Program för Sum-Sim (50m) 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar |
Sponsor: Jaked |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Johan Rydahl 1:02.28 |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Björn Seeliger 1:00.43 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 FM: Elias Altman 59.84 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 773 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | AK4599 | 50 m | 59.34 | |
2 | 715 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 1:00.85 | |
3 | 381 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 1:00.91 | |
4 | 166 | Albringer Adam | 1999 | ELFSBORG | AH8999 | 50 m | 1:01.64 | |
5 | 178 | Olsson Melker | 2000 | ELFSBORG | AC5100 | 50 m | 1:02.19 | |
6 | 334 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | AF4901 | 50 m | 1:02.28 | |
7 | 162 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 50 m | 1:02.70 | |
8 | 151 | Puoti Carlandrea | 1999 | SPIF SF | AX9999 | 50 m | 1:02.79 | |
9 | 517 | Engström Max | 2001 | NKK | AC9301 | 50 m | 1:02.87 | |
10 | 712 | Jonsson Daniel | 1999 | SÖDERTÖRN | AF8599 | 50 m | 1:03.13 | |
11 | 539 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 50 m | 1:03.18 | |
12 | 372 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | AD0501 | 50 m | 1:03.32 | |
13 | 285 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 1:03.62 | |
14 | 6 | Carlsson Jonatan | 2001 | VARBERG | AJ6301 | 50 m | 1:03.81 | |
15 | 520 | Lovinge Victor | 2000 | NKK | AD6300 | 50 m | 1:03.92 | |
16 | 124 | Cuperus Rick | 1999 | UDDEVALLA | AV2599 | 50 m | 1:04.01 | |
17 | 542 | Hedre Alexander | 1999 | POSEIDON | AJ9799 | 50 m | 1:04.06 | |
18 | 584 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 1:04.07 | |
19 | 772 | Parsons Philip | 1999 | TYRESÖ SS | AJ8199 | 50 m | 1:04.41 | |
20 | 796 | Simic Victor | 2000 | TÄBY SIM | AD5500 | 50 m | 1:04.50 | |
21 | 56 | Brewitz Johan | 2001 | VÄSTERÅS | AH2101 | 50 m | 1:04.53 | |
22 | 314 | Hong Anton | 2000 | KALMAR SS | AI8900 | 50 m | 1:04.54 | |
23 | 278 | Fröde Simon | 2003 | JÄRFÄLLA S | AB0303 | 50 m | 1:04.77 | |
24 | 210 | Källquist Jakob | 2001 | GÄVLE SS | AC0901 | 50 m | 1:04.92 | |
25 | 14 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 1:05.03 | |
26 | 587 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 1:05.14 | |
27 | 22 | Stensson Erik | 2002 | VÄRNAMO SS | AC2902 | 50 m | 1:05.57 | |
28 | 156 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | SPIF SF | AZ5301 | 50 m | 1:05.66 | |
29 | 764 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | AI0300 | 50 m | 1:05.66 | |
30 | 19 | Steindl Anton | 2000 | HVETLANDA | AB2900 | 50 m | 1:05.79 | |
31 | 295 | Hegmegi Oscar | 2001 | JÖNKÖPING | AB9301 | 50 m | 1:05.95 | |
32 | 512 | Björklund Robin | 2002 | NJURUNDA | AA9502 | 50 m | 1:06.00 | |
33 | 689 | Illanes Guillermo | 2000 | SÖDERTÄLJE | AE8100 | 50 m | 1:06.28 | |
34 | 624 | Henriksen Gustav | 2002 | SPÅRVÄGEN | AM1702 | 50 m | 1:06.36 | |
35 | 627 | Malmring Jonas | 2001 | SPÅRVÄGEN | AO1701 | 50 m | 1:06.46 | |
36 | 238 | Fischer Daniel | 2002 | HS | AC0302 | 50 m | 1:06.82 | |
37 | 716 | Mylläri Anton | 2001 | SÖDERTÖRN | AB9501 | 50 m | 1:06.84 | |
38 | 99 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 50 m | 1:06.89 | |
