Program för Arena Sprint Meet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
arena Sprint Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
04 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Burlöv |
|
Utskriftstid |
19:09 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 februari 2017 |
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar |
Försök (10) |
Sponsor: DB Schenker |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1005 |
1 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
50m |
|
1091 |
2 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
50m |
|
1004 |
3 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
|
578 |
4 |
Rasmus Pedersen |
2003 |
AQ7303 |
LANDSKRONA |
|
50m |
47.68 |
953 |
5 |
Jonathan Lindqvist |
2003 |
AK3303 |
SK TRITON |
|
50m |
49.03 |
869 |
6 |
Richard Berg |
1998 |
AH5598 |
SK RAN |
|
50m |
|
1014 |
7 |
Dag Unevik |
2001 |
AI5501 |
TÄBY SIM |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
912 |
1 |
Melvin Andersson |
2003 |
AK7903 |
SK SYDSIM |
|
50m |
45.94 |
962 |
2 |
Neo Palenmark |
2003 |
AQ6303 |
SK TRITON |
|
50m |
43.99 |
660 |
3 |
David Alderbrink |
2003 |
AR1503 |
HS |
|
50m |
41.98 |
1018 |
4 |
Noel Ahlbin |
2004 |
AI8304 |
VELLINGE-N |
|
50m |
41.49 |
693 |
5 |
Oliver Kock |
2003 |
AK1903 |
HS |
|
50m |
41.85 |
756 |
6 |
Anton Persson |
2006 |
AA2106 |
KK KARPEN |
|
50m |
42.40 |
569 |
7 |
Hugo Härjesten |
2004 |
AV0504 |
HÖRBY SK |
|
50m |
45.12 |
940 |
8 |
Filip af Klinteberg |
2003 |
AE3103 |
SK TRITON |
|
50m |
46.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1118 |
1 |
Noa Rydén |
2004 |
AC6304 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
40.93 |
1026 |
2 |
Linus Hiltonsson |
2002 |
AD3902 |
VELLINGE-N |
|
50m |
40.58 |
981 |
3 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
39.63 |
1063 |
4 |
Anton Strand |
2003 |
AH8903 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
39.11 |
670 |
5 |
Kalle Edelhamre |
2003 |
AI3303 |
HS |
|
50m |
39.18 |
964 |
6 |
Noel Persson |
2002 |
AG2702 |
SK TRITON |
|
50m |
39.93 |
1126 |
7 |
Andre Wester |
2003 |
AO4303 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
40.89 |
1027 |
8 |
Jonatan Holmquist |
2003 |
AA6503 |
VELLINGE-N |
|
50m |
41.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
997 |
1 |
Simon Lörinc |
2003 |
AK8503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
38.44 |
930 |
2 |
David Olofsson |
2004 |
AJ9104 |
SK SYDSIM |
|
50m |
37.79 |
996 |
3 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
37.57 |
1148 |
4 |
Lucas Örmon |
2003 |
AF7303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
37.15 |
875 |
5 |
Albert Gudermanis |
2000 |
AY6100 |
SK RAN |
|
50m |
37.28 |
634 |
6 |
Gabriel Agardh |
2003 |
AG8103 |
SK HAJEN |
|
50m |
37.79 |
917 |
7 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
50m |
38.22 |
616 |
8 |
Marcus Nordberg |
2002 |
AM4302 |
GÖTEBORG |
|
50m |
38.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
921 |
1 |
Julian Kasapov Alexis |
1999 |
AQ4399 |
SK SYDSIM |
|
50m |
36.62 |
1046 |
2 |
Emil Svensson |
2002 |
AK2302 |
VELLINGE-N |
|
50m |
36.36 |
1024 |
3 |
Gustav Conradsen |
2003 |
AK6903 |
VELLINGE-N |
|
50m |
36.16 |
687 |
4 |
Alan Jovic |
2004 |
AG5904 |
HS |
|
50m |
35.72 |
1016 |
5 |
Axel von Goës |
2002 |
AP1502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
35.88 |
933 |
6 |
Felix Rosenkvist |
2004 |
AD0704 |
SK SYDSIM |
|
50m |
36.24 |
770 |
7 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
AH8901 |
LANDSKRONA |
|
50m |
36.55 |
1043 |
8 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
37.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
626 |
1 |
Samuel Sjögren |
1999 |
AJ2399 |
GÖTEBORG |
|
50m |
35.48 |
684 |
2 |
Joel Härstedt |
2001 |
AU6301 |
HS |
|
50m |
35.07 |
985 |
3 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
34.49 |
988 |
4 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
TÄBY SIM |
|
50m |
34.18 |
934 |
5 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
AJ0702 |
SK SYDSIM |
|
50m |
34.21 |
699 |
6 |
Isac Lindén |
2001 |
AK7901 |
HS |
|
50m |
35.06 |
765 |
7 |
Nikolaos Tarnanidis |
2002 |
AY3902 |
KLIPPAN |
|
50m |
35.41 |
1120 |
8 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
AD8504 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
35.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
872 |
1 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
50m |
33.33 |
1064 |
2 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
AQ3702 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
33.19 |
571 |
3 |
Philip Rantzow |
1999 |
AC7399 |
TYRINGE SS |
|
50m |
33.06 |
586 |
4 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
50m |
33.00 |
903 |
5 |
Jakob Börjesson |
2001 |
AG9901 |
SJÖBO SS |
|
50m |
33.05 |
956 |
6 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
50m |
33.13 |
799 |
7 |
Elliot Larsson |
2000 |
AF3300 |
SK LÖDDE |
|
50m |
33.29 |
999 |
8 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
33.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1125 |
1 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
32.66 |
973 |
2 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
31.96 |
915 |
3 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
50m |
31.12 |
791 |
4 |
Hampus Svensson |
1999 |
AE5199 |
LANDSKRONA |
|
50m |
29.12 |
876 |
5 |
Ali Hariri |
1996 |
AK7196 |
SK RAN |
|
50m |
29.94 |
826 |
6 |
Robin Falk |
2001 |
AJ9101 |
MKK |
|
50m |
31.72 |
627 |
7 |
Max Svedberg |
2001 |
AR3301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
32.12 |
582 |
8 |
Tim Berthelsson |
2000 |
AJ1700 |
SS DELFIN |
|
50m |
32.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
976 |
1 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
32.40 |
835 |
2 |
Filip Hinderup |
2001 |
AH5101 |
MKK |
|
50m |
31.89 |
630 |
3 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
50m |
31.04 |
905 |
4 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
28.66 |
748 |
5 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
AF3797 |
SS IDEN |
|
50m |
29.88 |
615 |
6 |
Gustav Nislander |
2001 |
AQ0301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
31.42 |
1076 |
7 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
50m |
32.07 |
843 |
8 |
Karl Liljegren |
2001 |
AE7901 |
MKK |
|
50m |
32.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
861 |
1 |
Philip Stenberg |
2001 |
AB9101 |
MKK |
|
50m |
32.30 |
919 |
2 |
Thor Grandin |
2002 |
AG4502 |
SK SYDSIM |
|
50m |
31.82 |
1044 |
3 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
30.56 |
771 |
4 |
Alfred Christensson |
1998 |
AH0398 |
LANDSKRONA |
|
50m |
27.33 |
772 |
5 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
50m |
29.85 |
984 |
6 |
Tobias Fernandez |
1999 |
AN7799 |
TÄBY SIM |
|
50m |
31.27 |
908 |
7 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
32.00 |
581 |
8 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
32.69 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
19:09 |
|