Program för Handelsbanken Farum Cup 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Søndag indledende
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (9) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54,85 2013-05-05 |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
521 |
2 |
Zofia Kulon |
2001 |
0132BC |
SØLLERØD |
|
50m |
1:17.47 |
509 |
3 |
Ane Andersen |
1990 |
9016AF |
SØLLERØD |
|
50m |
1:11.20 |
81 |
4 |
Anna Louise Elmgreen |
2001 |
0176AK |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:13.12 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
489 |
2 |
Julie Stampe Meier |
2001 |
0166AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:08.69 |
186 |
3 |
Anna Elisabeth Mathiasen |
2000 |
0028AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:06.34 |
348 |
4 |
Mathilde Olsen |
1998 |
9892AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:06.86 |
425 |
5 |
Thea Krøll |
2000 |
0002AT |
RINGSTED |
|
50m |
1:11.04 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Alice Gantriis |
2000 |
0092AQ |
HELSINGE |
|
50m |
1:05.47 |
473 |
2 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
50m |
1:05.46 |
22 |
3 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
FARUM |
|
50m |
1:04.51 |
143 |
4 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
50m |
1:05.13 |
487 |
5 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:05.47 |
20 |
6 |
Sara Krell Refn |
1999 |
9944AN |
FARUM |
|
50m |
1:05.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
474 |
1 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:04.00 |
367 |
2 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.26 |
136 |
3 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.76 |
497 |
4 |
Emmy Jonsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:03.01 |
369 |
5 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.97 |
12 |
6 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
1:04.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
528 |
1 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
50m |
1:02.58 |
480 |
2 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:02.30 |
80 |
3 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:02.12 |
475 |
4 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
1:02.18 |
484 |
5 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
BIRKERØD |
|
50m |
1:02.43 |
370 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:01.97 |
164 |
2 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
9894AM |
HELSINGE |
|
50m |
1:01.34 |
477 |
3 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
50m |
1:01.20 |
503 |
4 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:01.32 |
177 |
5 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.49 |
182 |
6 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
383 |
1 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.54 |
191 |
2 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
50m |
59.98 |
129 |
3 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
58.22 |
390 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
58.90 |
382 |
5 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.50 |
485 |
6 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:01.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
398 |
1 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.53 |
466 |
2 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
50m |
59.63 |
157 |
3 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
56.62 |
467 |
4 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
50m |
58.42 |
483 |
5 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:00.37 |
128 |
6 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
469 |
1 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:00.50 |
488 |
2 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
59.18 |
144 |
3 |
Kristina Thomsen |
1991 |
9196AG |
GLADSAXE |
|
50m |
55.78 |
471 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
58.28 |
145 |
5 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.00 |
481 |
6 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
1:00.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|