39 | 118 | Hennert Johan | 2001 | SS04 | AL6901 | 50 m | 1:07.06 | |
40 | 610 | Wallén Marcus | 1999 | SKÖVDE SS | AE8199 | 50 m | 1:07.17 | |
41 | 737 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 50 m | 1:07.22 | |
42 | 241 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | AD5101 | 50 m | 1:07.27 | |
43 | 444 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 1:07.39 | |
44 | 116 | Eby David | 2001 | SK ÄGIR | AP4101 | 50 m | 1:07.51 | |
45 | 721 | Sandqvist Jonathan | 2003 | SÖDERTÖRN | AO3703 | 50 m | 1:07.77 | |
46 | 346 | Kernen Emil | 2002 | KATRINEHOL | AC7702 | 50 m | 1:07.84 | |
47 | 648 | Gustafsson Isak | 2001 | SKK | AA5901 | 50 m | 1:08.06 | |
48 | 225 | Svedberg Max | 2001 | GÖTEBORG | AR3301 | 50 m | 1:08.08 | |
49 | 481 | Sjöström Viktor | 2001 | MASS | AB2101 | 50 m | 1:08.11 | |
50 | 454 | Hinderup Filip | 2001 | MKK | AH5101 | 50 m | 1:08.37 | |
51 | 55 | Öberg Felix | 2001 | VÄSTERVIK | AS9301 | 50 m | 1:08.57 | |
52 | 282 | Nykvist Linus | 2001 | JÄRFÄLLA S | AH3701 | 50 m | 1:08.75 | |
53 | 344 | Aldrin John | 2001 | KATRINEHOL | AI8101 | 50 m | 1:08.94 | |
54 | 120 | Montes Leonardo | 2002 | SS04 | AN2902 | 50 m | 1:09.02 | |
55 | 31 | Lernå William | 2002 | VÄSBY SS | AF4102 | 50 m | 1:09.21 | |
56 | 132 | Hallberg Lars | 2001 | TRELLEBORG | AC2701 | 50 m | 1:09.22 | |
57 | 345 | Grahn Kevin | 2003 | KATRINEHOL | AH9103 | 50 m | 1:09.28 | |
58 | 222 | Nislander Gustav | 2001 | GÖTEBORG | AQ0301 | 50 m | 1:09.34 | |
59 | 228 | Vallin Gustav | 2001 | GÖTEBORG | AV0501 | 50 m | 1:09.35 | |
60 | 536 | Henrysson Viktor | 2003 | OSKARSHAMN | AE5303 | 50 m | 1:09.44 | |
61 | 126 | Josephson Jakob | 2002 | UDDEVALLA | AN8102 | 50 m | 1:09.55 | |
62 | 440 | Brinkhagen Tim | 2001 | SK LÖDDE | AC9901 | 50 m | 1:09.60 | |
63 | 462 | Stenberg Philip | 2001 | MKK | AB9101 | 50 m | 1:09.68 | |
64 | 330 | Andersson Linus | 2001 | KARLSTAD | AP4301 | 50 m | 1:09.99 | |
65 | 107 | Laszewski Michal | 2002 | ÖSA | AC4902 | 50 m | 1:10.25 | |
66 | 450 | Falk David | 2003 | MKK | AD3103 | 50 m | 1:10.31 | |
67 | 632 | Wallén Andreas | 2002 | SPÅRVÄGEN | AP9302 | 50 m | 1:10.48 | |
68 | 246 | Lind Gustav | 2002 | HS | AG7702 | 50 m | 1:10.54 | |
69 | 655 | Wennerholm Carl | 2002 | SKK | AH3902 | 50 m | 1:10.64 | |
70 | 201 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | AH6502 | 50 m | 1:10.65 | |
71 | 734 | Grandin Thor | 2002 | SK TRITON | AG4502 | 50 m | 1:10.74 | |
72 | 300 | Nukovic Eldin | 2002 | JÖNKÖPING | AE5102 | 50 m | 1:10.78 | |
73 | 389 | Vaide Hugo | 2003 | SK LAXEN | AD8903 | 50 m | 1:10.78 | |
74 | 447 | Beckman Bo | 2002 | MKK | AI4902 | 50 m | 1:11.01 | |
75 | 777 | Al-Khalili Jonas | 2002 | TÄBY SIM | AI6502 | 50 m | 1:11.25 | |
76 | 645 | Schuldt David | 2002 | SK STIMMET | AF5902 | 50 m | 1:11.45 | |
77 | 800 | Åstrand Erik | 2003 | TÄBY SIM | AO2903 | 50 m | 1:11.50 | |
78 | 305 | Sanders Job | 2003 | JÖNKÖPING | AF2703 | 50 m | 1:11.53 | |
79 | 71 | Tidåsen Emanuel | 2002 | VÄXJÖ SS | AQ3702 | 50 m | 1:11.55 | |
80 | 676 | Halilovic Dennie | 2002 | SK SYDSIM | AC0702 | 50 m | 1:11.63 | |
81 | 456 | Klittbo Oscar | 2002 | MKK | AA2702 | 50 m | 1:11.64 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 02 juli 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:30 |