Startliste for Silkeborg Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
21 august 2016 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:10 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 august 2016 |
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (4) |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:41.19 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
Årg. 0-1998: Hannah Strunge Nissen (1997) 2:28.09 2014-08-24 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
HORSENS |
|
50m |
3:41.63 |
673 |
3 |
Nicoline Møldrup |
2004 |
0436AT |
SILKEBORG |
|
50m |
3:30.78 |
383 |
4 |
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
SKANDERBOR |
|
50m |
3:17.99 |
177 |
5 |
Karoline Elholm Juliussen |
2004 |
0496AF |
NYBORG |
|
50m |
3:22.01 |
639 |
6 |
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
SILKEBORG |
|
50m |
3:32.98 |
125 |
7 |
Thea Sofie Holm Petersen |
2005 |
0568AR |
HORSENS |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
638 |
1 |
Line Frederiksen |
2003 |
0314AG |
SILKEBORG |
|
50m |
3:14.14 |
662 |
2 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
50m |
3:14.03 |
142 |
3 |
Rikke Sander Berggreen |
2005 |
0522AG |
IKAST |
|
50m |
3:12.04 |
667 |
4 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
0304AU |
SILKEBORG |
|
50m |
3:09.46 |
633 |
5 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
3:09.83 |
113 |
6 |
Caroline Madsen |
2004 |
0446AQ |
HORSENS |
|
50m |
3:13.47 |
155 |
7 |
Caroline Krogh |
2002 |
0226BA |
IKAST |
|
50m |
3:14.08 |
491 |
8 |
Mathilde Wisborg Fog |
2003 |
0332BB |
PINGVINEN |
|
50m |
3:17.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Helga Bak |
2004 |
0494AA |
NYBORG |
|
50m |
2:59.05 |
650 |
2 |
Dinah Løve Høegh |
2003 |
0306AU |
SILKEBORG |
|
50m |
2:57.00 |
59 |
3 |
Marikka Andersen |
2002 |
0214AI |
HORSENS |
|
50m |
2:54.81 |
148 |
4 |
Sara Gade |
2002 |
0248AT |
IKAST |
|
50m |
2:51.83 |
692 |
5 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
50m |
2:53.17 |
654 |
6 |
Jasmin Jespersen |
2002 |
0268AL |
SILKEBORG |
|
50m |
2:55.65 |
147 |
7 |
Marie Graff Esbensen |
2003 |
0336AT |
IKAST |
|
50m |
2:58.43 |
687 |
8 |
Amalie Skov |
1999 |
9992AW |
SILKEBORG |
|
50m |
3:04.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Sofie Vegener |
2002 |
0268AK |
AUNING |
|
50m |
2:45.34 |
280 |
2 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
2:36.56 |
271 |
3 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
50m |
2:33.46 |
284 |
4 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
50m |
2:26.72 |
289 |
5 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
50m |
2:32.62 |
269 |
6 |
Anna Mathiasen |
2000 |
0066AP |
THISTED |
|
50m |
2:35.44 |
10 |
7 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
HERNING |
|
50m |
2:36.73 |
141 |
8 |
Julie B. Andersen |
2002 |
0214AS |
IKAST |
|
50m |
2:48.94 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
21 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:10 |
|