Program för Färsingadoppet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 68
|
Tävling |
Färsingadoppet |
|
Utskriftsdatum |
17 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
19:43 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 68, 100m Frisim H 15-99 |
Finaler (7) |
Beräknad start 11:33 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
406 |
2 |
Vilhelm Andersson |
2002 |
AE1502 |
SK SYDSIM |
|
50m |
|
100 |
3 |
Jacob Hansson |
2002 |
AM8902 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:13.03 |
470 |
4 |
Philip Primetta |
2002 |
AF8502 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:10.49 |
232 |
5 |
James Nguyen |
2001 |
AT2301 |
KSLS |
|
25m |
1:11.02 |
75 |
6 |
Lucas Leal |
2001 |
0141AT |
KORSØR |
|
25m |
1:20.31 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
306 |
1 |
Mohamad Hariri |
2002 |
AK1502 |
SK RAN |
|
50m |
1:07.19 |
366 |
2 |
Victor Andersson |
2002 |
AQ7902 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:04.28 |
4 |
3 |
Marcus Christiansen |
2001 |
0145AT |
HELSINGE |
|
50m |
1:03.46 |
9 |
4 |
Jakob Forsberg |
2000 |
0053AM |
HELSINGE |
|
50m |
1:03.14 |
238 |
5 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
AW9701 |
KSLS |
|
25m |
1:03.44 |
190 |
6 |
Sebastian Karlsson |
1993 |
AW2993 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:04.08 |
602 |
7 |
Karl Christiansen |
2000 |
0067AN |
RØNNE |
|
25m |
1:04.42 |
614 |
8 |
Lucas Reuter |
2002 |
|
LYNGBY |
|
50m |
1:08.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
52 |
1 |
Andreas Norup |
1999 |
9927AP |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.93 |
39 |
2 |
Michael Elliks |
2002 |
0207AP |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:02.89 |
35 |
3 |
Simon Bergendorff |
2002 |
0285AR |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:02.29 |
481 |
4 |
Rickard Andersson |
1998 |
AD4198 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:01.69 |
240 |
5 |
Harry Petersson |
2002 |
AM9302 |
KSLS |
|
25m |
1:02.02 |
253 |
6 |
Marcus Bjering |
2002 |
AS1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:02.64 |
194 |
7 |
Dennis Micin |
2002 |
AX3902 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:02.91 |
448 |
8 |
Oscar Palmqvist |
2000 |
AF9300 |
SK TRITON |
|
25m |
1:02.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
83 |
1 |
Tim Berthelsson |
2000 |
AJ1700 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:01.19 |
371 |
2 |
Jakob Börjesson |
2001 |
AG9901 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:00.16 |
196 |
3 |
Elias Nilsson |
2002 |
AD9502 |
KARLSKRONA |
|
25m |
59.88 |
288 |
4 |
Andreas Nordh |
1991 |
AN6591 |
OSBY SS |
|
25m |
59.44 |
302 |
5 |
Albert Gudermanis |
2000 |
AY6100 |
SK RAN |
|
25m |
59.59 |
417 |
6 |
Gustav Jonsson |
2002 |
AG6502 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
59.89 |
333 |
7 |
Douglas Thulin Ahlström |
2001 |
AQ0901 |
SK RAN |
|
25m |
1:00.32 |
20 |
8 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
0291AK |
HELSINGE |
|
50m |
1:01.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
526 |
1 |
Martin Stoltz |
2000 |
AR4900 |
YSTADS SS |
|
25m |
59.13 |
524 |
2 |
Erik Stoltz |
1998 |
AV8598 |
YSTADS SS |
|
25m |
58.77 |
495 |
3 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
YSTADS SS |
|
25m |
58.73 |
48 |
4 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
50m |
58.58 |
593 |
5 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
58.67 |
270 |
6 |
Isak Paulsson |
2002 |
AG1502 |
SK LÖDDE |
|
25m |
58.77 |
438 |
7 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
59.11 |
435 |
8 |
Sebastian Mickelsson |
2001 |
AM0501 |
SK TRITON |
|
25m |
59.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
36 |
1 |
August Hertz Bugge |
2000 |
0089AU |
VAT CPH-MK |
|
25m |
57.78 |
267 |
2 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
57.41 |
408 |
3 |
Thor Grandin |
2002 |
AG4502 |
SK SYDSIM |
|
25m |
57.33 |
184 |
4 |
Marcus Barkrot |
2002 |
AD7502 |
KARLSKRONA |
|
25m |
56.96 |
89 |
5 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
25m |
57.21 |
1 |
6 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
HELSINGE |
|
50m |
57.34 |
494 |
7 |
Felix Hansson |
2000 |
AO9900 |
YSTADS SS |
|
25m |
57.61 |
300 |
8 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
25m |
58.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
457 |
1 |
Felix Wetterborg |
2001 |
AC6101 |
SK TRITON |
|
25m |
56.50 |
597 |
2 |
Nikolaj Almeborg |
2000 |
0097AN |
RØNNE |
|
25m |
56.04 |
339 |
3 |
Philip Chen |
2000 |
AC4700 |
S 71 |
|
25m |
55.91 |
381 |
4 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
52.83 |
363 |
5 |
Alexander Trudov |
1999 |
AT5399 |
S 71 |
|
25m |
53.59 |
82 |
6 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
25m |
55.92 |
266 |
7 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
25m |
56.39 |
505 |
8 |
Sebastian Lundgren |
1999 |
AH8199 |
YSTADS SS |
|
25m |
56.89 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
17 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
19:43 |
|