Startliste for Brøndby Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Brøndby Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
06 februar 2016 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:32 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 november 2015 |
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
237 |
2 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
|
104 |
3 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
25m |
|
186 |
4 |
Signe Thornberg Bech |
2004 |
0406AK |
KVIK |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
0288AU |
HELSINGE |
|
25m |
|
200 |
2 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
|
118 |
3 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
HERLEV |
|
25m |
4:37.25 |
189 |
4 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
0402AQ |
KVIK |
|
25m |
|
183 |
5 |
Caroline Koch |
2005 |
0536AC |
KVIK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
Mathilde Pihl |
2005 |
0522AK |
KVIK |
|
25m |
4:01.37 |
187 |
2 |
Tanja-Marie Mathies |
2004 |
0408AQ |
KVIK |
|
25m |
3:57.23 |
17 |
3 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
3:50.28 |
19 |
4 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
3:52.04 |
27 |
5 |
Josefine Staudt |
2005 |
0538AE |
GLADSAXE |
|
25m |
3:59.78 |
273 |
6 |
Cathrine Ørneborg |
2005 |
0558AC |
VÆRLØSE |
|
25m |
4:15.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Amalie Lester |
2003 |
0358AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:50.00 |
84 |
2 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
25m |
3:41.06 |
232 |
3 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
KVIK |
|
25m |
3:36.65 |
312 |
4 |
Amalie Nissov-Johannsen |
2003 |
0356AS |
VEST |
|
25m |
3:38.03 |
182 |
5 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
25m |
3:44.37 |
253 |
6 |
Emma Bussenius |
2004 |
0416AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:50.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
218 |
1 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
25m |
3:31.60 |
266 |
2 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:21.59 |
25 |
3 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
3:14.54 |
14 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
3:20.34 |
85 |
5 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
3:25.61 |
162 |
6 |
Laura Nellemann |
2004 |
0464AO |
SØLLERØD |
|
25m |
3:36.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
3:11.96 |
24 |
2 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
3:09.47 |
344 |
3 |
Delphine Møller |
1999 |
9908AK |
VEST |
|
25m |
3:02.49 |
13 |
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
3:06.95 |
209 |
5 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
3:09.84 |
324 |
6 |
Amalie V. Sørensen |
2002 |
0274AC |
VEST |
|
25m |
3:12.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
25m |
2:59.54 |
215 |
2 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
2:46.39 |
193 |
3 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
2:43.09 |
348 |
4 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
9616AH |
VEST |
|
25m |
2:44.00 |
220 |
5 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
2:58.77 |
46 |
6 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
3:00.88 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:32 |
|