Program för Öresund Meeting 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag EM
Heatlista Gren 80
|
Tävling |
Öresund Meeting 2017 |
|
Utskriftsdatum |
26 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Helsingborg |
|
Utskriftstid |
13:09 |
|
|
Arrangör |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 80, 100m Fjärilsim Po.14-15år |
Finaler (3) |
2013: Alfred Christensson, Landskrona Simsällskap, 59.48 |
2014: Isak Larsson, Sjöbo Simsällskap, 1:01.59 |
2015: Isak Larsson, Sjöbo Simsällskap, 59.16 |
2016: Dante Vollmer, Helsingborgs Simsällskap, 1:00.19 |
|
Beräknad start 18:15 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
356 |
0 |
Marcus Bjering |
2002 |
AS1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:15.16 |
137 |
1 |
Vlad Lupu |
2003 |
AF8703 |
HS |
|
25m |
1:13.06 |
752 |
2 |
Alexander Lundberg |
2002 |
AG5302 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
1:12.27 |
745 |
3 |
Emil Svensson |
2002 |
AK2302 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:12.07 |
372 |
4 |
Walter Hero |
2002 |
AR9102 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:11.11 |
883 |
5 |
Carl Adelsten Kirchhoff |
2002 |
0257AL |
HILLERØD |
|
25m |
1:11.20 |
862 |
6 |
Maximilian Brink |
2002 |
AL1902 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:12.18 |
489 |
7 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
25m |
1:12.77 |
359 |
8 |
Edward Björkman |
2002 |
AS2302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:14.81 |
211 |
9 |
Viktor Wiberg |
2003 |
AR3503 |
HS |
|
25m |
1:15.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
364 |
0 |
Finn Gaudenz |
2002 |
AL9502 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:09.38 |
291 |
1 |
Simon Persson |
2003 |
AA1703 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:08.73 |
571 |
2 |
Thor Grandin |
2002 |
AG4502 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:07.35 |
195 |
3 |
Oliver Stålbrand |
2002 |
AP3302 |
HS |
|
25m |
1:05.90 |
199 |
4 |
Jacob Söderberg |
2003 |
AD2103 |
HS |
|
25m |
1:05.49 |
632 |
5 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
25m |
1:05.55 |
396 |
6 |
Momir Reljanovic |
2002 |
AS8302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:06.33 |
465 |
7 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:07.42 |
399 |
8 |
Anton Swedblom |
2002 |
AR1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:09.23 |
285 |
9 |
Niels Kwant |
2003 |
AI6103 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:10.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
2 |
0 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:05.34 |
75 |
1 |
Daniel Fischer |
2002 |
AC0302 |
HS |
|
25m |
1:04.89 |
572 |
2 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:04.17 |
257 |
3 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:00.67 |
761 |
4 |
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
58.85 |
744 |
5 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
25m |
59.82 |
447 |
6 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:01.31 |
743 |
7 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:04.37 |
558 |
8 |
David Schuldt |
2002 |
AF5902 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:05.09 |
671 |
9 |
Noa Carlenius |
2002 |
AE9302 |
VARBERG |
|
25m |
1:05.43 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
26 mars 2017 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
Utskriftstid |
13:09 |
|