Program för Öresund Meeting 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 17
|
Tävling |
Öresund Meeting 2017 |
|
Utskriftsdatum |
24 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Helsingborg |
|
Utskriftstid |
18:32 |
|
|
Arrangör |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 17, 100m Bröstsim Fl. 14-15år |
Finaler (4) |
2013: Olivia Berglund, Simklubben Ran, 1:16.12 |
2014: Victoria Jönsson, S71, 1:14.43 |
2015: Stina Lindberg, Simklubben Ran, 1:12.12 |
2016: Alberte Kjærsgaard, Hillerød Svømmeklub, 1:13.47 |
|
Beräknad start 11:52 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
887 |
0 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
0288AP |
HILLERØD |
|
25m |
1:29.08 |
23 |
1 |
Julia Larsson |
2002 |
AI6602 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:28.37 |
98 |
2 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
25m |
1:27.09 |
622 |
3 |
Moa Järnegren |
2003 |
BK6803 |
SK TRITON |
|
25m |
1:26.47 |
224 |
4 |
Julia Andersson |
2003 |
AP9803 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:26.18 |
656 |
5 |
Julia Stenström |
2002 |
AO5402 |
SK TRITON |
|
25m |
1:26.47 |
273 |
6 |
Sarah Petersson |
2003 |
AC7803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:26.88 |
192 |
7 |
Karla Stjepanetic |
2003 |
AT2803 |
HS |
|
25m |
1:28.26 |
479 |
8 |
Felicia Karlsson |
2003 |
AF1603 |
OSBY SS |
|
25m |
1:28.39 |
229 |
9 |
Anna Elming |
2002 |
AX8602 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:29.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
771 |
0 |
Lucie Ghanem |
2002 |
AS0802 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:25.02 |
335 |
1 |
Tilde Röiseth |
2003 |
AF5603 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:24.12 |
703 |
2 |
Stella Warborn |
2003 |
AW4603 |
VARBERG |
|
25m |
1:23.46 |
322 |
3 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:23.17 |
652 |
4 |
Antonia Sandblom |
2003 |
AG4603 |
SK TRITON |
|
25m |
1:22.45 |
800 |
5 |
Emmie Andersson |
2003 |
AR1403 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:22.62 |
197 |
6 |
Wilma Svensson |
2002 |
BK8402 |
HS |
|
25m |
1:23.38 |
518 |
7 |
Michaela Ruzic |
2003 |
AG8203 |
S 71 |
|
25m |
1:23.63 |
485 |
8 |
Alma Torkelsson |
2003 |
AE5603 |
OSBY SS |
|
25m |
1:24.44 |
864 |
9 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:25.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
533 |
0 |
Minna Larsson |
2002 |
AB3802 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:21.69 |
17 |
1 |
Thea Dahlqvist |
2003 |
AR4603 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:20.97 |
778 |
2 |
Elin Kjellberg |
2003 |
AJ7803 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:19.63 |
873 |
3 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:19.35 |
513 |
4 |
Tova Nilsson |
2002 |
AC0202 |
S 71 |
|
25m |
1:19.33 |
353 |
5 |
Nathalie Barrington |
2002 |
AY9202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.34 |
381 |
6 |
Emilia Karlberg |
2002 |
AM0602 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.56 |
162 |
7 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
25m |
1:19.68 |
49 |
8 |
Emma Andersson |
2002 |
AO1802 |
HS |
|
25m |
1:21.65 |
3 |
9 |
Tilda Joelsson |
2002 |
AM4602 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:21.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
608 |
0 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
25m |
1:18.79 |
14 |
1 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:17.40 |
109 |
2 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
AO6602 |
HS |
|
25m |
1:15.98 |
520 |
3 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
1:14.82 |
411 |
4 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
AO3602 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
1:13.24 |
55 |
5 |
Lisa Bengtsson |
2002 |
AE5802 |
HS |
|
25m |
1:13.57 |
484 |
6 |
Moa Olofsson |
2002 |
AG8202 |
OSBY SS |
|
25m |
1:15.05 |
293 |
7 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:16.37 |
176 |
8 |
Ellen Rosdahl |
2002 |
AO0802 |
HS |
|
25m |
1:17.97 |
288 |
9 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:19.18 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
24 mars 2017 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
Utskriftstid |
18:32 |
|