Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
471 |
2 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
50m |
1:18.31 |
463 |
3 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
1:18.13 |
550 |
4 |
Cecilie Lauridsen |
2003 |
0354AB |
ODDER |
|
50m |
1:17.93 |
469 |
5 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
50m |
1:17.99 |
811 |
6 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
50m |
1:18.24 |
724 |
7 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
50m |
1:19.85 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
681 |
1 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
SMUT |
|
50m |
1:17.57 |
308 |
2 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
50m |
1:17.07 |
37 |
3 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
50m |
1:16.66 |
761 |
4 |
Andrea Schulz Mikkelsen |
2003 |
0382AH |
TRITON V |
|
50m |
1:16.30 |
78 |
5 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:16.49 |
838 |
6 |
Josefine Heuer |
2003 |
0386AM |
VIBORG |
|
50m |
1:16.96 |
523 |
7 |
Karoline Kortbæk |
2003 |
0366AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:17.08 |
97 |
8 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:17.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
752 |
1 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
0382AJ |
TRITON V |
|
50m |
1:15.91 |
353 |
2 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
0352AF |
AGF |
|
50m |
1:15.63 |
627 |
3 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:15.34 |
517 |
4 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:15.24 |
296 |
5 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
1:15.25 |
212 |
6 |
Sofie Nielsen |
2003 |
0324AU |
HASLEV |
|
50m |
1:15.44 |
584 |
7 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
50m |
1:15.69 |
675 |
8 |
Mathilde M Mosegaard |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:16.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:14.68 |
644 |
2 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:13.62 |
459 |
3 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
50m |
1:12.05 |
169 |
4 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.70 |
59 |
5 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
50m |
1:11.64 |
286 |
6 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:12.97 |
489 |
7 |
Katja Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
50m |
1:14.42 |
493 |
8 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
1:15.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
458 |
1 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
50m |
1:14.61 |
557 |
2 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
OSLF |
|
50m |
1:13.34 |
239 |
3 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
1:11.93 |
158 |
4 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.56 |
844 |
5 |
Rebecca E. Jakobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
50m |
1:11.31 |
269 |
6 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
50m |
1:12.74 |
170 |
7 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.08 |
510 |
8 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
455 |
1 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
1:14.52 |
189 |
2 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:13.25 |
795 |
3 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
50m |
1:11.69 |
200 |
4 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:09.00 |
454 |
5 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
1:11.17 |
800 |
6 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
1:12.66 |
453 |
7 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
50m |
1:13.81 |
380 |
8 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:14.73 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|