2019-09-22   04:58:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 och SUSS - 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  Svenska Ungdomssimspelen 2017    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  14:10   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 januari 2017         
 
 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (14) 
Beräknad start 15:09 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
15  Evelina Lemon  2006  BG4206  BORLÄNGE    25m   
71  My Larsson  2005  AF8405  ESKILSTUNA    25m  47.73 
36  Olivia Budden  2007  AA3207  SK ENA    25m  48.74 
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
18  Elena Mortazavi  2004  BM6804  BORLÄNGE    25m  45.79 
154  Smilla Löthgren  2004  BA4404  KARLSKO SF    25m  44.41 
133  Linn Andrén  2004  BO9204  HARNÄS SKU    25m  43.19 
53  Maja Brattberg  2005  AK7205  ESKILSTUNA    25m  44.38 
26  Agnes Åhlen  2005  AN9405  BORLÄNGE    25m  44.98 
120  Lisa Holfve  2005  AR9605  GÄVLE SS    25m  47.02 

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Johanna Pettersson  2003  AL9803  ESKILSTUNA    50m  43.09 
79  Isabelle Persson  2003  AQ1203  ESKILSTUNA    25m  41.14 
200  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    25m  40.83 
164  Elsa Bergsten  2002  AZ3202  KARLSTAD    25m  40.48 
148  Isabelle Johansson  2005  AM0405  KARLSKO SF    25m  40.55 
51  Maja Björkbacka  2005  AU9205  ESKILSTUNA    25m  40.97 
114  Maja Edring  2002  BX0802  GÄVLE SS    25m  42.22 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Alice Bergström  2004  AS5404  KARLSKO SF    25m  40.23 
135  Agnes Edvinsson  2006  AP5606  HARNÄS SKU    25m  40.03 
68  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  39.84 
48  Madeleine Bengtsson  2005  AK9205  ESKILSTUNA    25m  39.56 
63  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  ESKILSTUNA    25m  39.78 
134  Tuva Blomdahl  2004  BO6204  HARNÄS SKU    25m  39.87 
207  Maja Wikström  2002  AY2602  SANDVIKEN    25m  40.09 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
67  Izabella Kullman  2002  AG9202  ESKILSTUNA    25m  39.47 
125  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    25m  39.19 
129  Siri Sundvik  2004  BS3404  GÄVLE SS    25m  38.68 
123  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  38.30 
105  Anna Nyberg  2003  AP5603  FALUN    25m  38.43 
179  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  39.08 
127  Johanna Råstock  2001  BV7801  GÄVLE SS    25m  39.24 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
102  Tuva Hjemli  2005  AN8805  FALUN    25m  37.70 
85  Elin Sand  2002  BV9602  ESKILSTUNA    50m  37.54 
220  Ellen Lundin  2005  AB5405  FALUN    25m  37.34 
96  Jessika Borbos  2001  AF2801  FALUN    25m  37.13 
192  Liv Jonsson  2004  AN8404  SS MORA    25m  37.22 
198  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  37.52 
202  Magdalena Dahl  2001  BK5601  SANDVIKEN    25m  37.55 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
122  Lisa Löf  2004  AP3404  GÄVLE SS    25m  36.79 
40  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  36.67 
205  Anna Jönsson  2003  BC5203  SANDVIKEN    25m  36.04 
89  Matilda Thorsén  2001  BF0801  ESKILSTUNA    25m  35.85 
213  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    25m  35.99 
218  Agnes Humling  2000  AV2400  SANDVIKEN    25m  36.62 
155  Frida Medeskog  2003  BN7403  KARLSKO SF    25m  36.74 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
215  Lovis Jernberg  2002  BC7402  SÖDERHAMN    25m  35.81 
116  Frida Florén  2004  AB1404  GÄVLE SS    25m  35.30 
167  Emmy Hedin  2001  BO5401  KARLSTAD    25m  34.84 
12  Jonna Jämte  2000  AE8800  BORLÄNGE    25m  34.73 
94  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  34.82 
190  Lisen Hill  2002  AB4802  SS MORA    25m  35.13 
33  Amanda Johansson  2005  AI3605  DEJE SS    25m  35.68 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
35  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  34.65 
221  Moa Hammarbäck  2003  AR5403  KARLSKO SF    25m  34.53 
170  Emma Hjort  2000  AZ4800  KARLSTAD    25m  34.42 
140  Matilda Ek  2002  AG5202  KARLSKO SF    50m  34.36 
38  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  SK ENA    25m  34.40 
72  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  34.43 
136  Stina Andersson  2002  AG2202  KARLSKO SF    25m  34.63 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
193  Hanna Karlsson  2000  AI1200  SS MORA    25m  34.17 
46  Alva Abrahamsson  2004  AQ6604  ESKILSTUNA    25m  34.02 
214  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  33.77 
69  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  33.56 
106  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  33.77 
169  Ingrid Hellgren  2003  AW1203  KARLSTAD    50m  34.00 
Louise Haglöv  2003  BC9603  BORLÄNGE    25m  34.15 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Sanna Lekberg  2001  AM4201  KARLSKO SF    25m  33.53 
197  Femke van Zonneveld  2002  AS9802  SS MORA    25m  33.39 
166  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    25m  33.28 
92  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    50m  33.04 
103  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  33.16 
199  Klara Öhlin  1999  BO6899  SS MORA    25m  33.38 
13  Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    50m  33.47 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
185  Anna Krysén  2003  AC2403  LUDVIKA SS    50m  33.04 
143  Saga Grandelius  2001  AE1801  KARLSKO SF    25m  32.84 
150  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  32.35 
156  Elin Nilsson  2001  BU9401  KARLSKO SF    25m  32.32 
73  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  32.34 
66  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  32.55 
115  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  32.94 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
174  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  32.26 
177  Michaela Thyberg  2000  AL6600  KARLSTAD    25m  32.18 
211  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  32.15 
178  Michelle Träff  2002  BE0602  KARLSTAD    25m  32.01 
184  Moa Holmström  2001  AD0201  LUDVIKA SS    25m  32.03 
107  Hilda Sander  2002  AE5202  FALUN    25m  32.18 
182  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    25m  32.25 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  31.66 
34  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  31.19 
57  Frida Gustafsson  2001  AM5401  ESKILSTUNA    50m  30.79 
74  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  29.03 
212  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  30.78 
130  Lovisa Sved  2000  AH5800  GÄVLE SS    25m  31.09 
56  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    50m  31.33 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 januari 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  14:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner