Program för NUSS Yngre 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 27
|
Tävling |
NUSS Yngre (25m) 2016 |
|
Utskriftsdatum |
06 februari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
12:18 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 februari 2016 |
|
|
|
|
Gren 27, 100m Bröstsim Po 12 |
Finaler (5) |
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 01:18.03 år 2004 |
|
Beräknad start 16:40 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
477 |
1 |
Daniel Kördel |
2004 |
AN5904 |
ÖSA |
|
25m |
1:59.33 |
143 |
2 |
Maximilian Matovic |
2004 |
AP8304 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:53.49 |
442 |
3 |
William Rismyhr |
2004 |
AK5104 |
UPSALA S |
|
25m |
1:51.71 |
206 |
4 |
Markus Stahre |
2004 |
AR0904 |
LASS |
|
25m |
1:51.22 |
437 |
5 |
Lukas Höglund |
2004 |
AK0904 |
UPSALA S |
|
25m |
1:51.44 |
242 |
6 |
Marcus Manninen |
2004 |
AD1104 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:52.44 |
130 |
7 |
August Anderud |
2004 |
AC1904 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:53.67 |
500 |
8 |
Jibbe Schimmel |
2004 |
AT3504 |
BILLINGEN |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
193 |
1 |
Emil Kilander |
2004 |
AC2704 |
LASS |
|
25m |
1:49.51 |
36 |
2 |
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:48.63 |
462 |
3 |
Samuel Rundgren |
2004 |
AK4304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:45.52 |
351 |
4 |
Jesper Andersson |
2004 |
AD5504 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:45.35 |
294 |
5 |
Roque Andersson Benedet |
2004 |
AP3104 |
S 02 |
|
25m |
1:45.39 |
282 |
6 |
David Malm |
2004 |
AL0704 |
NKK |
|
25m |
1:47.43 |
145 |
7 |
Simon Swedblom |
2004 |
AN9504 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:49.49 |
415 |
8 |
Lucas Vainio |
2004 |
AN2504 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:50.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
309 |
1 |
Olle Sköld |
2004 |
AR6904 |
S 02 |
|
25m |
1:43.61 |
461 |
2 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:42.97 |
374 |
3 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
AK7504 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:42.55 |
111 |
4 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:40.62 |
325 |
5 |
Gustavs Cerps |
2004 |
AJ3704 |
SKURU IK |
|
25m |
1:41.85 |
5 |
6 |
Gustav Askengren |
2004 |
AA9904 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:42.68 |
520 |
7 |
Anton Olsson |
2004 |
AF2104 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:43.24 |
37 |
8 |
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:44.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
273 |
1 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
25m |
1:39.71 |
391 |
2 |
Emil Gunnarsson |
2004 |
AM0504 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:36.80 |
12 |
3 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:35.91 |
527 |
4 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AK4904 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:35.40 |
284 |
5 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
50m |
1:35.66 |
332 |
6 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SKURU IK |
|
25m |
1:36.35 |
300 |
7 |
Alexandar Cicmil |
2004 |
AK6704 |
S 02 |
|
25m |
1:38.53 |
257 |
8 |
Hampus Klebom |
2004 |
AC4504 |
MASS |
|
25m |
1:40.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
269 |
1 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
25m |
1:32.48 |
514 |
2 |
Filip Aronsson |
2004 |
AF1104 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:28.64 |
178 |
3 |
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
LASS |
|
25m |
1:25.98 |
464 |
4 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:20.98 |
413 |
5 |
Malte Söderberg |
2004 |
AL1904 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:25.89 |
170 |
6 |
David Axelsson |
2004 |
AC3704 |
LASS |
|
25m |
1:27.94 |
288 |
7 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
25m |
1:30.06 |
70 |
8 |
Max Grubesic |
2004 |
AH8104 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:34.73 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
06 februari 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
12:18 |
|