Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber Grp. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
21 marts 2009 |
|
|
Stævne by |
Kastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:40 |
|
|
Arrangør |
KVIK Kastrup og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
99 |
2 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:23.78 |
231 |
3 |
Signe Thorup |
1998 |
9838AJ |
VEST |
|
25m |
3:19.14 |
55 |
4 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
25m |
3:23.77 |
241 |
5 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
GENTOFTE |
|
25m |
3:25.25 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Alberte Sara Cornelius |
1998 |
9836AF |
MK 31 |
|
25m |
3:13.10 |
159 |
2 |
Ida Gøtzsche |
1998 |
9874AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:11.69 |
167 |
3 |
Olivia Jensen |
1998 |
9804AA |
KØGE |
|
25m |
3:10.34 |
114 |
4 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
25m |
3:11.46 |
76 |
5 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
3:12.58 |
53 |
6 |
Mathilde Zaggai |
1998 |
9862AF |
MK 31 |
|
25m |
3:17.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
9832AI |
HELSINGØR |
|
25m |
3:06.67 |
138 |
2 |
Emma Jensen |
1997 |
9712AM |
HILLERØD |
|
25m |
2:59.13 |
215 |
3 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
25m |
2:56.91 |
252 |
4 |
Ida Marie Beder |
1997 |
9728AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:58.46 |
14 |
5 |
Frederikke Holm Iversen |
1998 |
9862AA |
GENTOFTE |
|
25m |
3:05.09 |
106 |
6 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
25m |
3:09.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
208 |
1 |
Hannah Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
25m |
2:55.24 |
217 |
2 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
9704AE |
TRITON B |
|
25m |
2:52.40 |
165 |
3 |
Emilie Eskildsen |
1997 |
9792AA |
KØGE |
|
25m |
2:49.80 |
225 |
4 |
Xenia Bonnen Sjøgren |
1997 |
9764AE |
VEST |
|
25m |
2:51.98 |
63 |
5 |
Frederikke Villumsen |
1997 |
9746AA |
AIF |
|
25m |
2:55.10 |
128 |
6 |
Siham Saud |
1997 |
9712AF |
HERLEV |
|
25m |
2:56.78 |
|
|
Heat 5 (6) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Frederikke Petrine Hansen |
1998 |
9844AE |
HOLBÆK |
|
25m |
2:57.77 |
78 |
2 |
Emilia Lüders |
1998 |
9898AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:55.10 |
214 |
3 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
25m |
2:46.62 |
85 |
4 |
Caroline Ericssen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:47.98 |
169 |
5 |
Maria Uldal |
1998 |
9824AA |
KØGE |
|
25m |
2:55.41 |
6 |
6 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
3:04.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Mette Sannerud |
1997 |
9706AD |
ROSKILDE |
|
25m |
2:48.07 |
19 |
2 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:45.69 |
69 |
3 |
Mette Haagen Larsen |
1997 |
9798AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:42.90 |
64 |
4 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:43.15 |
220 |
5 |
Iben Schmidt |
1997 |
9794AE |
TRITON B |
|
25m |
2:45.87 |
21 |
6 |
Helena Storr-Hansen |
1997 |
9768AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:49.60 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|