Program for Danish Open 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 30, 400m Frisvømning Damer |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 9 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 4:16.97 | |
2 | 83 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 4:17.01 | |
3 | 245 | Villesen Katrine Bukh | 2000 | AALBORG | 0042AL | 50 m | 4:18.42 | |
4 | 81 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 4:21.70 | |
5 | 57 | Bach Helena Rosendahl | 2000 | HOLSTEBRO | 0074AM | 50 m | 4:21.99 | |
6 | 220 | Andersen Louise Bach | 2001 | AALBORG | 0164AM | 50 m | 4:22.31 | |
7 | 424 | Nysted Sara R | 2001 | SUÐUROYAR | 50 m | 4:22.79 | EFT | |
8 | 301 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 4:23.71 | |
9 | 196 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 4:23.87 | |
10 | 222 | Bærentsen Amalie | 2000 | AALBORG | 0078AE | 50 m | 4:26.44 | |
11 | 413 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 4:28.91 | |
12 | 410 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 50 m | 4:29.16 | |
13 | 339 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 4:29.23 | |
14 | 319 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 50 m | 4:29.44 | |
15 | 250 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 4:30.58 | |
16 | 269 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 4:30.64 | |
17 | 21 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 4:30.76 | |
18 | 228 | Gade Jackie | 1998 | AALBORG | 9836AS | 50 m | 4:30.80 | |
19 | 253 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 4:31.43 | |
20 | 68 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 4:32.02 | |
21 | 390 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 4:32.07 | |
22 | 231 | Lausen Mille Moeslund | 2002 | AALBORG | 0258AF | 50 m | 4:33.07 | |
23 | 5 | Borgstroem Oda Kristine | 1999 | Randaberg | 50 m | 4:33.31 | ||
24 | 139 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 4:33.33 | |
25 | 114 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 4:33.38 | |
26 | 185 | Kjøngerskov Trine | 2000 | AGF | 0038AC | 50 m | 4:33.81 | |
27 | 115 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 4:34.18 | |
28 | 330 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 4:35.16 | |
29 | 365 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 4:35.40 | |
30 | 240 | Poulsen Johanne Marie | 2001 | AALBORG | 0144AC | 50 m | 4:35.48 | |
31 | 19 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 4:35.61 | |
32 | 20 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 4:36.02 | |
33 | 179 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 4:36.04 | |
34 | 227 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 50 m | 4:36.25 | |
35 | 373 | Krog Emilie | 2002 | TRITON B | 0224AU | 50 m | 4:36.65 | |
36 | 308 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 4:36.97 | |
37 | 27 | Baraviec Cecilie | 2000 | H2ODENSE | 0016AB | 50 m | 4:42.32 | |
38 | 51 | Salmonsen Cecilie Daluiso | 2001 | TUNE | 0108AH | 50 m | 4:51.78 | EFT |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 april 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |