Program for Sum-Sim (50m) 2016
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor |
Sponsor: Apoteket Filbyter |
14 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 1:11.10 2015 FM: Hannah Brunzell 1:11.10 |
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Stina Lindberg 1:14.12 |
16 - 17 år: Sophie Hansson (1998) 1:09.25 2015 FM: Sophie Hansson 1:09.25 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 331 | Englund Linnéa | 2003 | KARLSTAD | AI5403 | 50 m | 1:12.25 | |
2 | 109 | Månsson Julia | 2002 | ÖSA | BL9202 | 50 m | 1:13.68 | |
3 | 710 | Fast Emelie | 2004 | SÖDERTÖRN | AR4204 | 50 m | 1:16.52 | |
4 | 21 | Sandsjö Tone | 2003 | WISBY SS | AF5403 | 50 m | 1:16.78 | |
5 | 686 | Bergh Elsa | 2002 | SÖDERHAMN | AG7202 | 50 m | 1:16.83 | |
6 | 425 | Axelsson-Wiesel Edith | 2002 | LJUNGBY SS | AO3602 | 50 m | 1:17.02 | |
7 | 4 | Almqvist Cornelia | 2002 | VARBERG | AJ6602 | 50 m | 1:17.11 | |
8 | 532 | Olofsson Moa | 2002 | OSBY SS | AG8202 | 50 m | 1:17.74 | |
9 | 212 | Swanson Helmi | 2004 | GÄVLE SS | AB6604 | 50 m | 1:18.36 | |
10 | 72 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | AE2402 | 50 m | 1:18.38 | |
11 | 236 | Bengtsson Lisa | 2002 | HS | AE5802 | 50 m | 1:18.62 | |
12 | 568 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 1:18.74 | |
13 | 63 | Sterling Filippa | 2002 | VÄSTERÅS | AE7402 | 50 m | 1:19.06 | |
14 | 606 | Schimmel Hilja | 2003 | SKÖVDE SS | AV3603 | 50 m | 1:19.13 | |
15 | 666 | Tolf Sofie | 2002 | SUNDSVALL | AN1402 | 50 m | 1:19.23 | |
16 | 618 | Öberg Elise | 2002 | SOLLEFTEÅ | AE8402 | 50 m | 1:19.32 | |
17 | 97 | Bergström Jennifer | 2002 | ÅKERSBERGA | AA9402 | 50 m | 1:19.35 | |
18 | 64 | Walldén Adelina | 2002 | VÄSTERÅS | AS2602 | 50 m | 1:19.56 | |
19 | 543 | Hegardt Tova | 2002 | POSEIDON | AV3802 | 50 m | 1:19.63 | |
20 | 387 | Morin Tilde | 2002 | SK LAXEN | AM5202 | 50 m | 1:19.81 | |
21 | 825 | Lantz Matilda | 2002 | UPSALA S | AP6802 | 50 m | 1:19.89 | |
22 | 340 | Rudolf Vilma | 2002 | KK KARPEN | AW1202 | 50 m | 1:20.12 | |
23 | 625 | Herlin Linn | 2002 | SPÅRVÄGEN | AU6402 | 50 m | 1:20.24 | |
24 | 5 | Berggren Ronja | 2003 | VARBERG | AE1403 | 50 m | 1:20.34 | |
25 | 26 | Björkén Tuva | 2003 | VÄSBY SS | AC0603 | 50 m | 1:20.36 | |
26 | 791 | Malm Smilla | 2003 | TÄBY SIM | AQ4203 | 50 m | 1:20.46 | |
27 | 401 | Holmertz Wilma | 2003 | LASS | AD1803 | 50 m | 1:20.50 | |
28 | 280 | Hansson Emma | 2002 | JÄRFÄLLA S | AQ9602 | 50 m | 1:20.70 | |
29 | 784 | Franks Ingrid | 2003 | TÄBY SIM | AT5603 | 50 m | 1:20.88 | |
30 | 219 | Edgren Linnea | 2002 | GÖTEBORG | AT7202 | 50 m | 1:21.02 | |
31 | 687 | Flyman Victoria | 2003 | SÖDERHAMN | AE9203 | 50 m | 1:21.04 | |
32 | 339 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 1:21.32 | |
