Startliste for Silkeborg Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
20 august 2016 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 august 2016 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer |
Indledende (14) |
Årg. 2006-2016: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Julie Krøyer Svendsen (2002) 30.26 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
Årg. 1999-2001: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
676 |
3 |
Pernille Nedergaard |
2004 |
0414AU |
SILKEBORG |
|
50m |
|
308 |
4 |
Caroline Møller |
2002 |
0244BA |
STT |
|
50m |
|
597 |
5 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
50m |
|
81 |
6 |
Cathrine Grønhøj |
2007 |
0758AE |
HORSENS |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
592 |
1 |
Frederikke Hansen |
1998 |
9844AE |
HOLBÆK |
|
50m |
|
292 |
2 |
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
STT |
|
50m |
|
178 |
3 |
Katrine Elholm Juliussen |
2006 |
0692AH |
NYBORG |
|
50m |
1:22.90 |
295 |
4 |
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
STT |
|
50m |
1:07.87 |
192 |
5 |
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
0646AG |
NYBORG |
|
50m |
1:10.67 |
115 |
6 |
Isabella Mathiassen |
2007 |
0708AD |
HORSENS |
|
50m |
1:31.69 |
93 |
7 |
Laura Sofie K. Jørgensen |
2007 |
|
HORSENS |
|
50m |
|
681 |
8 |
Christine Porse |
2004 |
0402AU |
SILKEBORG |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Hannah Rørbech |
2006 |
0672AG |
STT |
|
50m |
1:03.68 |
689 |
2 |
Silke Løvstad Sørensen |
2004 |
0478AR |
SILKEBORG |
|
50m |
1:00.76 |
255 |
3 |
Ida Jul Christiansen |
2004 |
0496AN |
THISTED |
|
50m |
53.91 |
366 |
4 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
|
HORNSLET |
|
50m |
52.16 |
639 |
5 |
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
SILKEBORG |
|
50m |
53.56 |
652 |
6 |
Mille E. S. Jensen |
2005 |
0564AP |
SILKEBORG |
|
50m |
56.51 |
307 |
7 |
Isabella M. Madsen |
2007 |
0798AA |
STT |
|
50m |
1:00.79 |
135 |
8 |
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
0538AB |
HORSENS |
|
50m |
1:06.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
50m |
50.65 |
176 |
2 |
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
NYBORG |
|
50m |
49.11 |
198 |
3 |
Kamille M. Hauber Ørsted |
2003 |
0334BB |
NYBORG |
|
50m |
47.81 |
496 |
4 |
Katrine Munch Sørensen |
2001 |
0164BD |
PINGVINEN |
|
50m |
47.36 |
182 |
5 |
Sarah Fagerlund Lunheim |
2002 |
0288BC |
NYBORG |
|
50m |
47.37 |
102 |
6 |
Sofie Vad Kruse |
2005 |
0546AK |
HORSENS |
|
50m |
48.43 |
312 |
7 |
Camille Cueto Rasmussen |
2006 |
0646AD |
STT |
|
50m |
50.06 |
82 |
8 |
Emma Bergene Hansen |
2005 |
0518AQ |
HORSENS |
|
50m |
51.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Emma Oleander |
2004 |
0472AJ |
HORSENS |
|
50m |
46.41 |
107 |
2 |
Xenia Juhl Leiszner |
2005 |
0566AD |
HORSENS |
|
50m |
46.17 |
79 |
3 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
0346AX |
HORSENS |
|
50m |
45.28 |
386 |
4 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
SKANDERBOR |
|
50m |
45.12 |
70 |
5 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
HORSENS |
|
50m |
45.24 |
266 |
6 |
Ida Kristensen |
2004 |
0498AQ |
THISTED |
|
50m |
45.89 |
191 |
7 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
NYBORG |
|
50m |
46.25 |
78 |
8 |
Cecilie Egemose Gregersen |
2005 |
0542AR |
HORSENS |
|
50m |
46.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Agnete Riis |
2003 |
0308AW |
IKAST |
|
50m |
44.51 |
662 |
2 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
50m |
43.73 |
163 |
3 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
0692AD |
IKAST |
|
50m |
43.45 |
113 |
4 |
Caroline Madsen |
2004 |
0446AQ |
HORSENS |
|
50m |
42.20 |
494 |
5 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AU |
PINGVINEN |
|
50m |
42.31 |
627 |
6 |
Emilie Bie Bock |
2005 |
0554AE |
SILKEBORG |
|
50m |
43.70 |
69 |
7 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
0474AK |
HORSENS |
|
50m |
44.47 |
74 |
8 |
Camilla Falck |
2003 |
0324AI |
HORSENS |
|
50m |
44.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Maria Kristine Kirkmand |
2003 |
0364AX |
HORSENS |
|
50m |
42.09 |
432 |
2 |
Lea Hyldal Nissen |
2000 |
0048BE |
STRUER |
|
50m |
41.68 |
258 |
3 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
50m |
41.10 |
439 |
4 |
Caroline T.b. Johansen |
1999 |
9978BD |
HINNERUP |
|
50m |
40.79 |
654 |
5 |
Jasmin Jespersen |
2002 |
0268AL |
SILKEBORG |
|
50m |
40.98 |
317 |
6 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
STT |
|
50m |
41.35 |
667 |
7 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
0304AU |
SILKEBORG |
|
50m |
42.02 |
670 |
8 |
Selma Lindberg |
2003 |
0354AU |
SILKEBORG |
|
50m |
