Startliste for Concordia Forsikring Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
07:41 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 september 2016 |
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer |
Finaler (11) |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Garant Tæpper |
|
Vejledende starttid 13:32 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
364 |
1 |
Mathilde Bager |
2005 |
0524AN |
AALBORG |
|
25m |
|
656 |
2 |
Alma van der Hagen |
2005 |
|
Farsund SK |
|
25m |
|
231 |
3 |
Nanna Svensgaard |
2004 |
0458AT |
STRUER |
|
25m |
3:50.15 |
550 |
4 |
Marie Martens Christensen |
2004 |
0424AK |
NORD |
|
25m |
3:45.85 |
671 |
5 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
Ullensaker |
|
25m |
3:46.44 |
651 |
6 |
Jessy Ann Nilsen |
2006 |
|
Farsund SK |
|
25m |
|
69 |
7 |
Martine Hagen |
2002 |
|
Ullensaker |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
590 |
1 |
Julie Nyvang Jensen |
2003 |
0394AX |
THISTED |
|
25m |
3:29.23 |
412 |
2 |
Jazmin Jensen |
2005 |
0584AA |
AALBORG |
|
25m |
3:20.03 |
116 |
3 |
Gro Sørensen |
2002 |
0248BC |
AAS |
|
25m |
3:16.71 |
578 |
4 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
25m |
3:15.56 |
45 |
5 |
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
|
Elverum |
|
25m |
3:16.62 |
107 |
6 |
Victoria Bjerre |
2003 |
0334AW |
AABYBRO |
|
25m |
3:17.21 |
631 |
7 |
Anne Kopp Drewsen |
2001 |
0106AX |
S 68 |
|
25m |
3:27.41 |
229 |
8 |
Anna Pedersen |
2001 |
0194BA |
STRUER |
|
25m |
3:33.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Elise Sveen-Bratvold |
2004 |
|
Elverum |
|
25m |
3:07.87 |
620 |
2 |
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
S 68 |
|
25m |
3:06.07 |
393 |
3 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
0396AR |
AALBORG |
|
25m |
3:04.39 |
101 |
4 |
Ida Troldborg |
2003 |
0372AS |
AABYBRO |
|
25m |
3:03.28 |
324 |
5 |
Matilda Colley |
2003 |
0344AG |
A6 |
|
25m |
3:03.98 |
51 |
6 |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
Elverum |
|
25m |
3:06.03 |
510 |
7 |
Matilde Dalgaard Lauridse |
2003 |
0396AV |
ODDER |
|
25m |
3:06.54 |
587 |
8 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
25m |
3:09.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Laura S. Olesen |
2005 |
0538AA |
AALBORG |
|
25m |
3:01.19 |
27 |
2 |
Elin L. Pavljuk |
2001 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
2:59.94 |
71 |
3 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
|
Ullensaker |
|
25m |
2:59.48 |
636 |
4 |
Sara Farag |
2003 |
0356AT |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:58.06 |
218 |
5 |
Sofie Astrup |
2001 |
0198AX |
STRUER |
|
25m |
2:58.23 |
600 |
6 |
Therese Mardal |
2002 |
0224AY |
THISTED |
|
25m |
2:59.74 |
82 |
7 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
Lillesand |
|
25m |
3:00.61 |
660 |
8 |
Michelle Philipsen |
2003 |
0352AU |
SMUT |
|
25m |
3:01.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
447 |
1 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
AALBORG |
|
25m |
2:57.97 |
624 |
2 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
S 68 |
|
25m |
2:57.08 |
340 |
3 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
25m |
2:55.29 |
668 |
4 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
AARS |
|
25m |
2:55.07 |
658 |
5 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
SMUT |
|
25m |
2:55.11 |
354 |
6 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
SKIVE |
|
25m |
2:56.56 |
388 |
7 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
0404AP |
AALBORG |
|
25m |
2:57.51 |
289 |
8 |
Rikke Vagtborg Jensen |
2002 |
0234AX |
ESBJERG |
|
25m |
2:58.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
321 |
1 |
Freja Winkler |
2001 |
0188AV |
ESBJERG |
|
25m |
2:54.07 |
659 |
2 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
SMUT |
|
25m |
2:53.10 |
307 |
3 |
Frederikke Møller Pederse |
2002 |
0248AS |
ESBJERG |
|
25m |
2:52.49 |
448 |
4 |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
0328AP |
AALBORG |
|
25m |
2:51.64 |
437 |
5 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
25m |
2:51.94 |
594 |
6 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
25m |
2:52.73 |
549 |
7 |
Laura Christensen |
1997 |
9708AY |
NORD |
|
25m |
2:53.38 |
450 |
8 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
25m |
2:54.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
AAS |
|
25m |
2:49.53 |
514 |
2 |
Camilla Angaard Nielsen |
2003 |
0386AJ |
ODDER |
|
25m |
2:48.64 |
36 |
3 |
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
2:48.08 |
411 |
4 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
25m |
2:46.17 |
548 |
5 |
Lærke Als |
2002 |
0214AU |
NORD |
|
25m |
2:47.24 |
661 |
6 |
Signe Thomsen |
2003 |
0304AS |
SMUT |
|
25m |
2:48.23 |
130 |
7 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
25m |
2:49.17 |
230 |
8 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
0288AQ |
STRUER |
|
25m |
2:50.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
409 |
1 |
Matilde Iversen |
2003 |
0316AX |
AALBORG |
|
25m |
2:45.84 |
605 |
2 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
25m |
2:44.48 |
610 |
3 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
25m |
2:41.51 |
491 |
4 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
9818AF |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:40.79 |
88 |
5 |
Kristine Fellingsfors Knutsen |
2000 |
|
Arendal SK |
|
25m |
2:41.01 |
418 |
6 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
2:44.09 |
316 |
7 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
25m |
2:44.58 |
480 |
8 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
0072AY |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:46.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
308 |
1 |
Alberte Sommerlund Peders |
2002 |
0262AR |
ESBJERG |
|
25m |
2:39.77 |
170 |
2 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
AAS |
|
25m |
2:39.59 |
201 |
3 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
9924AU |
AAS |
|
25m |
2:38.08 |
292 |
4 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
25m |
2:37.44 |
263 |
5 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
25m |
2:37.60 |
276 |
6 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
25m |
2:39.54 |
83 |
7 |
Cathrine Emile Fagge |
2002 |
|
Lillesand |
|
25m |
2:39.76 |
443 |
8 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
0266AI |
AALBORG |
|
25m |
2:40.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
304 |
1 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
25m |
2:35.02 |
282 |
2 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
25m |
2:31.85 |
485 |
3 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:31.50 |
123 |
4 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
25m |
2:30.54 |
122 |
5 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
25m |
2:30.70 |
126 |
6 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
0088BA |
SILKEBORG |
|
25m |
2:31.66 |
577 |
7 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
2:34.20 |
365 |
8 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
25m |
2:37.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Nanna Bjørk Barkardottir |
1998 |
9846BE |
ESBJERG |
|
25m |
2:26.50 |
203 |
2 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
AAS |
|
25m |
2:24.41 |
476 |
3 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:22.01 |
451 |
4 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
AALBORG |
|
25m |
2:14.76 |
129 |
5 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
25m |
2:20.95 |
482 |
6 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:22.90 |
305 |
7 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
25m |
2:26.27 |
371 |
8 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
2:29.66 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
01 oktober 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:41 |
|