Ohjelma Østdanske Årgangsmesterskaber Grp. 2
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
22 marts 2009 |
|
|
Stævne by |
Kastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|
|
Arrangør |
KVIK Kastrup og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
2 |
Robin Thorsen |
1996 |
9601AK |
BIRKERØD |
|
25m |
3:18.45 |
105 |
3 |
Nicklas Fonnesbech |
1996 |
9619AM |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:16.43 |
206 |
4 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
25m |
3:16.65 |
238 |
5 |
Lars Breum Hansen |
1997 |
9713AA |
HELSINGE |
|
25m |
3:18.56 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Victor Bødker |
1997 |
9731AB |
GI40HERMES |
|
25m |
3:15.15 |
253 |
2 |
Jonas Vibsig Berding |
1996 |
9693AA |
GLADSAXE |
|
25m |
3:10.87 |
4 |
3 |
Mads Högborg |
1996 |
9687AF |
LYNGBY |
|
25m |
3:09.89 |
51 |
4 |
Isak Lichi |
1997 |
9791AG |
MK 31 |
|
25m |
3:10.66 |
242 |
5 |
Marius Dalsgaard |
1996 |
9659AB |
GENTOFTE |
|
25m |
3:13.02 |
57 |
6 |
Christian O. Sørensen |
1996 |
9621AC |
VI39 |
|
25m |
3:15.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Mathias Parnel |
1996 |
9637AA |
HELSINGØR |
|
25m |
3:09.79 |
181 |
2 |
Oliver Hjeresen |
1995 |
9509AH |
ROSKILDE |
|
25m |
2:59.93 |
218 |
3 |
Marco Kirketerp |
1995 |
9589AF |
TRITON B |
|
25m |
2:57.76 |
117 |
4 |
Asbjørn Munk |
1995 |
9569AE |
HELSINGØR |
|
25m |
2:58.37 |
132 |
5 |
Stefan Blidarevic |
1996 |
9607AF |
HILLERØD |
|
25m |
3:09.63 |
103 |
6 |
Kasper Tvergaard |
1996 |
9663AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:09.87 |
|
|
Heat 4 (5) (13 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Bjørn H. Bremholm Hansen |
1996 |
9651AA |
AIF |
|
25m |
3:09.22 |
66 |
2 |
Andreas Borre Heltborg |
1996 |
9651AE |
ALLERØD |
|
25m |
3:01.33 |
18 |
3 |
Gustav Plum Lykkesfeldt |
1996 |
9631AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:59.57 |
1 |
4 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
9653AC |
LYNGBY |
|
25m |
2:59.57 |
72 |
5 |
Mikkel Stavngaard |
1996 |
9655AA |
ALLERØD |
|
25m |
3:04.11 |
197 |
6 |
Peter Nilsson |
1996 |
9687AE |
STT |
|
25m |
3:09.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Jens Dyreborg Nielsen |
1995 |
9571AG |
FARUM |
|
25m |
2:53.54 |
23 |
2 |
Kasper Vitten |
1995 |
9529AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:52.32 |
198 |
3 |
Piet Vidkjær |
1995 |
9593AE |
STT |
|
25m |
2:48.80 |
259 |
4 |
Lasse Pittioni |
1995 |
9577AI |
ISHØJ |
|
25m |
2:50.71 |
185 |
5 |
Yannick Rasmussen |
1995 |
9565AH |
ROSKILDE |
|
25m |
2:52.95 |
164 |
6 |
Viktor Christensen |
1995 |
9501AJ |
KØGE |
|
25m |
2:54.29 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|