Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 48
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
27 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
07:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 48, 200m Rygsvømning Herrer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
746 |
3 |
Andreas Blaaberg |
2002 |
0217AH |
TRITON V |
|
50m |
2:37.31 |
280 |
4 |
Frederik Pedersen |
2002 |
0261AO |
HOLBÆK |
|
50m |
2:37.11 |
146 |
5 |
William Vig Stærmose |
2002 |
0263AA |
FREM |
|
50m |
2:37.28 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
2 |
Vilhelm Damm Thorsell |
2002 |
0235AD |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:36.84 |
230 |
3 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
50m |
2:35.62 |
366 |
4 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:34.47 |
619 |
5 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
0247AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:35.00 |
192 |
6 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
0205AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:35.68 |
145 |
7 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
FREM |
|
50m |
2:36.88 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
50m |
2:32.37 |
572 |
2 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
OSK |
|
50m |
2:29.91 |
722 |
3 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
2:27.64 |
743 |
4 |
Gustav Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
50m |
2:20.25 |
731 |
5 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
2:25.77 |
275 |
6 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
2:28.28 |
498 |
7 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.45 |
317 |
8 |
Mads Enghave |
2002 |
0227AA |
ISHØJ |
|
50m |
2:33.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
637 |
1 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:32.15 |
552 |
2 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
0245AC |
ODDER |
|
50m |
2:29.87 |
345 |
3 |
Artúr Jegesi |
2002 |
0277AK |
AGF |
|
50m |
2:26.99 |
449 |
4 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
2:20.21 |
834 |
5 |
Mathias Pedersen |
2002 |
0233AG |
VIBORG |
|
50m |
2:25.65 |
165 |
6 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:27.90 |
500 |
7 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.13 |
238 |
8 |
Peter Eskjær-Køppen |
2002 |
0203AD |
HERLEV |
|
50m |
2:33.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
573 |
1 |
Emil Jøhnk Tramm |
2002 |
0223AA |
OSK |
|
50m |
2:31.93 |
403 |
2 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:29.00 |
813 |
3 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
GSK |
|
50m |
2:26.57 |
242 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
2:15.29 |
364 |
5 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:25.45 |
696 |
6 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
2:27.78 |
347 |
7 |
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
0241AC |
AGF |
|
50m |
2:30.10 |
159 |
8 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:32.47 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
27 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:59 |
|