Program för Grand Prix 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 14, 800m Freestyle Women |
World Seniors: Katie Ledecky (1997) 8:06.68 2016-01-17 |
Europe Seniors: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
Nation Seniors: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 |
Nation Juniors: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 123 | Eriksson Hanna | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 8:54.99 | ||
2 | 210 | Ekman Christine | 1994 | SK NEPTUN | 50 m | 8:57.34 | ||
3 | 253 | Sundstedt Emma | 1998 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 9:02.84 | ||
4 | 115 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 9:06.19 | ||
5 | 18 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:11.12 | ||
6 | 249 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 9:11.88 | ||
7 | 41 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 50 m | 9:13.21 | ||
8 | 368 | Hallbäck Ebba | 2000 | HS | 50 m | 9:19.53 | ||
9 | 370 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | 50 m | 9:19.58 | ||
10 | 188 | Mikkelsen Josephine | 2002 | MKK | 50 m | 9:20.05 | ||
11 | 279 | Roloff Emma | 2002 | SÖDERTÖRN | 50 m | 9:20.33 | ||
12 | 373 | Ülger Olivia | 2000 | HS | 50 m | 9:20.46 | ||
13 | 260 | Jonsson Carolina | 2002 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 9:29.14 | ||
14 | 108 | Edbom Ebba | 2002 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 9:29.82 | ||
15 | 79 | Lannhard Frida | 2000 | FALUN | 50 m | 9:29.85 | ||
16 | 345 | Sundström Filippa | 2001 | ÄNGELHOLM | 50 m | 9:29.91 | ||
17 | 159 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 9:34.09 | ||
18 | 245 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | 50 m | 9:34.71 | ||
19 | 331 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 9:35.44 | ||
20 | 56 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 50 m | 9:35.63 | ||
21 | 246 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | 50 m | 9:35.99 | ||
22 | 280 | Roloff Wilma | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 9:47.33 | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 januari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 20:06 |