2019-09-20   12:50:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 och SUSS - 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 28//1 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.50)

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/SUSS 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  09:04   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer  Finaler (14) 
Beräknad start 10:00 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
114  Maja Edring  2002  BX0802  GÄVLE SS    25m   
70  Ronja Larsen  2006  BB2406  ESKILSTUNA    25m  1:29.82 
154  Smilla Löthgren  2004  BA4404  KARLSKO SF    25m  1:28.73 
84  Ellen Roos  2005  AF1605  ESKILSTUNA    25m  1:27.93 
82  Alice Roos  2007  AA7407  ESKILSTUNA    25m  1:28.16 
18  Elena Mortazavi  2004  BM6804  BORLÄNGE    25m  1:29.75 
223  Clara Berner  2004  BA4204  KARLSTAD    25m  1:32.55 

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
222  Elvira Bergsten  2005  AO8605  KARLSTAD    25m  1:27.45 
49  Sigrid Bengtsson  2005  AI3205  ESKILSTUNA    25m  1:25.77 
65  Frida Karlsson  2005  AH0405  ESKILSTUNA    25m  1:24.35 
152  Thea Lekberg  2004  AR0404  KARLSKO SF    25m  1:22.50 
51  Maja Björkbacka  2005  AU9205  ESKILSTUNA    25m  1:22.92 
149  Paula Johansson  2004  AR2404  KARLSKO SF    25m  1:24.61 
91  Emilia Widing  2005  AH5405  ESKILSTUNA    25m  1:26.61 

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Sofia Ingemansson  2004  AC9204  BÅLSTA SK    25m  1:21.58 
203  Filippa Enebrink  2004  AN3604  SANDVIKEN    25m  1:20.48 
148  Isabelle Johansson  2005  AM0405  KARLSKO SF    25m  1:20.01 
16  Emilia Lövstrand  2002  AY8602  BORLÄNGE    50m  1:18.94 
76  Felicia Maultasch  2003  BF6203  ESKILSTUNA    25m  1:19.31 
80  Johanna Pettersson  2003  AL9803  ESKILSTUNA    25m  1:20.12 
71  My Larsson  2005  AF8405  ESKILSTUNA    25m  1:21.51 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
68  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  1:18.07 
206  Moa Kvarnlöf  2004  BA7404  SANDVIKEN    25m  1:17.11 
105  Anna Nyberg  2003  AP5603  FALUN    25m  1:16.03 
53  Maja Brattberg  2005  AK7205  ESKILSTUNA    25m  1:14.85 
127  Johanna Råstock  2001  BV7801  GÄVLE SS    25m  1:15.87 
192  Liv Jonsson  2004  AN8404  SS MORA    25m  1:16.69 
164  Elsa Bergsten  2002  AZ3202  KARLSTAD    50m  1:17.87 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
67  Izabella Kullman  2002  AG9202  ESKILSTUNA    25m  1:14.77 
32  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    50m  1:14.76 
129  Siri Sundvik  2004  BS3404  GÄVLE SS    25m  1:14.54 
200  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    25m  1:14.36 
137  Alice Bergström  2004  AS5404  KARLSKO SF    25m  1:14.51 
Anna Falk  2001  BN9401  BORLÄNGE    25m  1:14.70 
125  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    25m  1:14.77 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
207  Maja Wikström  2002  AY2602  SANDVIKEN    25m  1:13.74 
79  Isabelle Persson  2003  AQ1203  ESKILSTUNA    25m  1:13.10 
122  Lisa Löf  2004  AP3404  GÄVLE SS    25m  1:12.54 
202  Magdalena Dahl  2001  BK5601  SANDVIKEN    25m  1:11.45 
85  Elin Sand  2002  BV9602  ESKILSTUNA    25m  1:11.89 
220  Ellen Lundin  2005  AB5405  FALUN    25m  1:12.62 
41  Tea Persson  2004  AC1404  SK ENA    25m  1:13.60 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  1:11.08 
48  Madeleine Bengtsson  2005  AK9205  ESKILSTUNA    25m  1:10.83 
205  Anna Jönsson  2003  BC5203  SANDVIKEN    25m  1:10.53 
190  Lisen Hill  2002  AB4802  SS MORA    25m  1:10.06 
193  Hanna Karlsson  2000  AI1200  SS MORA    25m  1:10.37 
116  Frida Florén  2004  AB1404  GÄVLE SS    25m  1:10.65 
155  Frida Medeskog  2003  BN7403  KARLSKO SF    25m  1:10.92 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  ESKILSTUNA    25m  1:09.78 
197  Femke van Zonneveld  2002  AS9802  SS MORA    25m  1:08.92 
136  Stina Andersson  2002  AG2202  KARLSKO SF    25m  1:08.77 
38  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  SK ENA    25m  1:08.01 
213  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    25m  1:08.08 
169  Ingrid Hellgren  2003  AW1203  KARLSTAD    25m  1:08.83 
179  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  1:09.64 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Klara Öhlin  1999  BO6899  SS MORA    25m  1:07.85 
40  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  1:06.93 
198  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  1:06.87 
177  Michaela Thyberg  2000  AL6600  KARLSTAD    25m  1:06.63 
215  Lovis Jernberg  2002  BC7402  SÖDERHAMN    25m  1:06.81 
46  Alva Abrahamsson  2004  AQ6604  ESKILSTUNA    25m  1:06.89 
94  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  1:07.55 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Matilda Thorsén  2001  BF0801  ESKILSTUNA    25m  1:06.61 
182  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    25m  1:06.57 
166  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    25m  1:06.06 
104  Julia Lindgren  2004  AN0604  FALUN    25m  1:05.90 
156  Elin Nilsson  2001  BU9401  KARLSKO SF    25m  1:05.97 
143  Saga Grandelius  2001  AE1801  KARLSKO SF    25m  1:06.20 
69  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  1:06.58 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Jessika Borbos  2001  AF2801  FALUN    25m  1:05.52 
103  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  1:05.27 
95  Lera Bikhnevich  1999  BS3899  FALUN    25m  1:05.20 
130  Lovisa Sved  2000  AH5800  GÄVLE SS    25m  1:04.92 
66  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  1:04.93 
73  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  1:05.23 
Louise Haglöv  2003  BC9603  BORLÄNGE    25m  1:05.35 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Sanna Lekberg  2001  AM4201  KARLSKO SF    25m  1:04.88 
178  Michelle Träff  2002  BE0602  KARLSTAD    25m  1:04.65 
170  Emma Hjort  2000  AZ4800  KARLSTAD    25m  1:04.55 
185  Anna Krysén  2003  AC2403  LUDVIKA SS    25m  1:04.42 
211  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  1:04.42 
214  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  1:04.55 
184  Moa Holmström  2001  AD0201  LUDVIKA SS    25m  1:04.74 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  1:04.40 
92  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  1:04.15 
218  Agnes Humling  2000  AV2400  SANDVIKEN    25m  1:03.55 
106  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  1:03.05 
72  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  1:03.08 
13  Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    25m  1:03.90 
50  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  1:04.23 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
150  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  1:02.85 
187  Rebecka Östh  1999  AE3699  LUDVIKA SS    25m  1:01.96 
212  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  1:01.22 
74  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  59.84 
56  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  1:01.01 
174  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  1:01.47 
115  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  1:02.57 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  09:04 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner