Startliste for DM Junior Kortbane 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
12 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende (8) |
Europarekord Senior: Stanislav Donets (1983) 48.95 2010-12-19 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 51.33 2014-12-03 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
338 |
2 |
Jacob Schelde Jensen |
2001 |
0125AJ |
KOLDING |
|
25m |
1:09.80 |
520 |
3 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
0165AI |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:05.90 |
328 |
4 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:05.62 |
518 |
5 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:05.86 |
485 |
6 |
Oscar Fischer Kokholm |
2000 |
0059AD |
SLAGELSE |
|
25m |
1:06.88 |
444 |
7 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
0193AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:10.94 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
25m |
1:05.48 |
165 |
2 |
August Becktor |
2001 |
0159AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.40 |
487 |
3 |
Frederik S. Løwe |
2001 |
0133AE |
SLAGELSE |
|
25m |
1:04.53 |
638 |
4 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
0135AO |
VIBORG |
|
25m |
1:04.35 |
482 |
5 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:04.36 |
483 |
6 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:04.78 |
494 |
7 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
25m |
1:05.47 |
486 |
8 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:05.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
415 |
1 |
Victor Grandjean |
2001 |
0107AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:03.76 |
563 |
2 |
Magnus Funder |
2001 |
0173AK |
VEJLE |
|
25m |
1:03.54 |
99 |
3 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
1:03.20 |
235 |
4 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
1:03.04 |
101 |
5 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:03.09 |
354 |
6 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
25m |
1:03.22 |
158 |
7 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
25m |
1:03.55 |
473 |
8 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
25m |
1:04.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Benjamin Perruchon |
2001 |
0195AL |
HSK |
|
25m |
1:02.80 |
345 |
2 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
KORSÖR |
|
25m |
1:02.62 |
615 |
3 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
GSK |
|
25m |
1:02.39 |
259 |
4 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
25m |
1:02.05 |
413 |
5 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
25m |
1:02.12 |
94 |
6 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
25m |
1:02.45 |
337 |
7 |
Rasmus Skare Hald |
2001 |
0189AM |
KOLDING |
|
25m |
1:02.76 |
313 |
8 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:02.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
1:01.71 |
612 |
2 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
STT |
|
25m |
1:01.52 |
537 |
3 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
25m |
1:01.22 |
203 |
4 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
25m |
1:01.10 |
610 |
5 |
Nikolai Hougaard |
1999 |
9967AF |
STT |
|
25m |
1:01.11 |
406 |
6 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
25m |
1:01.32 |
571 |
7 |
Anders Rasmussen |
2001 |
0169AF |
VEJLE |
|
25m |
1:01.57 |
567 |
8 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
VEJLE |
|
25m |
1:01.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:00.24 |
497 |
2 |
Gustav Westerlin Larsen |
1999 |
9993AJ |
OSLF |
|
25m |
59.93 |
183 |
3 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
59.52 |
488 |
4 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
57.91 |
226 |
5 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
9971AL |
HELSINGØR |
|
25m |
58.88 |
271 |
6 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
9975AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
59.66 |
119 |
7 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
25m |
1:00.05 |
192 |
8 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:00.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
312 |
1 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.10 |
504 |
2 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
STT |
|
25m |
59.76 |
207 |
3 |
Magnus Stender Berg |
1999 |
9939AF |
HSK |
|
25m |
59.37 |
532 |
4 |
Lukas Gustafson |
1999 |
9991AA |
TRITON B |
|
25m |
57.47 |
300 |
5 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
25m |
58.74 |
92 |
6 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
25m |
59.66 |
630 |
7 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
25m |
59.94 |
335 |
8 |
Mads Witthøft |
2000 |
0045AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:00.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
475 |
1 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
25m |
1:00.06 |
212 |
2 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
9949AR |
HSK |
|
25m |
59.74 |
314 |
3 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
59.27 |
381 |
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
25m |
55.35 |
547 |
5 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
TRITON B |
|
25m |
58.69 |
284 |
6 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
59.56 |
105 |
7 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
25m |
59.93 |
141 |
8 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:00.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
12 november 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:52 |
|