Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
H.C. Andersen Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2016 |
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer |
Finaler (5) |
Sponsor: SPORTMASTER |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 2.19.31 (2010) |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
364 |
3 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
SILKEBORG |
|
50m |
4:14.36 |
604 |
4 |
Kim Doan Nguyen |
2003 |
0381AH |
TRITON V |
|
50m |
3:16.87 |
46 |
5 |
Joe Tani Fohlmann |
2003 |
0355AA |
OSLF |
|
50m |
3:40.00 |
37 |
6 |
August B Bjerregaard |
2003 |
0313AN |
OSLF |
|
50m |
4:24.49 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
354 |
1 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
50m |
3:15.69 |
251 |
2 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
AGF |
|
50m |
3:12.63 |
284 |
3 |
Alfred Nissen |
2002 |
0279AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:05.52 |
520 |
4 |
Martin Madsen |
2001 |
0157AN |
VIBORG |
|
50m |
3:04.53 |
592 |
5 |
Lauritz Baad Ellekjær |
2003 |
0323AG |
TRITON V |
|
50m |
3:04.61 |
87 |
6 |
Nickolas Irani Jahromi |
2001 |
0151AG |
OSK |
|
50m |
3:10.00 |
609 |
7 |
Sune Schaarup |
2003 |
0359AG |
TRITON V |
|
50m |
3:13.84 |
617 |
8 |
William W. Kofoed |
2001 |
0159AH |
ROSKILDE |
|
50m |
3:16.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
363 |
1 |
Frederik Gaardsted |
2001 |
0101AN |
SILKEBORG |
|
50m |
3:02.63 |
20 |
2 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
50m |
2:57.67 |
564 |
3 |
Benjamin B Nielsen |
2001 |
0127AM |
ODDER |
|
50m |
2:56.08 |
81 |
4 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
OSK |
|
50m |
2:53.57 |
27 |
5 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
AALBORG |
|
50m |
2:55.74 |
60 |
6 |
Victor Nygaard |
2003 |
0361AH |
OSLF |
|
50m |
2:56.13 |
245 |
7 |
Christian Ottosen |
2002 |
0261AC |
AGF |
|
50m |
3:00.96 |
317 |
8 |
Martin Broch |
2001 |
0125AM |
DELTA |
|
50m |
3:03.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
600 |
1 |
Anton Leth |
2002 |
0281AP |
TRITON V |
|
50m |
2:52.46 |
133 |
2 |
Oliver Kjærgaard |
2001 |
0149AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:51.37 |
116 |
3 |
Esben F. Buchwaldt |
2002 |
0227AG |
ESBJERG |
|
50m |
2:50.57 |
285 |
4 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:48.71 |
321 |
5 |
Daniel Jensen |
2001 |
0119AH |
DELTA |
|
50m |
2:50.09 |
98 |
6 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
OSK |
|
50m |
2:50.96 |
226 |
7 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
AGF |
|
50m |
2:52.12 |
399 |
8 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
TEMPO |
|
50m |
2:52.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
50m |
2:46.81 |
360 |
2 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
50m |
2:43.20 |
599 |
3 |
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
TRITON V |
|
50m |
2:38.82 |
501 |
4 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
0135AO |
VIBORG |
|
50m |
2:37.60 |
611 |
5 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
TRITON V |
|
50m |
2:38.06 |
211 |
6 |
Magnus V. Ancker |
2001 |
0163AL |
AGF |
|
50m |
2:40.53 |
126 |
7 |
Jakob Grene |
2001 |
0133AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:44.36 |
236 |
8 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
AGF |
|
50m |
2:47.31 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|