42.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
673 |
1 |
Nicoline Møldrup |
2004 |
0436AT |
SILKEBORG |
|
50m |
40.30 |
153 |
2 |
Sara Fiil Jensen |
2002 |
0272AT |
IKAST |
|
50m |
40.30 |
112 |
3 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
0192AS |
HORSENS |
|
50m |
39.78 |
151 |
4 |
Karen Moos Jensen |
2003 |
0324AM |
IKAST |
|
50m |
39.62 |
493 |
5 |
Amalie Juul Jakobsen |
2003 |
0338AO |
PINGVINEN |
|
50m |
39.69 |
430 |
6 |
Nanna Lyng Bojesen |
2001 |
0192BA |
RØNNE |
|
50m |
40.00 |
171 |
7 |
Helga Bak |
2004 |
0494AA |
NYBORG |
|
50m |
40.30 |
433 |
8 |
Mette Krogstrup Madsen |
2000 |
0094BA |
SKALS |
|
50m |
40.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
389 |
1 |
Sara Mette Kvitzau |
2003 |
0328AY |
SKANDERBOR |
|
50m |
39.16 |
638 |
2 |
Line Frederiksen |
2003 |
0314AG |
SILKEBORG |
|
50m |
38.27 |
633 |
3 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
38.26 |
86 |
4 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
0326AX |
HORSENS |
|
50m |
37.54 |
678 |
5 |
Mette Marie H. Petersen |
2005 |
0552AI |
SILKEBORG |
|
50m |
37.97 |
692 |
6 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
50m |
38.26 |
12 |
7 |
Maja Fjord Kristensen |
2002 |
0228AO |
HERNING |
|
50m |
38.53 |
11 |
8 |
Amalie Kristensen |
2003 |
0304AK |
HERNING |
|
50m |
39.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
599 |
1 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
50m |
37.28 |
15 |
2 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
50m |
36.88 |
268 |
3 |
Therese Mardal |
2002 |
0224AY |
THISTED |
|
50m |
36.58 |
18 |
4 |
Frederikke Suhnsen |
2002 |
0244AU |
HERNING |
|
50m |
36.22 |
158 |
5 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
0336AW |
IKAST |
|
50m |
36.22 |
671 |
6 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
36.78 |
272 |
7 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
50m |
37.21 |
650 |
8 |
Dinah Løve Høegh |
2003 |
0306AU |
SILKEBORG |
|
50m |
37.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
492 |
1 |
Freja Friborg |
2004 |
0404AT |
PINGVINEN |
|
50m |
35.81 |
13 |
2 |
Frederikke Kruse |
2002 |
0278AI |
HERNING |
|
50m |
35.48 |
263 |
3 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
34.50 |
252 |
4 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
33.88 |
584 |
5 |
Alberte Andersen |
2001 |
0174AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
34.01 |
148 |
6 |
Sara Gade |
2002 |
0248AT |
IKAST |
|
50m |
35.34 |
179 |
7 |
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
NYBORG |
|
50m |
35.72 |
491 |
8 |
Mathilde Wisborg Fog |
2003 |
0332BB |
PINGVINEN |
|
50m |
35.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
0382AE |
HORSENS |
|
50m |
33.11 |
109 |
2 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
0222AT |
HORSENS |
|
50m |
32.06 |
189 |
3 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
31.22 |
600 |
4 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
29.50 |
65 |
5 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
30.89 |
629 |
6 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
0034AY |
SILKEBORG |
|
50m |
31.67 |
271 |
7 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
50m |
32.74 |
476 |
8 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
0118AM |
PINGVINEN |
|
50m |
33.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Pernille Koch Sinding |
2002 |
0242AL |
HERNING |
|
50m |
33.03 |
602 |
2 |
Nikoline Nielsen |
2001 |
0102AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
31.86 |
80 |
3 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
30.96 |
194 |
4 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
9874AZ |
NYBORG |
|
50m |
29.50 |
71 |
5 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
29.93 |
598 |
6 |
Louise Lynæs |
1997 |
9782AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
31.38 |
477 |
7 |
Hannah Fleng M. Jensen |
2000 |
0032AO |
PINGVINEN |
|
50m |
32.22 |
642 |
8 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
0088BA |
SILKEBORG |
|
50m |
33.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Freja Elling-Enevoldsen |
2002 |
0248AX |
IKAST |
|
50m |
33.02 |
67 |
2 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
0082BB |
HORSENS |
|
50m |
31.79 |
636 |
3 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
30.90 |
117 |
4 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
28.92 |
635 |
5 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
29.63 |
10 |
6 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
HERNING |
|
50m |
31.36 |
374 |
7 |
Sofie Vegener |
2002 |
0268AK |
AUNING |
|
50m |
32.22 |
127 |
8 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
9918AT |
HORSENS |
|
50m |
33.54 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|