Program för RM/DM 3D 50m - 2009
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
RM-DM 50 m |
|
Utskriftsdatum |
12 juni 2009 |
|
|
Tävlingsort |
Västerås |
|
Utskriftstid |
20:39 |
|
|
Arrangör |
NVSF/Västerås SS |
|
|
|
|
Gren 7, 200m Ryggsim Herrar |
Finaler (5) |
Närke/Väst 2.21,37; Södermanla 2.20,97; Uppland 2.39,44; Värmland 02:24,0; |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
256 |
3 |
Fredrik Ekesten |
1995 |
AX5395 |
SK ENA |
|
25m |
2:44.12 |
275 |
4 |
André Gradin |
1994 |
AN1194 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:42.78 |
281 |
5 |
Oscar Kock |
1995 |
AK8195 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:42.81 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
373 |
3 |
Omid Janani |
1994 |
AV2394 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:40.01 |
270 |
4 |
Jonathan Demner |
1995 |
AI8595 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:35.61 |
272 |
5 |
Oskar Emanuelsson |
1994 |
AL2394 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:36.74 |
216 |
6 |
Alexander Vestin |
1996 |
AG8396 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:40.37 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
204 |
2 |
Oskar Holm |
1993 |
AP9993 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:30.66 |
378 |
3 |
Johan Nyström |
1994 |
AP8194 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:28.15 |
283 |
4 |
Adis Licina |
1994 |
AB3194 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:27.38 |
252 |
5 |
Viktor Doder |
1994 |
AA6594 |
SALA SS |
|
50m |
2:27.44 |
244 |
6 |
Jonathan Kling |
1993 |
AF1193 |
ÖSA |
|
50m |
2:29.19 |
262 |
7 |
Alexander Örtenholm |
1988 |
AC7588 |
SK ENA |
|
25m |
2:32.02 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
271 |
2 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
AH2193 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:25.16 |
280 |
3 |
Alexander Kesenci |
1995 |
AK7195 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:24.34 |
293 |
4 |
Marcus Nordin |
1992 |
AD8592 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:23.07 |
370 |
5 |
David Hallberg |
1994 |
AE9194 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:23.62 |
288 |
6 |
Ludwig Lord-Johansson |
1994 |
AG7394 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:24.55 |
193 |
7 |
Johan Gadde |
1991 |
AM3991 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:26.53 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
329 |
2 |
Mårten Ericsson |
1991 |
AQ1991 |
UPSALA S |
|
50m |
2:21.79 |
243 |
3 |
Joakim Kling |
1991 |
AG3391 |
ÖSA |
|
50m |
2:15.57 |
277 |
4 |
Gustav Henriksson |
1990 |
AJ3790 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:12.91 |
202 |
5 |
Erik Gissén |
1992 |
AL0992 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:14.23 |
291 |
6 |
Simon Nilsson |
1991 |
AI8591 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:17.22 |
344 |
7 |
Henrik Ocklind |
1993 |
AV8993 |
UPSALA S |
|
50m |
2:21.98 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
|