Program för Sum-Sim (50m) 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Sponsor: Jaked |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Robin Hansson 2:17.91 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Emil Hassling 2:12.75 |
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: William Lulek 2:09.02 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 278 | Fröde Simon | 2003 | JÄRFÄLLA S | AB0303 | 50 m | 2:21.40 | |
2 | 22 | Stensson Erik | 2002 | VÄRNAMO SS | AC2902 | 50 m | 2:21.98 | |
3 | 384 | Gustavsson Julius | 2002 | SK LAXEN | AD0102 | 50 m | 2:22.06 | |
4 | 14 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 2:22.98 | |
5 | 238 | Fischer Daniel | 2002 | HS | AC0302 | 50 m | 2:25.34 | |
6 | 452 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | AI5902 | 50 m | 2:25.54 | |
7 | 512 | Björklund Robin | 2002 | NJURUNDA | AA9502 | 50 m | 2:25.98 | |
8 | 658 | Berglund Joel | 2002 | SUNDSVALL | AG9702 | 50 m | 2:26.44 | |
9 | 201 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | AH6502 | 50 m | 2:27.51 | |
10 | 120 | Montes Leonardo | 2002 | SS04 | AN2902 | 50 m | 2:27.71 | |
11 | 444 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 2:27.79 | |
12 | 31 | Lernå William | 2002 | VÄSBY SS | AF4102 | 50 m | 2:28.31 | |
13 | 574 | Johnsson Marcus | 2002 | SALA SS | AN2502 | 50 m | 2:28.67 | |
14 | 624 | Henriksen Gustav | 2002 | SPÅRVÄGEN | AM1702 | 50 m | 2:29.29 | |
15 | 655 | Wennerholm Carl | 2002 | SKK | AH3902 | 50 m | 2:29.99 | |
16 | 30 | Hansson Eric | 2002 | VÄSBY SS | AD0302 | 50 m | 2:30.85 | |
17 | 611 | Öhman Daniel | 2002 | SKÖVDE SS | AL9302 | 50 m | 2:31.18 | |
18 | 632 | Wallén Andreas | 2002 | SPÅRVÄGEN | AP9302 | 50 m | 2:31.86 | |
19 | 441 | Hangård Ian | 2002 | SK LÖDDE | AB5302 | 50 m | 2:32.03 | |
20 | 777 | Al-Khalili Jonas | 2002 | TÄBY SIM | AI6502 | 50 m | 2:32.03 | |
21 | 461 | Persson Elias | 2002 | MKK | AI7902 | 50 m | 2:32.39 | |
22 | 654 | Selander Tor | 2002 | SKK | AH4902 | 50 m | 2:32.41 | |
23 | 595 | Åkerblom Lukas | 2002 | SKURU IK | AO2302 | 50 m | 2:32.81 | |
24 | 450 | Falk David | 2003 | MKK | AD3103 | 50 m | 2:32.88 | |
25 | 125 | Gustafson Oskar | 2002 | UDDEVALLA | AE1302 | 50 m | 2:32.99 | |
26 | 536 | Henrysson Viktor | 2003 | OSKARSHAMN | AE5303 | 50 m | 2:33.02 | |
27 | 691 | Lööw Erik | 2003 | SÖDERTÄLJE | AH1303 | 50 m | 2:33.14 | |
28 | 828 | Söderberg Mikael | 2003 | UPSALA S | AA9303 | 50 m | 2:33.38 | |
29 | 246 | Lind Gustav | 2002 | HS | AG7702 | 50 m | 2:33.57 |
15 år |
1 | 279 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | AA2701 | 50 m | 2:13.07 | |
2 | 334 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | AF4901 | 50 m | 2:18.13 | |
3 | 260 | Vollmer Dante | 2001 | HS | AH3501 | 50 m | 2:19.49 | |
4 | 277 | Fröde Elias | 2001 | JÄRFÄLLA S | AE9901 | 50 m | 2:20.58 | |
5 | 517 | Engström Max | 2001 | NKK | AC9301 | 50 m | 2:21.25 | |
6 | 89 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | AE9501 | 50 m | 2:21.65 | |
7 | 722 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | AN2701 | 50 m | 2:22.31 | |
8 | 737 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 50 m | 2:22.93 | |
9 | 627 | Malmring Jonas | 2001 | SPÅRVÄGEN | AO1701 | 50 m | 2:23.40 | |
10 | 440 | Brinkhagen Tim | 2001 | SK LÖDDE | AC9901 | 50 m | 2:24.46 | |
11 | 3 | Kerman William | 2001 | ANDERSTORP | AA6501 | 50 m | 2:24.79 | |
12 | 56 | Brewitz Johan | 2001 | VÄSTERÅS | AH2101 | 50 m | 2:25.08 | |
13 | 210 | Källquist Jakob | 2001 | GÄVLE SS | AC0901 | 50 m | 2:25.14 | |
14 | 449 | Englund Gustav | 2001 | MKK | AO6701 | 50 m | 2:26.99 | |
15 | 463 | Wiktor Samuel | 2001 | MKK | AJ5301 | 50 m | 2:26.99 | |
16 | 282 | Nykvist Linus | 2001 | JÄRFÄLLA S | AH3701 | 50 m | 2:27.21 | |
17 | 494 | Dalsgaard Dexter | 2001 | SK NEPTUN | AS0501 | 50 m | 2:27.66 | |
18 | 792 | Muzikants Wilhelm | 2001 | TÄBY SIM | AJ2901 | 50 m | 2:28.50 | |
19 | 716 | Mylläri Anton | 2001 | SÖDERTÖRN | AB9501 | 50 m | 2:28.54 | |
20 | 451 | Falk Robin | 2001 | MKK | AJ9101 | 50 m | 2:28.59 | EFT |
21 | 330 | Andersson Linus | 2001 | KARLSTAD | AP4301 | 50 m | 2:28.65 | |
22 | 573 | Holmdahl Linus | 2001 | S 77 | AE4101 | 50 m | 2:28.82 | |
23 | 213 | Ålenius Marcus | 2001 | GÄVLE SS | AQ6901 | 50 m | 2:29.07 | |
24 | 132 | Hallberg Lars | 2001 | TRELLEBORG | AC2701 | 25 m | 2:20.85 | |
25 | 165 | Petersen Jakob | 2001 | SS DELFIN | AD9901 | 25 m | 2:21.54 | |
26 | 88 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | AJ4301 | 25 m | 2:22.49 | |
27 | 372 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | AD0501 | 25 m | 2:22.62 |
16 - 17 år |
1 | 373 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 2:10.74 | |
2 | 497 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | SK NEPTUN | AG9599 | 50 m | 2:11.15 | |
3 | 299 | Lövgren Albin | 1999 | JÖNKÖPING | AC0199 | 50 m | 2:11.80 | EFT |
4 | 762 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 50 m | 2:12.40 | |
5 | 285 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 2:14.93 | |
6 | 383 | Dukic Dennis | 2000 | SK LAXEN | AC4500 | 50 m | 2:15.05 | |
7 | 713 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | AM5300 | 50 m | 2:16.09 | |
8 | 399 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | AJ0599 | 50 m | 2:16.24 | |
9 | 778 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 50 m | 2:16.46 | |
10 | 259 | Wikström Isak | 1999 | HS | AJ3199 | 50 m | 2:16.96 | |
11 | 569 | Trudov Alexander | 1999 | S 71 | AT5399 | 50 m | 2:17.67 | |
12 | 19 | Steindl Anton | 2000 | HVETLANDA | AB2900 | 50 m | 2:18.44 | |
13 | 253 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 50 m | 2:18.47 | |
14 | 162 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 50 m | 2:19.14 | |
15 | 234 | Forsström Erik | 1999 | HARNÄS SKU | AO9399 | 50 m | 2:19.19 | |
16 | 480 | Petersson Sebastian | 2000 | MASS | AB1500 | 50 m | 2:19.66 | |
17 | 496 | Frohde Wiggo | 2000 | SK NEPTUN | AX3300 | 50 m | 2:19.98 | |
18 | 145 | Falk Martin | 1999 | SPIF SF | AC1199 | 50 m | 2:20.34 | |
19 | 151 | Puoti Carlandrea | 1999 | SPIF SF | AX9999 | 50 m | 2:20.71 | |
20 | 795 | Sandberg Anton | 1999 | TÄBY SIM | AR0199 | 50 m | 2:20.72 | |
21 | 561 | Chen Philip | 2000 | S 71 | AC4700 | 50 m | 2:20.99 | |
22 | 98 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | AJ1599 | 50 m | 2:21.11 | |
23 | 166 | Albringer Adam | 1999 | ELFSBORG | AH8999 | 50 m | 2:21.13 | |
24 | 358 | Dahlgren Anton | 1999 | KUNGSBACKA | AM4999 | 50 m | 2:21.26 | |
25 | 41 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 50 m | 2:21.51 | |
26 | 824 | Göransson Carl | 2000 | UPSALA S | AQ8300 | 50 m | 2:21.53 | |
27 | 748 | Rudqvist Samuel | 1999 | TROLLHÄTTA | AA7799 | 25 m | 2:13.89 | |
28 | 193 | Kadic Eldin | 1999 | ESKILSTUNA | AG5199 | 25 m | 2:13.99 | |
29 | 29 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 25 m | 2:14.40 |
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 01 juli 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:36 |