Startliste for Nyborg Ã…rgangsCup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Nyborg Årgangs Cup |
|
Udskriftsdato |
06 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Nyborg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|
|
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Sofie Kaysen |
2004 |
0456AU |
NYBORG |
|
25m |
3:10.75 |
209 |
2 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:06.55 |
208 |
3 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
0462AO |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:02.32 |
130 |
4 |
Cathrine Østergaard Niels |
2004 |
0494AL |
GLADSAXE |
|
25m |
3:05.93 |
164 |
5 |
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
FREM |
|
25m |
3:09.83 |
144 |
6 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
3:11.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
3:00.29 |
185 |
2 |
Lucca Rademakers |
2004 |
0416AD |
TVS IF |
|
25m |
2:54.71 |
36 |
3 |
Maria Mathiesen |
2004 |
0496AL |
ESBJERG |
|
25m |
2:54.26 |
46 |
4 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
25m |
2:54.28 |
50 |
5 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
25m |
2:57.13 |
74 |
6 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
50m |
3:01.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:53.89 |
28 |
2 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
2:52.31 |
191 |
3 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:48.03 |
42 |
4 |
Lizette Nikolajsen |
2003 |
0378AJ |
ESBJERG |
|
25m |
2:52.22 |
76 |
5 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
2:53.23 |
39 |
6 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
25m |
2:54.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
61 |
1 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
2:46.44 |
211 |
2 |
Amalie Østerlund |
2005 |
0584AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:44.87 |
236 |
3 |
Helga Bak |
2004 |
0494AA |
NYBORG |
|
25m |
2:41.51 |
68 |
4 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
50m |
2:42.62 |
196 |
5 |
Ida Bruhn |
2004 |
0444AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:45.25 |
25 |
6 |
Jasmina K. Jacobsen |
2003 |
0322AK |
ESBJERG |
|
25m |
2:47.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:34.54 |
200 |
2 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:31.81 |
287 |
3 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
25m |
2:26.52 |
127 |
4 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:26.89 |
21 |
5 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
2:33.81 |
14 |
6 |
Cecilie Christensen |
2002 |
0208AV |
ESBJERG |
|
25m |
2:35.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
192 |
1 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:24.68 |
129 |
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:17.00 |
112 |
3 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
25m |
2:15.79 |
135 |
4 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:16.44 |
125 |
5 |
Victoria Leth |
2002 |
0236AO |
GLADSAXE |
|
25m |
2:22.46 |
79 |
6 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
2:25.81 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|