Program for Harboe Water Games 2016
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2016 |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Asbjørn Topp Tholle |
2004 |
0467AM |
HOLBÆK |
|
25m |
|
332 |
2 |
Noah Olsson |
2003 |
0357AO |
KORSØR |
|
25m |
|
107 |
3 |
Nicolas Christiansen |
2007 |
0743AA |
ROSKILDE |
|
25m |
|
14 |
4 |
David Stoklund |
2008 |
0811AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
160 |
5 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Cornelis Colmorten |
2006 |
0695AI |
ROSKILDE |
|
25m |
4:18.74 |
306 |
2 |
Kristian Slott Rasmussen |
2004 |
0425AK |
RINGSTED |
|
25m |
4:04.92 |
282 |
3 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
RINGSTED |
|
25m |
3:54.62 |
17 |
4 |
Thoke Thomsen |
2006 |
0681AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:55.48 |
286 |
5 |
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
RINGSTED |
|
25m |
4:06.21 |
100 |
6 |
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
ROSKILDE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
3:46.41 |
11 |
2 |
Jonas Rask |
2006 |
0605AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:40.00 |
116 |
3 |
Bertil Frøbjerg Hellum |
2007 |
0783AA |
ROSKILDE |
|
25m |
3:35.74 |
313 |
4 |
Jakob Stærmose |
2005 |
0583AD |
RINGSTED |
|
25m |
3:37.38 |
329 |
5 |
Oliver Schou Krogsgaard |
2003 |
0339AO |
KORSØR |
|
25m |
3:46.26 |
118 |
6 |
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
ROSKILDE |
|
25m |
3:48.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Tobias Askhøj Petersen |
2005 |
0531AB |
RINGSTED |
|
50m |
3:31.11 |
114 |
2 |
Marc Gieseler |
2003 |
0303AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
3:29.01 |
294 |
3 |
Silas Lykke |
2003 |
0339AP |
SLAGELSE |
|
25m |
3:23.49 |
230 |
4 |
Rasmus Fabricius Pedersen |
2005 |
0559AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:27.68 |
309 |
5 |
Oliver Hostrup Sahlberg |
2003 |
0395AJ |
RINGSTED |
|
25m |
3:29.75 |
128 |
6 |
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
ROSKILDE |
|
25m |
3:33.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Malthe Lorin Rasmussen |
2005 |
0515AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:16.03 |
223 |
2 |
Frederik Rink Larsen |
2004 |
0447AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:04.57 |
233 |
3 |
Janus Schnabl |
2003 |
0311AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:04.17 |
266 |
4 |
Andreas M Nielsen |
2005 |
0505AA |
SLAGELSE |
|
25m |
3:04.37 |
151 |
5 |
Mikkel Nielsen |
2004 |
0403AC |
HOLBÆK |
|
25m |
3:15.57 |
240 |
6 |
Stefan Helding Danielsen |
2005 |
0511AC |
KØGE |
|
25m |
3:18.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
25m |
2:58.06 |
245 |
2 |
Mikkel Roed |
2004 |
0457AB |
KØGE |
|
25m |
2:52.51 |
53 |
3 |
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
KVIK |
|
25m |
2:52.23 |
154 |
4 |
Alexander E. Pedersen |
2002 |
0255AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:52.35 |
4 |
5 |
Alexander Lind-Ellefsen |
2004 |
0475AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:53.84 |
127 |
6 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
2:58.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
337 |
1 |
Nicolai Quist |
2003 |
0381AI |
KORSØR |
|
25m |
2:51.76 |
18 |
2 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:47.63 |
123 |
3 |
William W. Kofoed |
2001 |
0159AH |
ROSKILDE |
|
25m |
2:26.86 |
296 |
4 |
Joakim Mortensen |
2002 |
0271AH |
RINGSTED |
|
25m |
2:45.85 |
120 |
5 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
0225AO |
ROSKILDE |
|
25m |
2:51.07 |
105 |
6 |
Oliver Breuner |
2002 |
0267AK |
ROSKILDE |
|
25m |
2:52.15 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|