Program for Silkeborg Swim Cup
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
20 august 2016 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 august 2016 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (13) |
Årg. 2006-2016: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
Årg. 2004-2005: Klaudia W. Mogensen (2000) 37.02 2012-08-25 |
Årg. 2002-2003: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
Årg. 1999-2001: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
299 |
3 |
Emilia Høffer |
2001 |
0176BD |
STT |
|
50m |
|
292 |
4 |
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
STT |
|
50m |
|
660 |
5 |
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
|
301 |
6 |
Mille Høiby Jørgensen |
2004 |
|
STT |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Julie Gerner Knudsen |
2002 |
|
STT |
|
50m |
|
661 |
2 |
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
|
586 |
3 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
|
314 |
4 |
Hannah Rørbech |
2006 |
0672AG |
STT |
|
50m |
1:09.12 |
659 |
5 |
Signe Knudsen |
2006 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
1:11.29 |
626 |
6 |
Julie Bjørn |
2006 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
|
653 |
7 |
Sarah Manicus Jensen |
2007 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
|
295 |
8 |
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
STT |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Cathrine Grønhøj |
2007 |
0758AE |
HORSENS |
|
50m |
1:08.13 |
101 |
2 |
Signe Kristensen |
2006 |
0624AK |
HORSENS |
|
50m |
1:06.31 |
312 |
3 |
Camille Cueto Rasmussen |
2006 |
0646AD |
STT |
|
50m |
1:04.84 |
668 |
4 |
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
1:02.86 |
306 |
5 |
Helena Fogh Kronborg |
2005 |
0506AK |
STT |
|
50m |
1:04.56 |
631 |
6 |
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
0584AP |
SILKEBORG |
|
50m |
1:05.97 |
695 |
7 |
Laura Wittenhagen |
2006 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
1:07.11 |
674 |
8 |
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
1:08.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Isabella Mathiassen |
2007 |
0708AD |
HORSENS |
|
50m |
1:01.89 |
114 |
2 |
Signe Vandborg Madsen |
2005 |
0572AQ |
HORSENS |
|
50m |
1:00.80 |
78 |
3 |
Cecilie Egemose Gregersen |
2005 |
0542AR |
HORSENS |
|
50m |
59.81 |
679 |
4 |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
59.29 |
119 |
5 |
Mathilde Olesen |
2005 |
|
HORSENS |
|
50m |
59.51 |
307 |
6 |
Isabella M. Madsen |
2007 |
0798AA |
STT |
|
50m |
1:00.55 |
385 |
7 |
Julie Møller |
2005 |
0512AM |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:01.76 |
685 |
8 |
Caroline Schrold |
2005 |
0578AP |
SILKEBORG |
|
50m |
1:02.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
294 |
1 |
Jasmin Danielsen |
2001 |
0108BD |
STT |
|
50m |
58.91 |
185 |
2 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
50m |
56.56 |
97 |
3 |
Emilie Fig Kragh |
2005 |
0534AQ |
HORSENS |
|
50m |
55.68 |
135 |
4 |
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
0538AB |
HORSENS |
|
50m |
54.99 |
691 |
5 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
55.67 |
93 |
6 |
Laura Sofie K. Jørgensen |
2007 |
|
HORSENS |
|
50m |
56.38 |
125 |
7 |
Thea Sofie Holm Petersen |
2005 |
0568AR |
HORSENS |
|
50m |
56.74 |
255 |
8 |
Ida Jul Christiansen |
2004 |
0496AN |
THISTED |
|
50m |
59.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
366 |
1 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
|
HORNSLET |
|
50m |
54.60 |
92 |
2 |
Ida Marie Jørgensen |
2005 |
|
HORSENS |
|
50m |
54.27 |
684 |
3 |
Alfa Frederikke Røygaard |
2003 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
53.89 |
107 |
4 |
Xenia Juhl Leiszner |
2005 |
0566AD |
HORSENS |
|
50m |
53.11 |
82 |
5 |
Emma Bergene Hansen |
2005 |
0518AQ |
HORSENS |
|
50m |
53.58 |
383 |
6 |
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
SKANDERBOR |
|
50m |
53.95 |
147 |
7 |
Marie Graff Esbensen |
2003 |
0336AT |
IKAST |
|
50m |
54.37 |
102 |
8 |
Sofie Vad Kruse |
2005 |
0546AK |
HORSENS |
|
50m |
54.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
666 |
1 |
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
0586AG |
SILKEBORG |
|
50m |
52.32 |
367 |
2 |
Ida Melchiorsen |
2004 |
0466AL |
HORNSLET |
|
50m |
52.02 |
305 |
3 |
Sofie Korczak |
2004 |
0426AN |
STT |
|
50m |
