Program för SM/JSM (25m)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
SM/JSM (25m) 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
20:34 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Neptun/Väsby SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2016 |
|
|
|
|
Gren 14, 200m Medley Herrar |
Försök (5) |
Sponsor: Medley |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:54.28 2013-12-12 |
SJR: Christoffer Wallin (1990) 1:57.20 2009-12-10 |
MR: Simon Sjödin (1986) 1:54.63 2014-11-20 |
VM-kval: 1:57.11 FM: Simon Sjödin FM: Sr: Simon Sjödin 1:55.69 / Jr: Adam Paulsson 2:00.58 |
|
Heat 1 (5) , Junior |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
230 |
2 |
William Lindblom |
1998 |
AN7798 |
MKK |
|
25m |
2:16.05 |
494 |
3 |
Erik Forsström |
1999 |
AO9399 |
UPSALA S |
|
25m |
2:13.94 |
221 |
4 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
25m |
2:13.12 |
479 |
5 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:13.89 |
424 |
6 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:14.04 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
255 |
1 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
25m |
2:12.00 |
18 |
2 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:11.16 |
73 |
3 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
HS |
|
25m |
2:10.54 |
578 |
4 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:10.19 |
206 |
5 |
Daniel Olsson |
1996 |
AF0396 |
LASS |
|
25m |
2:10.20 |
593 |
6 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
SPIF SF |
|
25m |
2:10.81 |
596 |
7 |
Carlandrea Puoti |
1999 |
AX9999 |
SPIF SF |
|
25m |
2:11.75 |
126 |
8 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:12.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
257 |
1 |
Patrik Löfgren |
1996 |
AA4396 |
MASS |
|
50m |
2:09.57 |
17 |
2 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:08.11 |
371 |
3 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:07.69 |
527 |
4 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:06.58 |
273 |
5 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:07.52 |
51 |
6 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
HS |
|
25m |
2:07.86 |
407 |
7 |
Henry Kerman |
1997 |
AI6597 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:08.56 |
75 |
8 |
Isak Wikström |
1999 |
AJ3199 |
HS |
|
25m |
2:10.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
463 |
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
25m |
2:06.39 |
110 |
2 |
Filip Grimberg |
1998 |
AL0198 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:04.55 |
278 |
3 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:03.29 |
488 |
4 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:59.66 |
482 |
5 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:01.75 |
486 |
6 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:03.75 |
174 |
7 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:05.07 |
406 |
8 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:06.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
38 |
1 |
Miro Torola |
1995 |
BD1195 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:06.91 |
10 |
2 |
Adam Paulsson |
1995 |
AB4395 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:00.58 |
272 |
3 |
Simon Frank |
1990 |
AS2590 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:00.31 |
288 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
AG6786 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:54.79 |
534 |
5 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:59.63 |
194 |
6 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
LASS |
|
25m |
2:00.35 |
166 |
7 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7593 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:05.71 |
237 |
8 |
Mats Westergren |
1994 |
AA0994 |
MKK |
|
25m |
2:11.17 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 november 2016 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
20:34 |
|