2019-09-22   05:01:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 och SUSS - 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/SUSS 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  15:04   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer  Finaler (12) 
Beräknad start 16:14 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
125  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    25m   
82  Alice Roos  2007  AA7407  ESKILSTUNA    25m  1:50.35 
222  Elvira Bergsten  2005  AO8605  KARLSTAD    25m  1:42.47 
196  Edith Trapp-Östling  2006  AA5806  SS MORA    25m  1:39.63 
70  Ronja Larsen  2006  BB2406  ESKILSTUNA    25m  1:39.73 
84  Ellen Roos  2005  AF1605  ESKILSTUNA    25m  1:43.33 
114  Maja Edring  2002  BX0802  GÄVLE SS    25m   

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
148  Isabelle Johansson  2005  AM0405  KARLSKO SF    25m  1:39.49 
149  Paula Johansson  2004  AR2404  KARLSKO SF    25m  1:37.87 
91  Emilia Widing  2005  AH5405  ESKILSTUNA    25m  1:37.37 
154  Smilla Löthgren  2004  BA4404  KARLSKO SF    25m  1:33.95 
152  Thea Lekberg  2004  AR0404  KARLSKO SF    25m  1:35.68 
49  Sigrid Bengtsson  2005  AI3205  ESKILSTUNA    25m  1:37.52 
65  Frida Karlsson  2005  AH0405  ESKILSTUNA    25m  1:38.42 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Felicia Maultasch  2003  BF6203  ESKILSTUNA    25m  1:33.83 
32  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    25m  1:33.17 
51  Maja Björkbacka  2005  AU9205  ESKILSTUNA    25m  1:32.31 
71  My Larsson  2005  AF8405  ESKILSTUNA    25m  1:32.09 
164  Elsa Bergsten  2002  AZ3202  KARLSTAD    25m  1:32.15 
137  Alice Bergström  2004  AS5404  KARLSKO SF    25m  1:32.77 
29  Sofia Ingemansson  2004  AC9204  BÅLSTA SK    25m  1:33.73 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Linn Roos  2003  AK9203  BORLÄNGE    25m  1:30.96 
220  Ellen Lundin  2005  AB5405  FALUN    25m  1:29.23 
53  Maja Brattberg  2005  AK7205  ESKILSTUNA    25m  1:28.51 
79  Isabelle Persson  2003  AQ1203  ESKILSTUNA    25m  1:26.76 
16  Emilia Lövstrand  2002  AY8602  BORLÄNGE    50m  1:28.49 
68  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  1:28.73 
206  Moa Kvarnlöf  2004  BA7404  SANDVIKEN    25m  1:30.28 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  1:26.76 
41  Tea Persson  2004  AC1404  SK ENA    25m  1:26.49 
155  Frida Medeskog  2003  BN7403  KARLSKO SF    50m  1:26.14 
193  Hanna Karlsson  2000  AI1200  SS MORA    25m  1:25.12 
105  Anna Nyberg  2003  AP5603  FALUN    25m  1:25.42 
169  Ingrid Hellgren  2003  AW1203  KARLSTAD    25m  1:26.38 
129  Siri Sundvik  2004  BS3404  GÄVLE SS    25m  1:26.65 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
205  Anna Jönsson  2003  BC5203  SANDVIKEN    25m  1:23.82 
33  Amanda Johansson  2005  AI3605  DEJE SS    25m  1:22.87 
85  Elin Sand  2002  BV9602  ESKILSTUNA    25m  1:21.87 
89  Matilda Thorsén  2001  BF0801  ESKILSTUNA    25m  1:21.54 
207  Maja Wikström  2002  AY2602  SANDVIKEN    25m  1:21.65 
64  Rebecka Jungstedt  2003  AQ8203  ESKILSTUNA    25m  1:22.76 
63  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  ESKILSTUNA    25m  1:23.03 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
67  Izabella Kullman  2002  AG9202  ESKILSTUNA    25m  1:21.48 
35  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  1:20.81 
122  Lisa Löf  2004  AP3404  GÄVLE SS    25m  1:20.61 
57  Frida Gustafsson  2001  AM5401  ESKILSTUNA    25m  1:19.97 
69  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  1:20.20 
214  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  1:20.68 
213  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    25m  1:20.87 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
102  Tuva Hjemli  2005  AN8805  FALUN    25m  1:19.78 
104  Julia Lindgren  2004  AN0604  FALUN    25m  1:18.64 
38  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  SK ENA    25m  1:18.25 
211  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  1:17.77 
190  Lisen Hill  2002  AB4802  SS MORA    25m  1:17.99 
200  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    25m  1:18.62 
199  Klara Öhlin  1999  BO6899  SS MORA    25m  1:18.76 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  1:17.56 
170  Emma Hjort  2000  AZ4800  KARLSTAD    25m  1:16.45 
198  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  1:16.21 
215  Lovis Jernberg  2002  BC7402  SÖDERHAMN    25m  1:15.61 
92  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  1:15.99 
40  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  1:16.27 
116  Frida Florén  2004  AB1404  GÄVLE SS    25m  1:17.54 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Alva Abrahamsson  2004  AQ6604  ESKILSTUNA    25m  1:15.11 
150  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  1:14.91 
96  Jessika Borbos  2001  AF2801  FALUN    25m  1:14.74 
56  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  1:13.05 
72  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  1:14.09 
95  Lera Bikhnevich  1999  BS3899  FALUN    25m  1:14.77 
136  Stina Andersson  2002  AG2202  KARLSKO SF    25m  1:14.99 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
66  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  1:12.71 
174  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  1:12.48 
178  Michelle Träff  2002  BE0602  KARLSTAD    25m  1:11.23 
177  Michaela Thyberg  2000  AL6600  KARLSTAD    25m  1:11.06 
166  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    25m  1:11.16 
156  Elin Nilsson  2001  BU9401  KARLSKO SF    25m  1:12.17 
115  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  1:12.53 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
130  Lovisa Sved  2000  AH5800  GÄVLE SS    25m  1:10.89 
212  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  1:09.57 
74  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  1:07.89 
187  Rebecka Östh  1999  AE3699  LUDVIKA SS    25m  1:07.05 
50  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  1:07.17 
34  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  1:08.48 
106  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  1:10.85 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  15:04 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner