Startliste for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
DGI Landsdelsmesterskaber 2017 |
|
Udskriftsdato |
07 januar 2017 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
09:05 |
|
|
Arrangør |
AAIF Svømning & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 januar 2017 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Medley Damer |
Finaler (13) |
Vejledende starttid 12:39 |
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Frida Juliansdottir |
2005 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
405 |
2 |
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
S 68 |
|
25m |
|
7 |
3 |
Mathilde Julius |
2003 |
0374AX |
SNEDSTED |
|
25m |
|
409 |
4 |
Mathilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
S 68 |
|
25m |
|
162 |
5 |
Astrid O. Thomassen |
2007 |
0796AK |
PINGVINEN |
|
25m |
|
8 |
6 |
Agnes Lyndrup |
2004 |
0406AU |
SNEDSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Silje Juul Sundvall |
2005 |
0556AV |
PINGVINEN |
|
25m |
|
14 |
2 |
Naya Ellesøe Dalsgaard |
2007 |
|
NEJST |
|
25m |
2:51.15 |
339 |
3 |
Katrine Anderson |
2003 |
0348BC |
RASK |
|
25m |
2:24.79 |
20 |
4 |
Nikoline P. Michaelsen |
2007 |
|
NEJST |
|
25m |
2:30.58 |
160 |
5 |
Laura Sofie Renneberg |
2005 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
148 |
6 |
Selma Tram |
2005 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Marie Elisabeth Thorsted |
2006 |
0678AL |
PINGVINEN |
|
25m |
1:59.82 |
408 |
2 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
0638AM |
S 68 |
|
25m |
1:58.94 |
145 |
3 |
Marie Albæk |
2005 |
0534AN |
PINGVINEN |
|
25m |
1:58.42 |
48 |
4 |
Silje Dahl Kirch |
2006 |
0618AO |
SMUT |
|
25m |
1:58.84 |
378 |
5 |
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
0632AM |
AARS |
|
25m |
1:59.49 |
432 |
6 |
Asta Lindgaard Nielsen |
2006 |
0664AJ |
AABYBRO |
|
25m |
2:15.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
1 |
Sara Kokholm |
2005 |
0574AS |
FR. HAVN |
|
25m |
1:54.67 |
55 |
2 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
0426AX |
SMUT |
|
25m |
1:52.06 |
25 |
3 |
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
NEJST |
|
25m |
1:49.10 |
23 |
4 |
Clara Berendt Nørgaard |
2005 |
0558AR |
NEJST |
|
25m |
1:49.96 |
137 |
5 |
Clara Hejndorff Bøgsted |
2006 |
0626AO |
PINGVINEN |
|
25m |
1:53.87 |
219 |
6 |
Josephine Christensen |
2004 |
0462AX |
SØHESTEN |
|
25m |
1:55.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
431 |
1 |
Therese J Helt |
2006 |
0658AK |
AABYBRO |
|
25m |
1:47.71 |
138 |
2 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
25m |
1:46.11 |
18 |
3 |
Cecilie P. Michaelsen |
2005 |
0592AM |
NEJST |
|
25m |
1:43.76 |
220 |
4 |
Sarah Brix |
2004 |
0498AW |
SØHESTEN |
|
25m |
1:45.96 |
223 |
5 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
0666AL |
SØHESTEN |
|
25m |
1:46.83 |
61 |
6 |
Freya Worm |
2006 |
0658AL |
SMUT |
|
25m |
1:49.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Hannah Vixø Momme |
2005 |
0502AS |
PINGVINEN |
|
25m |
1:41.84 |
406 |
2 |
Josefine Høgh |
2005 |
0588AD |
S 68 |
|
25m |
1:40.56 |
59 |
3 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
0566AR |
SMUT |
|
25m |
1:37.68 |
21 |
4 |
Freya Kobber Nielsen |
2001 |
0152BD |
NEJST |
|
25m |
1:38.58 |
224 |
5 |
Sisse Ø. Nielsen |
2003 |
0308BB |
SØHESTEN |
|
25m |
1:41.64 |
249 |
6 |
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
0534AR |
HADSUND |
|
25m |
1:43.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Charlotte Håkansson |
2002 |
0236BC |
PINGVINEN |
|
25m |
1:37.50 |
404 |
2 |
Signe Gade |
2005 |
0598AQ |
S 68 |
|
25m |
1:36.65 |
49 |
3 |
Sofie Kielgast Lauritsen |
2005 |
0574AQ |
SMUT |
|
25m |
1:35.92 |
212 |
4 |
Mille Fischer Hovalt |
2004 |
0456AW |
SØHESTEN |
|
25m |
1:36.47 |
6 |
5 |
Louise Hove |
2002 |
0246BA |
SNEDSTED |
|
25m |
1:36.80 |
5 |
6 |
Sofie Horsbøll |
2002 |
0266BA |
SNEDSTED |
|
25m |
1:37.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Nadia Burholt |
2002 |
0292BD |
SØHESTEN |
|
25m |
1:35.26 |
215 |
2 |
Karen Pedersen |
2002 |
0218AW |
SØHESTEN |
|
25m |
1:33.57 |
424 |
3 |
Sille Lindberg |
2003 |
0348BB |
AABYBRO |
|
25m |
1:32.75 |
395 |
4 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
S 68 |
|
25m |
1:32.77 |
295 |
5 |
Louise Høeg |
2003 |
0324AR |
AALBORG |
|
25m |
1:33.91 |
62 |
6 |
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
BSK08 |
|
25m |
1:35.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Karoline Toftelund |
2001 |
0198AV |
SØHESTEN |
|
25m |
1:31.34 |
126 |
2 |
Amalie Juul Jakobsen |
2003 |
0338AO |
PINGVINEN |
|
25m |
1:30.12 |
227 |
3 |
Sofie Aastrup |
2002 |
0226AK |
SØHESTEN |
|
25m |
1:28.85 |
129 |
4 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AU |
PINGVINEN |
|
25m |
1:29.55 |
403 |
5 |
Mie Asmussen |
2005 |
0554AN |
S 68 |
|
25m |
1:30.97 |
376 |
6 |
Linea Sørensen |
2004 |
0474AI |
AARS |
|
25m |
1:32.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
0488AQ |
S 68 |
|
25m |
1:27.81 |
202 |
2 |
Sofie M. Christensen |
2002 |
0286AZ |
SØHESTEN |
|
25m |
1:27.38 |
415 |
3 |
Emma Rose Treney |
2002 |
0216AU |
AABYBRO |
|
25m |
1:22.63 |
354 |
4 |
Sara Falch |
2002 |
0208BA |
AARS |
|
25m |
1:26.22 |
393 |
5 |
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
0298AR |
S 68 |
|
25m |
1:27.45 |
391 |
6 |
Emma Jensen |
2003 |
0322AT |
S 68 |
|
25m |
1:28.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Sine Johansen |
2000 |
0098AH |
AALBORG |
|
25m |
1:21.58 |
372 |
2 |
Sarah D. Nielsen |
1999 |
9948BC |
AARS |
|
25m |
1:20.73 |
414 |
3 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
0148BC |
AABYBRO |
|
25m |
1:19.32 |
389 |
4 |
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
S 68 |
|
25m |
1:20.52 |
388 |
5 |
Lærke Asmussen |
2003 |
0306AN |
S 68 |
|
25m |
1:20.73 |
426 |
6 |
Ida Troldborg |
2003 |
0372AS |
AABYBRO |
|
25m |
1:22.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
SMUT |
|
25m |
1:17.68 |
383 |
2 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
0296AN |
S 68 |
|
25m |
1:16.09 |
321 |
3 |
Lenette Nielsen |
1997 |
9726AE |
AALBORG |
|
25m |
1:15.08 |
242 |
4 |
Johanne Hole |
2000 |
|
FR. HAVN |
|
25m |
1:15.90 |
119 |
5 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
PINGVINEN |
|
25m |
1:17.59 |
66 |
6 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
0494AM |
NORD |
|
25m |
1:18.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
0118AM |
PINGVINEN |
|
25m |
1:14.35 |
45 |
2 |
Caroline Christensen |
1999 |
9962AR |
SMUT |
|
25m |
1:13.28 |
28 |
3 |
Julie Sundahl Jakobsen |
1995 |
9526AM |
AALBORG |
|
25m |
1:07.71 |
243 |
4 |
Mary Hole |
2001 |
|
FR. HAVN |
|
25m |
1:12.40 |
367 |
5 |
Anne G. Nielsen |
1999 |
9968BC |
AARS |
|
25m |
1:13.57 |
113 |
6 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
0006AN |
PINGVINEN |
|
25m |
1:14.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening |
Udskriftstidspunkt |
09:05 |
|