Program för Knattesimmet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
Nationella Knattesimmet |
|
Utskriftsdatum |
05 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mariehamn |
|
Utskriftstid |
21:12 |
|
|
Arrangör |
IF Åland |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 april 2017 |
|
|
|
|
Gren 21, 100m Ryggsim/SU P13 |
Finaler (7) |
Beräknad start 10:04 |
Heat 1 (7) |
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Einar Melin |
2004 |
04B169 |
ÅSF |
|
25m |
|
|
3 |
Anttijussi Karjalainen |
2005 |
05A905 |
SWIM |
|
25m |
|
|
4 |
Konsta Kohonen |
2005 |
05A741 |
SWIM |
|
25m |
|
|
5 |
Oliver Jokinen |
2005 |
05B022 |
AUi |
|
25m |
|
|
6 |
Nicolo Manzone |
2005 |
05A940 |
ÅSK |
|
25m |
|
|
7 |
Aaro Koura |
2003 |
03B238 |
ÅSK |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Ville Luoma |
2004 |
04B070 |
TaTU |
|
25m |
|
|
2 |
Casper Manzone |
2005 |
05A939 |
ÅSK |
|
25m |
|
|
3 |
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
AQ5305 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
4 |
Hannes Helling |
2004 |
04B192 |
ÅSF |
|
25m |
|
|
5 |
Lennart Ahlholm |
2005 |
05A826 |
ÅSK |
|
25m |
|
|
6 |
Elias Nilsson |
2004 |
AS4504 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
7 |
Wilhelm Sundström |
2004 |
AP3704 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
8 |
Oliver Aalto Hardy |
2005 |
05B046 |
ÅSF |
|
25m |
|
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Edvin Pitic |
2005 |
AH2105 |
UPSALA S |
|
25m |
1:54.96 |
1:54.96 |
2 |
Touko Riipinen |
2004 |
04B044 |
SWIM |
|
50m |
1:48.77 |
1:48.77 |
3 |
Daniel Smekal |
2005 |
AH5105 |
UPSALA S |
|
25m |
1:45.49 |
1:45.49 |
4 |
Joa Metsola |
2005 |
05A948 |
ÅSF |
|
25m |
1:42.76 |
1:42.76 |
5 |
Jesse Anoschkin |
2004 |
04A730 |
PTU |
|
25m |
1:42.83 |
1:42.83 |
6 |
Eemeli Arnell |
2005 |
05A327 |
ÅSK |
|
50m |
1:46.21 |
1:46.21 |
7 |
Santeri Kulla |
2004 |
04A850 |
PUS |
|
50m |
1:53.17 |
1:53.17 |
8 |
Frans Roine |
2005 |
05A694 |
ÅSK |
|
25m |
1:56.95 |
1:56.95 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Patrik Reiman |
2005 |
05A098 |
UiKaa |
|
25m |
1:41.79 |
1:41.79 |
2 |
Ossi Barck |
2005 |
05A116 |
UiKaa |
|
25m |
1:39.10 |
1:39.10 |
3 |
Nils Fröman |
2005 |
AL6705 |
UPSALA S |
|
25m |
1:37.17 |
1:37.17 |
4 |
Vilho Tikkanen |
2005 |
05A224 |
SWIM |
|
50m |
1:35.70 |
1:35.70 |
5 |
Tuomas Mäkinen |
2005 |
05A515 |
RaUS |
|
25m |
1:36.25 |
1:36.25 |
6 |
Arttu Ahola |
2004 |
04A684 |
PUS |
|
25m |
1:37.22 |
1:37.22 |
7 |
Tomas Fröman |
2005 |
AL3705 |
UPSALA S |
|
25m |
1:39.60 |
1:39.60 |
8 |
Aarni Linderborg |
2005 |
05A268 |
ÅSK |
|
25m |
1:42.48 |
1:42.48 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Rasmus Rekola |
2004 |
04A638 |
ÅSK |
|
25m |
1:35.16 |
1:35.16 |
2 |
Aleksanteri Nissinen |
2005 |
05A016 |
SWIM |
|
25m |
1:33.93 |
1:33.93 |
3 |
Lassi Tenho |
2005 |
05A286 |
PTU |
|
25m |
1:32.80 |
1:32.80 |
4 |
Veeti Valdolin |
2005 |
05A284 |
ÅSK |
|
50m |
1:30.75 |
1:30.75 |
5 |
Julius Sandelin |
2005 |
05A235 |
RaUS |
|
25m |
1:31.54 |
1:31.54 |
6 |
Ravi Parekh |
2005 |
AL7705 |
UPSALA S |
|
25m |
1:33.79 |
1:33.79 |
7 |
Casper Leo |
2004 |
04A635 |
ÅSK |
|
50m |
1:34.83 |
1:34.83 |
8 |
Konsta Vainio |
2005 |
05A299 |
ÅSK |
|
50m |
1:35.65 |
1:35.65 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Niilo Suhonen |
2004 |
04A403 |
SWIM |
|
25m |
1:29.38 |
1:29.38 |
2 |
Eerik Rantanen |
2004 |
04A293 |
UiKaa |
|
25m |
1:27.11 |
1:27.11 |
3 |
William Rismyhr |
2004 |
AK5104 |
UPSALA S |
|
25m |
1:26.60 |
1:26.60 |
4 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
04A904 |
ÅSF |
|
25m |
1:24.40 |
1:24.40 |
5 |
Eero Mäenpää |
2005 |
05A377 |
ÅSK |
|
50m |
1:25.33 |
1:25.33 |
6 |
Joonas Arponen |
2005 |
05A559 |
RaUS |
|
25m |
1:26.70 |
1:26.70 |
7 |
Markus Brenning |
2005 |
AD4105 |
UPSALA S |
|
25m |
1:27.27 |
1:27.27 |
8 |
Lauri Huhtasalo |
2004 |
04A872 |
PUS |
|
25m |
1:30.74 |
1:30.74 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Sakari Korri |
2005 |
05A293 |
RaUS |
|
25m |
1:23.17 |
1:23.17 |
2 |
Danny Simaleza |
2005 |
AE4905 |
UPSALA S |
|
25m |
1:21.46 |
1:21.46 |
3 |
Jeremia Varonen |
2004 |
04A513 |
UiKaa |
|
25m |
1:20.05 |
1:20.05 |
4 |
Adi Ramovic |
2004 |
AG9304 |
UPSALA S |
|
25m |
1:12.86 |
1:12.86 |
5 |
Roope Ollikainen |
2004 |
04A004 |
PUS |
|
25m |
1:19.73 |
1:19.73 |
6 |
Lukas Höglund |
2004 |
AK0904 |
UPSALA S |
|
25m |
1:20.82 |
1:20.82 |
7 |
Botvid Wiell |
2005 |
AB3305 |
UPSALA S |
|
25m |
1:22.58 |
1:22.58 |
8 |
Nikita Semach |
2005 |
05A100 |
SWIM |
|
25m |
1:23.71 |
1:23.71 |
Skapad av WinGrodan 1.25.07 |
Utskriftsdatum |
05 april 2017 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
Utskriftstid |
21:12 |
|