Program för Neptuniaden 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 51
|
Tävling |
Neptuniaden 2016 |
|
Utskriftsdatum |
29 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:08 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 maj 2016 |
|
|
|
|
Gren 51, 200m Medley Herrar |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
673 |
2 |
Alex Rappoccio |
2002 |
AY3502 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
588 |
3 |
Nicolas Jernberg |
2001 |
AU4301 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
25m |
3:37.54 |
303 |
4 |
Oskar Käll |
2002 |
AS9902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:10.04 |
668 |
5 |
Adrian Brinnen |
2001 |
AX8101 |
SK NEPTUN |
|
50m |
3:10.80 |
639 |
6 |
Aryan Munshi |
2002 |
|
SPIF SF |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
318 |
0 |
Jonathan Pålsson |
2002 |
AR5902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:07.74 |
270 |
1 |
Nils Backlund |
2002 |
AX9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:59.62 |
455 |
2 |
Oliver Dahlin |
2002 |
AV8502 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:57.56 |
128 |
3 |
Antonio Cinotti |
2002 |
AS7902 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:55.37 |
499 |
4 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:51.61 |
328 |
5 |
Matyas Török |
2002 |
AQ3502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:53.56 |
534 |
6 |
Arvid Strömbro |
2002 |
AR4502 |
UMEÅ SS |
|
25m |
2:55.97 |
353 |
7 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
50m |
2:58.75 |
205 |
8 |
Arvid Hallenborg |
2002 |
AM1902 |
SALTSJÖB |
|
25m |
3:05.65 |
208 |
9 |
Sahel Moshref |
2001 |
AR1501 |
SALTSJÖB |
|
25m |
3:07.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
239 |
0 |
Morgan Malmfors |
2002 |
AJ6702 |
SKURU IK |
|
50m |
2:48.35 |
663 |
1 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
AH0902 |
SPIF SF |
|
25m |
2:43.72 |
343 |
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
AA5901 |
SKK |
|
50m |
2:43.04 |
518 |
3 |
Axel von Goës |
2002 |
AP1502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:41.74 |
179 |
4 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
AS8702 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:40.17 |
312 |
5 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:41.02 |
651 |
6 |
David Stålmarck |
2001 |
AI4701 |
SPIF SF |
|
25m |
2:42.35 |
461 |
7 |
Tim Lundwall |
2001 |
AP7301 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:43.56 |
638 |
8 |
Kiflom Mogos |
2001 |
AQ1901 |
SPIF SF |
|
25m |
2:45.54 |
520 |
9 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
AD4702 |
UMEÅ SS |
|
25m |
2:49.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
315 |
0 |
Aaron O´Malley |
2002 |
AI3902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:39.73 |
100 |
1 |
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:38.15 |
289 |
2 |
Martin Hallbäck |
2001 |
AP8101 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:37.46 |
689 |
3 |
Atte Lindholm |
2001 |
|
JUS |
|
50m |
2:36.75 |
117 |
4 |
Felix Andersson |
2002 |
AC4502 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:35.94 |
131 |
5 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
AS0501 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:36.56 |
360 |
6 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
50m |
2:36.96 |
336 |
7 |
Gordon Ölund |
2002 |
AT1102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:38.11 |
346 |
8 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
50m |
2:39.57 |
227 |
9 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
AQ5102 |
SKURU IK |
|
25m |
2:39.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
517 |
0 |
Dag Unevik |
2001 |
AI5501 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:33.42 |
81 |
1 |
Anton Adelöw |
2001 |
AI5901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:32.70 |
460 |
2 |
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:31.02 |
481 |
3 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:30.53 |
186 |
4 |
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:29.59 |
503 |
5 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:30.39 |
176 |
6 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:30.99 |
542 |
7 |
Philip Rosvall |
2001 |
AP2501 |
UPSALA S |
|
25m |
2:31.16 |
271 |
8 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:32.93 |
507 |
9 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:34.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
323 |
0 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:27.28 |
599 |
1 |
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
SS04 |
|
25m |
2:26.53 |
26 |
2 |
Oskari Arvo |
2002 |
02A525 |
AUi |
|
50m |
2:25.29 |
331 |
3 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:24.03 |
89 |
4 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:16.48 |
363 |
5 |
Joel Berglund |
2002 |
AG9702 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:21.22 |
594 |
6 |
David Eby |
2001 |
AP4101 |
SK ÄGIR |
|
25m |
2:25.23 |
34 |
7 |
Jesper Lietzen |
2002 |
02A171 |
AUi |
|
50m |
2:26.40 |
502 |
8 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:26.95 |
292 |
9 |
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:28.24 |
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
29 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:08 |
|