Program för Neptuniaden 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 24
|
Tävling |
Neptuniaden 2016 |
|
Utskriftsdatum |
28 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
13:09 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 maj 2016 |
|
|
|
|
Gren 24, 200m Ryggsim Damer |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
535 |
3 |
Isolde Svedjeland |
2002 |
AL3202 |
UMEÅ SS |
|
25m |
3:26.39 |
295 |
4 |
Tove Hägerdal |
2002 |
BJ3602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:12.88 |
671 |
5 |
Jelena Lajsic |
2002 |
BO1802 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:15.92 |
263 |
6 |
Felicia Qvist |
2002 |
AX7202 |
SOLLEFTEÅ |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
0 |
Emma Marcus |
2002 |
02A820 |
IFÅ |
|
25m |
3:06.45 |
361 |
1 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
AX4602 |
SKK |
|
50m |
3:00.79 |
514 |
2 |
Ida Svensson |
2002 |
BR3402 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:53.41 |
634 |
3 |
Hjördis Köhler |
2001 |
BM6401 |
SPIF SF |
|
25m |
2:49.31 |
215 |
4 |
Josefin Almgren |
2002 |
AX0602 |
SKURU IK |
|
25m |
2:47.55 |
3 |
5 |
Jessica Lindholm |
2001 |
01B019 |
IFÅ |
|
25m |
2:48.04 |
1 |
6 |
Stella Donning |
2002 |
02A983 |
IFÅ |
|
25m |
2:51.52 |
626 |
7 |
Julia Grill |
2002 |
AL4602 |
SPIF SF |
|
25m |
2:55.67 |
521 |
8 |
Lisa Drugge |
2001 |
BQ2201 |
UMEÅ SS |
|
50m |
3:05.01 |
85 |
9 |
Ebba Edbom |
2002 |
AQ4602 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
3:10.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
124 |
0 |
Sophie Bladin |
2002 |
BF5202 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:46.39 |
385 |
1 |
Michelle Aspberg |
2002 |
AT8402 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:44.54 |
605 |
2 |
Hannah Zaalouk |
2001 |
AM1601 |
SS04 |
|
25m |
2:42.09 |
637 |
3 |
Alexandra Lindén |
2001 |
BG4801 |
SPIF SF |
|
50m |
2:40.59 |
494 |
4 |
Tilda Kjeldsen |
2001 |
BK6401 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:39.76 |
678 |
5 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
JUS |
|
50m |
2:40.40 |
609 |
6 |
Therese Arnqvist |
2001 |
BI8401 |
SPIF SF |
|
25m |
2:40.71 |
429 |
7 |
Alwa Widmark |
2002 |
AN4402 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:42.56 |
539 |
8 |
Ani Helin Öncu |
2001 |
AO0401 |
UPSALA S |
|
25m |
2:44.71 |
497 |
9 |
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:46.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
67 |
0 |
Emilia Boberg |
2002 |
AV9602 |
SK ENA |
|
25m |
2:38.20 |
109 |
1 |
Josefin Wensmark |
2001 |
AR9601 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:36.99 |
202 |
2 |
Louise Ericsson |
2001 |
AN8601 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:35.75 |
18 |
3 |
Netta Nyberg |
2001 |
01A250 |
UiTa |
|
25m |
2:35.29 |
203 |
4 |
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
SALTSJÖB |
|
50m |
2:34.35 |
508 |
5 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:34.80 |
99 |
6 |
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:35.44 |
305 |
7 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
BE7801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:35.92 |
546 |
8 |
Jeanna Wiell |
2001 |
BB9201 |
UPSALA S |
|
25m |
2:37.39 |
447 |
9 |
Josefin Alm |
2001 |
AJ8201 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:38.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
257 |
0 |
Anna Westborg |
2002 |
AE0402 |
SKURU IK |
|
25m |
2:33.09 |
509 |
1 |
Malin Sangfelt |
2001 |
AC3801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:32.94 |
491 |
2 |
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:29.71 |
493 |
3 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:29.52 |
377 |
4 |
Wilma Persson |
2001 |
AC0401 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:20.40 |
265 |
5 |
Elise Öberg |
2002 |
AE8402 |
SOLLEFTEÅ |
|
25m |
2:28.90 |
330 |
6 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
AU9601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:29.66 |
505 |
7 |
Johanna Persson |
2001 |
AY6601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:30.29 |
198 |
8 |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
AC9602 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:33.02 |
482 |
9 |
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:33.78 |
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
28 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
13:09 |
|