Program för Knattesimmet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Nationella Knattesimmet |
|
Utskriftsdatum |
05 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mariehamn |
|
Utskriftstid |
21:13 |
|
|
Arrangör |
IF Åland |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 april 2017 |
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim/SU P11 |
Finaler (4) |
Beräknad start 16:09 |
Heat 1 (4) |
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kevin Mamandi |
2007 |
07A428 |
ÅSK |
|
25m |
|
|
4 |
Aleksi Nurmi |
2006 |
06A541 |
AUi |
|
25m |
1:04.22 |
1:04.22 |
5 |
Malte Andersson |
2007 |
AC7507 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
6 |
Hugo Mirén |
2006 |
06A813 |
ÅSF |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Alvar Kankare |
2007 |
07A252 |
AUi |
|
50m |
58.65 |
58.65 |
2 |
Linus Korin |
2006 |
06A619 |
ÅSK |
|
50m |
56.33 |
56.33 |
3 |
Ferdinand Backman |
2006 |
06A021 |
TaTU |
|
25m |
54.76 |
54.76 |
4 |
Joa Siltakoski |
2007 |
07A187 |
TaTU |
|
50m |
53.45 |
53.45 |
5 |
Vili Niemi |
2006 |
06A329 |
TaTU |
|
25m |
53.54 |
53.54 |
6 |
Romeo Maranzani |
2006 |
06A592 |
AUi |
|
50m |
55.05 |
55.05 |
7 |
Joel Sulonen |
2007 |
07A203 |
ÅSK |
|
50m |
58.47 |
58.47 |
8 |
Ilari Linderborg |
2006 |
06A532 |
ÅSK |
|
50m |
1:00.10 |
1:00.10 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Peter Kanninen |
2006 |
06A587 |
AUi |
|
50m |
53.34 |
53.34 |
2 |
Frans Sandblom |
2006 |
06A101 |
ÅSK |
|
25m |
52.64 |
52.64 |
3 |
Gabriel Leijon |
2006 |
AL8706 |
UPSALA S |
|
25m |
50.15 |
50.15 |
4 |
Milo Bergman |
2006 |
06A425 |
ÅSF |
|
25m |
49.60 |
49.60 |
5 |
Ruben Honko |
2006 |
06A082 |
SWIM |
|
50m |
50.05 |
50.05 |
6 |
Niklas Tikkanen |
2007 |
07A004 |
TaTU |
|
50m |
52.09 |
52.09 |
7 |
Matias Seppä |
2006 |
06A462 |
ÅSK |
|
50m |
53.04 |
53.04 |
8 |
Ossi Tikka |
2007 |
07A328 |
AUi |
|
50m |
53.39 |
53.39 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Julius Linde |
2007 |
07A322 |
ÅSK |
|
25m |
47.60 |
47.60 |
2 |
Ludvig Glantz |
2006 |
AJ9906 |
UPSALA S |
|
25m |
45.01 |
45.01 |
3 |
Kalle Heinonen |
2006 |
06A105 |
TaTU |
|
25m |
44.22 |
44.22 |
4 |
Lauri-pekka Pakomäki |
2006 |
06A235 |
ÅSK |
|
25m |
40.70 |
40.70 |
5 |
Adam Wahlberg |
2006 |
AI7306 |
UPSALA S |
|
25m |
43.48 |
43.48 |
6 |
Tomas Laine |
2006 |
06A077 |
ÅSK |
|
50m |
44.41 |
44.41 |
7 |
Santeri Holmberg |
2006 |
06A484 |
ÅSK |
|
50m |
46.05 |
46.05 |
8 |
Måns Manelius |
2006 |
06A533 |
ÅSF |
|
25m |
49.35 |
49.35 |
Skapad av WinGrodan 1.25.07 |
Utskriftsdatum |
05 april 2017 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
Utskriftstid |
21:13 |
|