50.72 |
650 |
4 |
Dinah Løve Høegh |
2003 |
0306AU |
SILKEBORG |
|
50m |
48.59 |
86 |
5 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
0326AX |
HORSENS |
|
50m |
49.17 |
154 |
6 |
Methea Kristensen |
2003 |
0308AQ |
IKAST |
|
50m |
51.06 |
665 |
7 |
Ester Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
SILKEBORG |
|
50m |
52.16 |
652 |
8 |
Mille E. S. Jensen |
2005 |
0564AP |
SILKEBORG |
|
50m |
52.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
687 |
1 |
Amalie Skov |
1999 |
9992AW |
SILKEBORG |
|
50m |
48.45 |
124 |
2 |
Emma Ulka Bech Petersen |
2002 |
0296AU |
HORSENS |
|
50m |
48.27 |
18 |
3 |
Frederikke Suhnsen |
2002 |
0244AU |
HERNING |
|
50m |
47.83 |
253 |
4 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
50m |
46.31 |
494 |
5 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AU |
PINGVINEN |
|
50m |
47.15 |
62 |
6 |
Amalie Antonsen |
2003 |
0302AS |
HORSENS |
|
50m |
47.94 |
70 |
7 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
HORSENS |
|
50m |
48.41 |
15 |
8 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
50m |
48.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Ida Sund |
2002 |
0254AU |
HORSENS |
|
50m |
45.61 |
384 |
2 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
0368BB |
SKANDERBOR |
|
50m |
45.41 |
258 |
3 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
50m |
44.68 |
74 |
4 |
Camilla Falck |
2003 |
0324AI |
HORSENS |
|
50m |
44.45 |
105 |
5 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
0288AJ |
HORSENS |
|
50m |
44.48 |
435 |
6 |
Katrine Egenæs |
2000 |
0086BB |
DRAGSHOLM |
|
50m |
44.89 |
136 |
7 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
0252AP |
HORSENS |
|
50m |
45.53 |
11 |
8 |
Amalie Kristensen |
2003 |
0304AK |
HERNING |
|
50m |
45.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
672 |
1 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
50m |
43.55 |
169 |
2 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
50m |
42.10 |
388 |
3 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
SKANDERBOR |
|
50m |
40.99 |
117 |
4 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
40.24 |
141 |
5 |
Julie B. Andersen |
2002 |
0214AS |
IKAST |
|
50m |
40.94 |
111 |
6 |
Merete Brixen Lomholt |
2001 |
0162AT |
HORSENS |
|
50m |
41.08 |
112 |
7 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
0192AS |
HORSENS |
|
50m |
42.81 |
161 |
8 |
Agnete Riis |
2003 |
0308AW |
IKAST |
|
50m |
43.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
437 |
1 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
0118AJ |
AALBORG |
|
50m |
39.72 |
68 |
2 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
0172BA |
HORSENS |
|
50m |
38.92 |
372 |
3 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AUNING |
|
50m |
37.87 |
636 |
4 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
35.60 |
680 |
5 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
50m |
36.77 |
9 |
6 |
Alberte Schnieber Klausen |
2002 |
0224AT |
HERNING |
|
50m |
38.20 |
65 |
7 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
39.12 |
116 |
8 |
Josefine Mikkelsen |
2002 |
0242AT |
HORSENS |
|
50m |
40.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
39.37 |
174 |
2 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
38.66 |
80 |
3 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
37.44 |
663 |
4 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
50m |
34.73 |
607 |
5 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
36.59 |
71 |
6 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
38.13 |
67 |
7 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
0082BB |
HORSENS |
|
50m |
39.08 |
598 |
8 |
Louise Lynæs |
1997 |
9782AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
40.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
HERNING |
|
50m |
39.24 |
273 |
2 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
38.36 |
6 |
3 |
Laura Gam |
2001 |
0192AQ |
HERNING |
|
50m |
37.18 |
594 |
4 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
34.36 |
427 |
5 |
Maria Rye |
2001 |
0142AN |
PINGVINEN |
|
50m |
36.13 |
633 |
6 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
38.06 |
73 |
7 |
Trine Dam |
2001 |
0126AT |
HORSENS |
|
50m |
38.96 |
127 |
8 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
9918AT |
HORSENS |
|
50m |
39.88 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|