Startliste for Gentofte Open 2016 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Gentofte Open Forår 2016 |
|
Udskriftsdato |
17 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
633 |
2 |
Ida Mørk |
2004 |
0492AJ |
TUNE |
|
50m |
|
620 |
3 |
Emma Hou Theilade Klausen |
2005 |
0598AD |
GREVE |
|
50m |
3:44.85 |
506 |
4 |
Christina Christensen |
2001 |
0114AP |
ROSKILDE |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
631 |
2 |
Annika Britt Larsen |
2005 |
0586AD |
TUNE |
|
50m |
3:25.56 |
635 |
3 |
Clara Schmedes |
2004 |
0478AI |
TUNE |
|
50m |
3:21.63 |
474 |
4 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
50m |
3:23.40 |
607 |
5 |
Frida Høj Andersen |
2005 |
0504AL |
ISHØJ |
|
50m |
3:34.04 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
415 |
1 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
50m |
3:15.90 |
426 |
2 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
50m |
3:13.43 |
563 |
3 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
50m |
3:10.22 |
589 |
4 |
Lotte Dyndgaard |
2003 |
|
VAT CPH-MK |
|
50m |
3:12.22 |
625 |
5 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
TUNE |
|
50m |
3:15.82 |
577 |
6 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
3:19.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
405 |
1 |
Norah Szczepanski |
2003 |
0354AY |
GENTOFTE |
|
50m |
3:10.14 |
637 |
2 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
50m |
3:05.84 |
146 |
3 |
Emilie Ferslev Christians |
2002 |
0296BA |
VORDINGB |
|
50m |
3:04.56 |
461 |
4 |
Ellen A. Skov |
2003 |
0328AW |
HELSINGØR |
|
50m |
3:05.37 |
393 |
5 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
3:08.28 |
441 |
6 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
0314AK |
HELSINGØR |
|
50m |
3:10.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Léa Zoé Bingler |
2000 |
0082AX |
VORDINGB |
|
50m |
3:03.00 |
639 |
2 |
Julie Wolter |
2003 |
0374AJ |
TUNE |
|
50m |
3:00.55 |
400 |
3 |
Sia Nikoline Schrøder |
2003 |
0304AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:57.86 |
152 |
4 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
50m |
3:00.00 |
350 |
5 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
3:00.60 |
601 |
6 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
VAT CPH-MK |
|
50m |
3:04.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
626 |
1 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
50m |
2:55.08 |
489 |
2 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
50m |
2:54.01 |
409 |
3 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:53.60 |
578 |
4 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:53.60 |
360 |
5 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:54.49 |
420 |
6 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
50m |
2:57.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
591 |
1 |
Cecilie Hjarsø |
2001 |
0124AU |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:51.60 |
429 |
2 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
50m |
2:46.73 |
640 |
3 |
Anna Andersen |
2001 |
0106AI |
ISHØJ |
|
50m |
2:42.69 |
492 |
4 |
Karoline Kjær |
2000 |
0048AC |
KØGE |
|
50m |
2:45.12 |
357 |
5 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:47.79 |
359 |
6 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:51.92 |
|
|
Heat 8 (10) (Årg. 2002-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
562 |
1 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
2:46.40 |
449 |
2 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
2:41.81 |
500 |
3 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
2:40.43 |
354 |
4 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:41.04 |
433 |
5 |
Amanda Hietala |
2002 |
0204AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:46.01 |
498 |
6 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
2:46.97 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 1999-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
531 |
1 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:39.62 |
497 |
2 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
2:34.57 |
484 |
3 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
50m |
2:31.88 |
462 |
4 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
2:34.33 |
392 |
5 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:35.45 |
490 |
6 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082AF |
KØGE |
|
50m |
2:40.76 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 1901-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
437 |
3 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
50m |
2:37.14 |
529 |
4 |
Lærke Viereck |
1997 |
9754AT |
ROSKILDE |
|
50m |
2:37.50 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 |
Udskriftsdato |
17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|