Program för Luciasimmet 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 Söndag 9:00
Heatlista Gren 65
|
Tävling |
Luciasimmet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
11 december 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:17 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 december 2016 |
|
|
|
|
Gren 65, 100m Ryggsim Herrar D |
Finaler (4) |
Beräknad start 10:51 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
121 |
2 |
Hugo Jonsson |
2005 |
AL5305 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:52.77 |
212 |
3 |
Zim Dahlberg Larsson |
2003 |
AV1503 |
SPIF SF |
|
50m |
1:44.43 |
103 |
4 |
Måns Gunnarson |
2006 |
AK8506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:31.85 |
171 |
5 |
Alexander Thulin |
2003 |
AN7903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:39.06 |
114 |
6 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
AT0304 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:44.45 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
86 |
1 |
Oscar Engström |
2004 |
AR4504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:25.81 |
2 |
2 |
Alexander Nyman |
2004 |
04A275 |
HyUS |
|
25m |
1:24.37 |
105 |
3 |
Malte Haargaard |
2003 |
AP2703 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:22.65 |
78 |
4 |
Theo Djuphammar |
2005 |
AC6105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:22.02 |
178 |
5 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
AQ9303 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:22.64 |
248 |
6 |
Adam Njegovanovic |
2003 |
AW5703 |
SPIF SF |
|
25m |
1:24.25 |
16 |
7 |
Pontus Gunnarsson Jonsson |
2003 |
AF3303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:24.45 |
55 |
8 |
Ferdinand Bang |
2005 |
AF1305 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:28.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
145 |
1 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:21.50 |
161 |
2 |
Jan Salentin |
2004 |
AT2104 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:20.71 |
255 |
3 |
Oliver Rasool |
2003 |
AI0103 |
SPIF SF |
|
50m |
1:20.42 |
137 |
4 |
Morris Martin |
2004 |
AH0504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:19.44 |
219 |
5 |
Emil Frisendahl |
2003 |
AV8303 |
SPIF SF |
|
25m |
1:20.11 |
120 |
6 |
Viktor Jonson |
2003 |
AQ5303 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:20.63 |
149 |
7 |
Philip Palmqvist |
2005 |
AR1505 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:21.14 |
257 |
8 |
Hugo Seeman |
2003 |
AT0703 |
SPIF SF |
|
50m |
1:21.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
72 |
1 |
Gustavs Cerps |
2004 |
AJ3704 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:16.66 |
28 |
2 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:16.22 |
277 |
3 |
Yuyang Liu |
2004 |
|
KINA |
|
50m |
1:10.00 |
14 |
4 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:03.49 |
195 |
5 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:09.03 |
278 |
6 |
Shenyi Wang |
2004 |
|
KINA |
|
50m |
1:12.00 |
18 |
7 |
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:16.28 |
51 |
8 |
Oliver Albinzon |
2005 |
AC3105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:17.43 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 december 2016 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:17 |
|