33 | 446 | Andersson Johanna | 2002 | MKK | AK8202 | 50 m | 1:21.33 | |
34 | 781 | Börjesson Embla | 2002 | TÄBY SIM | AZ1802 | 50 m | 1:21.46 | |
35 | 357 | Bengtsson Matilda | 2002 | KUNGSBACKA | AK7802 | 50 m | 1:21.50 | |
36 | 697 | Welin-Berger Nadia | 2002 | SÖDERTÄLJE | AU4402 | 50 m | 1:21.51 | |
37 | 602 | Henningsson Sofia | 2004 | SKÖVDE SS | AH8204 | 50 m | 1:21.57 | |
38 | 274 | Arrhén Andersson Ella | 2002 | JÄRFÄLLA S | AX8402 | 25 m | 1:16.53 | |
39 | 244 | Kjellnäs Sara | 2002 | HS | AO6602 | 25 m | 1:16.66 | |
40 | 119 | Karls Sofia | 2002 | SS04 | AH7202 | 25 m | 1:17.42 | |
41 | 708 | Barrios Olivia | 2004 | SÖDERTÖRN | AR9204 | 25 m | 1:17.67 |
15 år |
1 | 242 | Horvath Daniella | 2001 | HS | AO9601 | 50 m | 1:14.60 | |
2 | 506 | Vartiainen Alexandra | 2001 | SK NEPTUN | BW1801 | 50 m | 1:14.94 | |
3 | 254 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | AO7201 | 50 m | 1:15.73 | |
4 | 58 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | AL9201 | 50 m | 1:16.03 | |
5 | 519 | Lindroth Ella | 2001 | NKK | AE1201 | 50 m | 1:16.20 | |
6 | 224 | Reinhold Andrea | 2001 | GÖTEBORG | AS3401 | 50 m | 1:16.29 | |
7 | 25 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | AL1601 | 50 m | 1:16.49 | |
8 | 565 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 50 m | 1:18.13 | |
9 | 52 | Ekström Thea | 2001 | VÄSTERVIK | AW5801 | 50 m | 1:18.49 | |
10 | 364 | Westholm Sara | 2001 | KUNGSBACKA | AL8801 | 50 m | 1:18.72 | |
11 | 350 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | AX6201 | 50 m | 1:18.98 | |
12 | 429 | Holmström Moa | 2001 | LUDVIKA SS | AD0201 | 50 m | 1:19.08 | |
13 | 766 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | AE7801 | 50 m | 1:19.36 | |
14 | 555 | Herlin Mathilda | 2001 | SK RAN | AK9201 | 50 m | 1:19.58 | |
15 | 786 | Hedlund Smilla | 2001 | TÄBY SIM | BH5801 | 50 m | 1:19.62 | |
16 | 211 | Molin Richtnér Amie | 2001 | GÄVLE SS | AP4801 | 50 m | 1:19.69 | |
17 | 794 | Persson Johanna | 2001 | TÄBY SIM | AY6601 | 50 m | 1:19.79 | |
18 | 218 | Dahlström Olivia | 2001 | GÖTEBORG | AV5601 | 50 m | 1:20.72 | |
19 | 51 | Claesén Felicia | 2001 | VÄSTERVIK | BO4201 | 50 m | 1:20.95 | |
20 | 173 | Johansson Alma | 2001 | ELFSBORG | BE9401 | 50 m | 1:20.96 | |
21 | 147 | Granert Lea | 2001 | SPIF SF | BQ1401 | 50 m | 1:21.28 | |
22 | 267 | Wikström Tove | 2001 | HÄRNÖSAND | AC0201 | 50 m | 1:21.30 | |
23 | 410 | Tudegård Erika | 2001 | LASS | AR8801 | 50 m | 1:21.43 | |
24 | 251 | Palm Elly | 2001 | HS | BP4401 | 50 m | 1:21.51 | |
25 | 647 | Eriksson Amanda | 2001 | SKK | AH9801 | 50 m | 1:21.76 | |
26 | 100 | Ingvarsson Miranda | 2001 | ÄNGELHOLM | AE6401 | 50 m | 1:21.88 | |
27 | 207 | Samuelsson Tuva | 2001 | FALKÖPING | AB5201 | 50 m | 1:21.88 | |
28 | 313 | Andersson Lisa | 2001 | KALMAR SS | BC0601 | 50 m | 1:22.14 | |
29 | 589 | Stålnacke Sofia | 2001 | SJÖBO SS | AT7801 | 25 m | 1:17.77 |
16 - 17 år |
1 | 524 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | AJ2899 | 50 m | 1:12.85 | |
2 | 556 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 1:13.88 | |
3 | 566 | Jönsson Victoria | 1999 | S 71 | AS7499 | 50 m | 1:15.39 | |
4 | 537 | Palmqvist Lisa | 2000 | OSKARSHAMN | AK4800 | 50 m | 1:15.60 | |
5 | 322 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 50 m | 1:15.66 | |
6 | 443 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 1:15.70 | |
7 | 564 | Huynh Felicia | 2000 | S 71 | AW8400 | 50 m | 1:16.05 | |
8 | 431 | Wallin Sarah | 2000 | LUDVIKA SS | AH9800 | 50 m | 1:16.34 | |
9 | 245 | Lendt Sandra | 2000 | HS | AH0400 | 50 m | 1:16.61 | |
10 | 379 | Rydgren My | 1999 | LANDSKRONA | AT5699 | 50 m | 1:16.72 | |
11 | 428 | Fredriksson Maja | 1999 | LUDVIKA SS | AF6299 | 50 m | 1:16.80 | |
12 | 62 | Persson Andréa | 1999 | VÄSTERÅS | AB5899 | 50 m | 1:16.99 | |
13 | 780 | Bergh Mikaela | 1999 | TÄBY SIM | AK5299 | 50 m | 1:17.17 | |
14 | 171 | Holström Linea | 2000 | ELFSBORG | AC4600 | 50 m | 1:17.21 | |
15 | 522 | Malm Tilde | 1999 | NKK | AF8699 | 50 m | 1:17.38 | |
16 | 619 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | BC9200 | 50 m | 1:17.94 | |
17 | 54 | Wedel Agnes | 2000 | VÄSTERVIK | AX7200 | 50 m | 1:18.34 | |
18 | 175 | Maltesson Lina | 2000 | ELFSBORG | BF0600 | 50 m | 1:18.39 | |
19 | 544 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | BA7800 | 50 m | 1:18.56 | |
20 | 785 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | AR5400 | 50 m | 1:18.60 | |
21 | 86 | Norberg Randowo Alicia | 1999 | YSTADS SS | AS4499 | 50 m | 1:18.67 | |
22 | 110 | Nederman Ida | 2000 | ÖSA | AU7400 | 50 m | 1:18.68 | |
23 | 360 | Dunberg Linnea | 2000 | KUNGSBACKA | AE8200 | 50 m | 1:18.80 | |
24 | 268 | Johansson Maja | 1999 | HÖGANÄS SS | AW2899 | 50 m | 1:18.85 | |
25 | 771 | Ossmyr Josefin | 1999 | TYRESÖ SS | AS0299 | 50 m | 1:19.01 | |
26 | 123 | Aronsson Fanny | 2000 | UDDEVALLA | BE5400 | 50 m | 1:19.08 | |
27 | 141 | Nyström Adina | 1999 | STRÄNGNÄS | BD3699 | 50 m | 1:19.08 | |
28 | 518 | Eriksson Adina | 1999 | NKK | AB8899 | 50 m | 1:19.12 | |
29 | 129 | Sanftleben Gabriella | 1999 | UDDEVALLA | AD9499 | 50 m | 1:19.20 | |
30 | 546 | Le Jenny | 2000 | POSEIDON | AP2800 | 50 m | 1:19.28 | |
31 | 398 | Gidlöf Elise | 1999 | LASS | AI8499 | 50 m | 1:19.32 | |
32 | 168 | Berntsson Michelle | 2000 | ELFSBORG | BD6200 | 25 m | 1:14.84 | |
33 | 523 | Thunholm Sara | 1999 | NKK | AF4899 | 25 m | 1:15.79 |
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 01 juli 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:36 |