF |
|
25m |
1:47.78 |
379 |
6 |
Martin Nielsen |
1997 |
9761AK |
VEST |
|
25m |
1:52.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
9723AE |
GI-40 STF |
|
25m |
1:28.58 |
420 |
2 |
Alexander Rahbek |
1994 |
9485AO |
DRAGØR |
|
25m |
1:27.14 |
25 |
3 |
Tobias Edvardsen |
1995 |
9581AA |
NAKSKOV |
|
25m |
1:26.47 |
207 |
4 |
Alexander Weis |
1996 |
9681AC |
TRITON |
|
25m |
1:27.05 |
241 |
5 |
Victor Bødker |
1997 |
9731AB |
GI-40 STF |
|
25m |
1:27.70 |
470 |
6 |
Andreas Petersen |
1994 |
9431AC |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:29.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
Jacob Weberg |
1997 |
9791AC |
BIR-SIGMA |
|
25m |
1:24.60 |
112 |
2 |
Lasse Nielsen |
1993 |
9353AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:24.47 |
400 |
3 |
Kristian Seehuusen Juhl |
1997 |
9797AD |
BIR-SIGMA |
|
25m |
1:22.31 |
271 |
4 |
Mads Christian Sandager |
1998 |
9859AA |
GI-40 STF |
|
25m |
1:22.35 |
392 |
5 |
Joachim Osterhammel |
1995 |
9517AM |
VEST |
|
25m |
1:24.58 |
117 |
6 |
August Warrer |
1996 |
9511AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:26.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Nicholas Lloyd Krasuski |
1996 |
9645AC |
HERLEV |
|
25m |
1:19.88 |
344 |
2 |
Simon Frydedal Riemann |
1993 |
9345AF |
VEST |
|
25m |
1:17.56 |
7 |
3 |
Asbjørn Garne |
1995 |
9563AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.09 |
250 |
4 |
Peter Gjerulff |
1996 |
9671AA |
GI-40 STF |
|
25m |
1:17.30 |
318 |
5 |
Jens Frederik Vittrup |
1996 |
9625AC |
HERLEV |
|
25m |
1:18.43 |
139 |
6 |
Sebastian Kempff-Andersen |
1996 |
9647AB |
HILLERØD |
|
25m |
1:20.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
398 |
1 |
Kasper Sveistrup Holck |
1996 |
9615AJ |
BIR-SIGMA |
|
25m |
1:16.76 |
168 |
2 |
Alexander Bonde |
1993 |
9367AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:15.75 |
393 |
3 |
Rasmus Høgh Andersen |
1994 |
9487AF |
BIR-SIGMA |
|
25m |
1:15.15 |
219 |
4 |
Nikolai Østergaard |
1996 |
9603AB |
VI39-VAT |
|
25m |
1:15.70 |
397 |
5 |
Jonas Himmelstrup |
1995 |
9513AF |
BIR-SIGMA |
|
25m |
1:16.48 |
206 |
6 |
Tobias Vester |
1996 |
9665AB |
TRITON |
|
25m |
1:16.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Christian Tofte |
1993 |
9381AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.77 |
11 |
2 |
Victor Jones |
1994 |
9467AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.77 |
434 |
3 |
Hans Henrik Havn |
1992 |
9215AD |
ORIENT |
|
25m |
1:12.07 |
432 |
4 |
Malthe Emil Hansen |
1994 |
9417AA |
ORIENT |
|
25m |
1:12.74 |
198 |
5 |
Frederik K. Mortensen |
1995 |
9581AC |
TRITON |
|
25m |
1:12.79 |
100 |
6 |
Kenny Emil Aunstrup |
1993 |
9327AJ |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:15.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Karim Møller |
1994 |
9451AA |
TRITON |
|
25m |
1:10.93 |
373 |
2 |
Joakim Lassen |
1994 |
9471AH |
VEST |
|
25m |
1:05.82 |
182 |
3 |
Niklas Ruprecht |
1993 |
9349AL |
HOLBÆK |
|
25m |
1:04.25 |
367 |
4 |
Søren Holm |
1993 |
9365AI |
VEST |
|
25m |
1:04.50 |
460 |
5 |
Andreas Gerlach |
1995 |
9527AK |
HILLERØD |
|
25m |
1:07.78 |
20 |
6 |
Emil Storr-Hansen |
1994 |
9423AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.91 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 |
|