Program för Färsingadoppet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 09:00
Heatlista Gren 67
|
Tävling |
Färsingadoppet |
|
Utskriftsdatum |
17 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
19:43 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 67, 100m Frisim D 15-99 |
Finaler (8) |
Beräknad start 11:19 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
621 |
3 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
VARBERG |
|
50m |
1:01.73 |
458 |
4 |
Nora Öhlin |
2000 |
BR1400 |
SK TRITON |
|
25m |
1:17.29 |
217 |
5 |
Maja Fling |
2001 |
BF9601 |
KSLS |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
317 |
2 |
Malin Lundström |
1990 |
CD0690 |
SK RAN |
|
25m |
1:14.13 |
521 |
3 |
Sonja Persson |
2001 |
BD7801 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:13.87 |
162 |
4 |
Arianna Bardelli |
2002 |
BQ8602 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:11.03 |
498 |
5 |
Frida Johansson |
2001 |
BQ6601 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:12.44 |
2 |
6 |
Emma Antonisen |
2002 |
0282AW |
HELSINGE |
|
25m |
1:13.91 |
453 |
7 |
Matilda Schmidt |
2002 |
AO4402 |
SK TRITON |
|
25m |
1:17.14 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
68 |
1 |
Maja Wiegaard Hansen |
2002 |
0256AV |
KORSØR |
|
25m |
1:10.10 |
252 |
2 |
Nathalie Barrington |
2002 |
AY9202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:08.88 |
482 |
3 |
Hanna Björnsdotter |
2002 |
AW7402 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:08.19 |
327 |
4 |
Lovisa Sjögren |
1999 |
BC7499 |
SK RAN |
|
25m |
1:08.06 |
189 |
5 |
Trulsa Holm |
2001 |
BG2601 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:08.09 |
272 |
6 |
Victoria Segerdahl |
2001 |
AS1801 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:08.84 |
182 |
7 |
Tufva Alexandersson |
2002 |
AV9202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:09.81 |
490 |
8 |
Filippa Fredbo |
2001 |
BD6801 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:11.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
27 |
1 |
Caroline Bach Offendal |
2002 |
0258AS |
HELSINGE |
|
25m |
1:07.88 |
492 |
2 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:06.80 |
84 |
3 |
Tilda Joelsson |
2002 |
AM4602 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:06.58 |
202 |
4 |
Sanna Westerberg |
1998 |
AP9898 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:05.92 |
348 |
5 |
Tova Nilsson |
2002 |
AC0202 |
S 71 |
|
25m |
1:06.54 |
443 |
6 |
Nina Nolén |
2002 |
AY1402 |
SK TRITON |
|
25m |
1:06.61 |
81 |
7 |
Madeleine Thornsen |
2001 |
0108AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:07.41 |
41 |
8 |
Cecilie Hjarsø |
2001 |
0124AU |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:07.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
396 |
1 |
Olga Schubert |
2000 |
AK2800 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:05.53 |
516 |
2 |
Alicia Norberg Randowo |
1999 |
AS4499 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:05.27 |
261 |
3 |
Josephine Ålenius |
2002 |
AY2402 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:04.28 |
187 |
4 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:03.96 |
342 |
5 |
Tilda Ericsson |
2002 |
AH0402 |
S 71 |
|
25m |
1:04.23 |
354 |
6 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
AH1402 |
S 71 |
|
25m |
1:04.58 |
491 |
7 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:05.47 |
195 |
8 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:05.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
193 |
1 |
Emma Ljungcrantz |
2001 |
AR7401 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:03.68 |
386 |
2 |
Hedda Nilsson-Halvardsson |
2001 |
AQ3601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:03.32 |
528 |
3 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:03.07 |
257 |
4 |
Petronella Ottosson |
2002 |
AN8802 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:02.70 |
279 |
5 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
25m |
1:02.94 |
18 |
6 |
Emma Jensen |
2002 |
0266AR |
HELSINGE |
|
25m |
1:03.29 |
43 |
7 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:03.49 |
404 |
8 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
AQ4601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:03.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
230 |
1 |
Amanda Modig |
1999 |
AJ5499 |
KSLS |
|
25m |
1:02.48 |
532 |
2 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:02.08 |
345 |
3 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
25m |
1:01.83 |
365 |
4 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
AU5499 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:01.44 |
61 |
5 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:01.54 |
200 |
6 |
Ella Simander |
2002 |
AU4802 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:01.91 |
226 |
7 |
Thilde Lantz |
2001 |
AX6201 |
KSLS |
|
25m |
1:02.27 |
191 |
8 |
Sofie Karlsson |
2000 |
AV8200 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:02.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
198 |
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:00.25 |
398 |
2 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
25m |
59.92 |
358 |
3 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
57.87 |
14 |
4 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
25m |
56.02 |
340 |
5 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
25m |
57.69 |
440 |
6 |
Johanna Nilsson |
1996 |
AD0696 |
SK TRITON |
|
25m |
59.71 |
199 |
7 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:00.14 |
376 |
8 |
Emmy Johnsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:01.05 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
17 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
19:43 |
|