Ohjelma Harboe Water Games 2016
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2016 |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:22 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
253 |
2 |
Katharina Jensen |
2005 |
0506AO |
SLAGELSE |
|
25m |
|
316 |
3 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
64 |
4 |
Clara Thomsen |
2006 |
0692AM |
KVIK |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:20.00 |
15 |
2 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:18.26 |
137 |
3 |
Tilde Schyth |
2006 |
0622AG |
ROSKILDE |
|
25m |
2:08.33 |
231 |
4 |
Eva Rosted |
1999 |
9984BD |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:10.80 |
291 |
5 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
2:19.35 |
33 |
6 |
Sofia Wickmann Elkjær |
2005 |
0508AC |
KVIK |
|
25m |
2:20.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
2:02.77 |
312 |
2 |
Frederikke Steffensen |
2005 |
0556AN |
RINGSTED |
|
25m |
2:01.81 |
318 |
3 |
Linnea Worm Thomsen |
2005 |
0548AH |
RINGSTED |
|
25m |
2:00.73 |
164 |
4 |
Petrine Nielson |
2003 |
0316AS |
TRITON B |
|
25m |
2:01.22 |
59 |
5 |
Luna Vorsaa Solander |
2005 |
0518AP |
KVIK |
|
25m |
2:02.73 |
169 |
6 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
TRITON B |
|
25m |
2:03.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
333 |
1 |
Astamaja Rought |
2006 |
|
KORSØR |
|
25m |
1:56.36 |
97 |
2 |
Caroline Kingo Sørensen |
2003 |
0358AW |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:53.39 |
135 |
3 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:52.61 |
235 |
4 |
Caroline N.r. Søndergaard |
2004 |
0462AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:52.65 |
63 |
5 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
0402AQ |
KVIK |
|
25m |
1:54.25 |
80 |
6 |
Kamille Lundberg |
2003 |
0328BB |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:56.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
330 |
1 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSØR |
|
25m |
1:50.71 |
195 |
2 |
Gry Therkelsen |
2004 |
0496AT |
HELSINGE |
|
25m |
1:49.50 |
241 |
3 |
Agnes Dalgas Frederiksen |
2005 |
0508AA |
KØGE |
|
50m |
1:48.88 |
280 |
4 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:49.14 |
148 |
5 |
Simone Hoppe |
2004 |
0478AS |
HOLBÆK |
|
25m |
1:49.61 |
328 |
6 |
Mathilde Mørk Hansen |
2004 |
0488AU |
KORSØR |
|
25m |
1:51.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:48.34 |
232 |
2 |
Filippa Olivia Rützou |
2003 |
0388AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:47.10 |
8 |
3 |
Sille Møller |
2004 |
0404AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:45.38 |
327 |
4 |
Malene Gjermandsen |
2003 |
0378AM |
KORSØR |
|
25m |
1:45.95 |
54 |
5 |
Lise Refsgaard |
2005 |
0552AC |
KVIK |
|
25m |
1:47.34 |
68 |
6 |
Julie Astrup |
2005 |
0544AR |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:48.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
0288AU |
HELSINGE |
|
25m |
1:44.42 |
26 |
2 |
Signe Thornberg Bech |
2004 |
0406AK |
KVIK |
|
25m |
1:42.87 |
279 |
3 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:42.80 |
74 |
4 |
Sofie Flæshøj Jensen |
2003 |
0378AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:42.86 |
156 |
5 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:42.90 |
67 |
6 |
Sidse Andersen |
2003 |
0302AY |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:45.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
204 |
1 |
Mathilde Syberg Glud |
2004 |
0492AV |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:41.69 |
242 |
2 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
0596AC |
KØGE |
|
25m |
1:41.04 |
214 |
3 |
Mathilde Edele Borg |
2004 |
0446AP |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:38.86 |
45 |
4 |
Tanja-Marie Mathies |
2004 |
0408AQ |
KVIK |
|
25m |
1:39.83 |
168 |
5 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:41.16 |
145 |
6 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
25m |
1:42.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:37.03 |
269 |
2 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
1:33.14 |
187 |
3 |
Iben Jeppesen |
2000 |
0002AO |
HELSINGE |
|
50m |
1:32.53 |
76 |
4 |
SIF Jørgin |
2002 |
0294AX |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:32.82 |
254 |
5 |
Line Helene Jensen |
2001 |
0174AT |
SLAGELSE |
|
25m |
1:35.96 |
141 |
6 |
Lea Andersen |
2003 |
0306AI |
HOLBÆK |
|
25m |
1:38.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
25m |
1:31.45 |
147 |
2 |
Anna Foverskov |
2002 |
0204AO |
HOLBÆK |
|
25m |
1:27.94 |
136 |
3 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.74 |
140 |
4 |
Alberte Andersen |
2001 |
0174AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:25.19 |
220 |
5 |
Mathilde Vangkilde Jensen |
2002 |
0208AR |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:31.33 |
236 |
6 |
Clara Secher Termansen |
2005 |
0556AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:32.27 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:22 |
|