Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 39
|
Stævne navn |
H.C. Andersen Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
29 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
07:55 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2016 |
|
|
|
|
Løb 39, 200m Medley Damer |
Indledende (8) |
Sponsor: Odense Renovation |
Elenor Lindborg (92), Foreningen Trelleborg - 2.22.70 (2009) |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
531 |
1 |
Anne Sunesen |
2001 |
0114AZ |
VIBORG |
|
50m |
3:07.31 |
77 |
2 |
SIF Floor |
2000 |
0018AR |
OSK |
|
50m |
3:01.86 |
69 |
3 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
OSK |
|
50m |
3:00.82 |
79 |
4 |
Signe Juul Grønning |
2001 |
0132AM |
OSK |
|
50m |
2:53.51 |
324 |
5 |
SIF Rubæk |
2001 |
0166AP |
DELTA |
|
50m |
3:00.48 |
168 |
6 |
Katrine Risbjerg Hansen |
2001 |
0104AU |
BOV |
|
50m |
3:01.74 |
70 |
7 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
OSK |
|
50m |
3:02.74 |
38 |
8 |
Anne Hazell Brink |
1999 |
9956AF |
OSLF |
|
50m |
3:07.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
384 |
1 |
Amalie Skov |
1999 |
9992AW |
SILKEBORG |
|
50m |
2:52.75 |
378 |
2 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:52.37 |
570 |
3 |
Laura Buur Rasmussen |
2001 |
0168AQ |
ODDER |
|
50m |
2:50.11 |
328 |
4 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
0072AY |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:48.98 |
76 |
5 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
OSK |
|
50m |
2:49.56 |
73 |
6 |
Isabella Drest |
1999 |
9968AO |
OSK |
|
50m |
2:51.27 |
138 |
7 |
Katharina Schmidt Madsen |
2001 |
0196AH |
ESBJERG |
|
50m |
2:52.42 |
315 |
8 |
Charlotte Bisgaard |
2001 |
0134AE |
DELTA |
|
50m |
2:53.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
526 |
1 |
Betina K. Pedersen |
1994 |
9402AC |
VIBORG |
|
50m |
2:48.51 |
318 |
2 |
Cathrine Skau Hansen |
1999 |
9978AP |
DELTA |
|
50m |
2:47.96 |
266 |
3 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
2:46.89 |
533 |
4 |
Julie Søgaard |
2001 |
0174AS |
VIBORG |
|
50m |
2:46.50 |
264 |
5 |
Louise Lynæs |
1997 |
9782AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:46.61 |
56 |
6 |
Silja Ösp Logadottir |
2001 |
0192AG |
OSLF |
|
50m |
2:47.24 |
175 |
7 |
Laura Andersen |
1997 |
9704AM |
ISHØJ |
|
50m |
2:48.13 |
391 |
8 |
Emma Uhrenfeldt Jensen |
2000 |
0014BE |
AUNING |
|
50m |
2:48.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
525 |
1 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
0064BA |
VIBORG |
|
50m |
2:43.11 |
502 |
2 |
Caroline Beck |
1998 |
9868AO |
VIBORG |
|
50m |
2:41.58 |
528 |
3 |
Christie Prøhl |
1998 |
9872AW |
VIBORG |
|
50m |
2:38.45 |
252 |
4 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
9788AB |
AGF |
|
50m |
2:38.05 |
32 |
5 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AALBORG |
|
50m |
2:38.11 |
222 |
6 |
Line Gertz |
2001 |
0156AT |
AGF |
|
50m |
2:39.66 |
350 |
7 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
0034AY |
SILKEBORG |
|
50m |
2:42.15 |
499 |
8 |
Helene Marie Andersen |
2001 |
0112AY |
VIBORG |
|
50m |
2:44.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
50m |
2:37.62 |
613 |
2 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
2:37.02 |
349 |
3 |
Dianna Au |
2000 |
0068AK |
SILKEBORG |
|
50m |
2:36.39 |
636 |
4 |
Trine Guldberg |
1999 |
9946AD |
HERNING |
|
50m |
2:35.28 |
216 |
5 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
9918AZ |
AGF |
|
50m |
2:35.49 |
177 |
6 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
50m |
2:36.42 |
250 |
7 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
0076AQ |
AGF |
|
50m |
2:37.23 |
572 |
8 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
50m |
2:37.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:34.73 |
455 |
2 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.52 |
299 |
3 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:27.48 |
551 |
4 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
50m |
2:24.62 |
451 |
5 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:26.54 |
454 |
6 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:29.36 |
237 |
7 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
50m |
2:32.12 |
330 |
8 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:35.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
2:33.90 |
381 |
2 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
50m |
2:29.74 |
65 |
3 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
50m |
2:27.43 |
375 |
4 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
50m |
2:24.15 |
329 |
5 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:26.10 |
622 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
2:29.13 |
298 |
7 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:31.16 |
265 |
8 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:35.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:33.74 |
141 |
2 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
50m |
2:29.47 |
634 |
3 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
HERNING |
|
50m |
2:27.40 |
443 |
4 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:18.33 |
219 |
5 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
2:25.43 |
612 |
6 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
2:27.75 |
452 |
7 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.71 |
362 |
8 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
0088BA |
SILKEBORG |
|
50m |
2:34.86 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:55 |
|