Startliste for Danish Open 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Danish Open 2017 |
|
Udskriftsdato |
01 april 2017 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
15:29 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (3) |
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
A-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Lukas Gustafson |
1999 |
9991AA |
TRITON B |
|
50m |
59.02 |
405 |
2 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
RINGSTED |
|
50m |
58.78 |
2 |
3 |
Alexander Gliese |
1997 |
|
UMBC |
|
50m |
57.56 |
295 |
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
57.05 |
56 |
5 |
Nelson Silva |
1986 |
|
MEDSWIM |
|
50m |
57.47 |
162 |
6 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
50m |
58.77 |
379 |
7 |
Magnus Jákupsson |
1994 |
9403AP |
FARUM |
|
50m |
58.99 |
356 |
8 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
1:00.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
387 |
1 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:01.46 |
364 |
2 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:01.09 |
197 |
3 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.99 |
235 |
4 |
Johan Markus Mowinckel |
1995 |
9525AS |
AALBORG |
|
50m |
1:00.67 |
274 |
5 |
Frederik Galving |
1998 |
9897AC |
KVIK |
|
50m |
1:00.97 |
26 |
6 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:01.08 |
203 |
7 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.15 |
61 |
8 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:01.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
50m |
1:03.17 |
415 |
2 |
Mads Witthøft |
2000 |
0045AA |
KALUNDBORG |
|
50m |
1:02.96 |
393 |
3 |
Nikolai Hougaard |
1999 |
9967AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:02.07 |
347 |
4 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
1:01.96 |
232 |
5 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
50m |
1:01.98 |
307 |
6 |
Victor Grandjean |
2001 |
0107AF |
RINGSTED |
|
50m |
1:02.57 |
395 |
7 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:03.00 |
65 |
8 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
1:03.62 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
01 april 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:29 |
|