Program för Öppna Svenska Mastersmästerskapen (25m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Öppna Masters-SM (25m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
24 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
14:17 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 3, 800m Frisim Damer |
Finaler (4) |
Sponsor: Volvo CE |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1 |
Monika Grel |
1976 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
25m |
16:23.71 |
462 |
2 |
Elisabeth Gustawsson |
1967 |
50-54 |
SUNDSVALL |
|
25m |
15:28.00 |
418 |
3 |
Louise Guevara |
1975 |
40-44 |
NKK |
|
25m |
14:50.63 |
475 |
4 |
Helena Wallner |
1965 |
50-54 |
SUNDSVALL |
|
25m |
13:54.00 |
71 |
5 |
Margareth Timossi |
1966 |
50-54 |
SK NEPTUN |
|
25m |
13:56.69 |
24 |
6 |
Ingrid Holmgren |
1960 |
55-59 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
15:04.47 |
223 |
7 |
Kristina Fundberg |
1969 |
45-49 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
15:30.69 |
69 |
8 |
Barbro Grufman |
1948 |
65-69 |
SK NEPTUN |
|
25m |
16:35.90 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
470 |
0 |
Susanne Norvell |
1970 |
45-49 |
SUNDSVALL |
|
25m |
13:30.42 |
476 |
1 |
Veronica Wenner |
1985 |
30-34 |
SUNDSVALL |
|
25m |
13:00.00 |
194 |
2 |
Sara Persson |
1983 |
30-34 |
GÖTEBORG |
|
25m |
12:33.23 |
598 |
3 |
Birgitta Gustafsson |
1963 |
50-54 |
ÖSA |
|
25m |
12:30.70 |
309 |
4 |
Cassandra Eliasson |
1991 |
25-29 |
KRISTINEHA |
|
50m |
12:02.02 |
269 |
5 |
Margareta Rainer |
1949 |
65-69 |
GÄVLE SS |
|
25m |
12:16.18 |
349 |
6 |
Jennifer Linge |
1990 |
25-29 |
LASS |
|
25m |
12:32.01 |
151 |
7 |
Agneta Berg |
1962 |
55-59 |
TÄBY SIM |
|
25m |
12:57.00 |
317 |
8 |
Lotta Örne |
1959 |
55-59 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
13:16.98 |
602 |
9 |
Elena Tsychkova |
1967 |
50-54 |
ÖSA |
|
50m |
13:35.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
334 |
0 |
Caroline Åberg |
1987 |
30-34 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
11:57.51 |
531 |
1 |
Lena Brunnberg |
1965 |
50-54 |
UPSALA S |
|
25m |
11:51.83 |
74 |
2 |
Marie Holmberg |
1969 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
11:41.58 |
152 |
3 |
Camilla Thuné |
1967 |
50-54 |
TÄBY SIM |
|
25m |
11:19.99 |
652 |
4 |
Birgitta Appelfeldt Thylwe |
1957 |
60-64 |
UPPSA_MAST |
|
25m |
11:15.45 |
150 |
5 |
Helena Fältman |
1980 |
35-39 |
TÄBY SIM |
|
25m |
11:17.60 |
530 |
6 |
Carina Andersson |
1975 |
40-44 |
UPSALA S |
|
25m |
11:37.69 |
343 |
7 |
Charlotta Carlsson |
1993 |
20-24 |
LASS |
|
25m |
11:45.56 |
75 |
8 |
Arlett Ballnus |
1974 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
25m |
11:57.46 |
73 |
9 |
Helena Bockner |
1968 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
11:58.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
72 |
0 |
Stina Svensson |
1973 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
25m |
11:13.90 |
76 |
1 |
Sara Wahlberg |
1988 |
25-29 |
SK NEPTUN |
|
25m |
11:00.00 |
125 |
2 |
Lara Bretagnolle |
1994 |
20-24 |
SS04 |
|
25m |
10:57.35 |
70 |
3 |
Camilla Lagerfors |
1970 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
10:34.10 |
146 |
4 |
Johanna Zetterström |
1978 |
35-39 |
TÄBY SIM |
|
25m |
10:15.00 |
306 |
5 |
Karin Elmberg |
1965 |
50-54 |
KSLS |
|
25m |
10:28.99 |
132 |
6 |
Jenny Svensson |
1991 |
25-29 |
SS04 |
|
25m |
10:46.25 |
427 |
7 |
Maria Åkesson |
1992 |
25-29 |
NKK |
|
25m |
10:59.23 |
707 |
8 |
Cordelia Bracht |
1964 |
50-54 |
SK HAJEN |
|
50m |
11:04.77 |
468 |
9 |
Hannah Newsham |
1979 |
35-39 |
SUNDSVALL |
|
25m |
11:15.00 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
24 mars 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
14:17 |
|